niedziela, 21 kwietnia 2024r.

Chinonso Agu po latach opuszcza Pogoń

Nigeryjczyk Chinonso Agu, który przez ostatnie 4,5 roku grał w siedleckiej Pogoni nie porozumiał się z zarządem w sprawie przedłużenia kontraktu i dostał wolną rękę w poszukiwaniu nowego pracodawcy.

Chinonso Agu reprezentował Pogoń od 2009 roku. Od tamtej pory rozegrał w biało-niebieskich barwach 93 ligowe spotkania, w których zdobył 3 bramki. Agu był jednym z zawodników z obecnej kadry, którzy najdłużej grali w Siedlcach. Więcej czasu w Pogoni od Nigeryjczyka spędzili tylko wychowankowie: Sylwester Buga, Marcin Paczkowski i Robert Kwiatkowski.

Defensywny pomocnik aktualnie szuka nowego pracodawcy.

Transfery – lato 2013

 

źródło: własne; foto: Maciej Sztajnert

DODAJ KOMENTARZ

10 odpowiedzi

  1. Żegnaj Agu, kibice Pogoni zawsze będą Ciebie pamiętać za zangażowanie i serce do gry, nigdy nie odpuszczałeś przeciwnikowi. Szkoda, że zarząd nie porozumiał się w sprawie nowego kontraktu, ale tak to w sporcie bywa. Mam nadzieje, że klub z ekstraklasy a przynajmniej z1 ligi będzie zainteresowany abyś grał u nich. Powodzenia Agu. Pogoń Siedlce pamięta 🙂

  2. Klub z ekstraklasy ? Który ? Z I ligi ? Który ? Serce do gry, ale umiejętności niestety słabe. Może gdzieś w III, IV lidze się złapie, chociaż jak dla mnie to niech gra tam gdzie sobie wymarzy.

  3. Nie wiem co @tik masz do Agu ale to był jeden z najsilniejszych punktów Pogoni w ostatnich sezonach. Trzymaj się Agu!

  4. @ K ,…każdy ma swoje zdanie , czy wyrażenie swojej opinii , innej niż Twoja znaczy że „coś mam do Agu” ? Sam napisałeś że -b y ł – silnym punktem, też tak uważam, ale w III lidze.

  5. Szkoda Agu bo jak była dziura w obronie to zawsze można było na niego liczyć i nieraz ratował drużynę przed stratą bramki. Z tego co słyszałem to to wszystko przez uraz jakiego doznał w sparingu po zderzeniu głowa z innym zawodnikiem doszło do pekniecia kości czaszki czy coś takiego i włodarze nie chcieli ryzkować z podpisaniem nowego kontraktu w obawie o jego zdrowie.Podobno też odezwał sie Nowak z chęcią powrotu do Pogoni ale usłyszał że skład już jest zamknięty na ten sezon.Szkoda obu bo dawali dużo Pogoni.

  6. Posluchajcie moi mili, moim zdaniem wlodarze klubu bardzo brzydko sie zachowali juz nie jeden raz nie tylko w stosunku tylko do tego zawodnika. Po tym ile razy narazal zdrowie dla tego klubu powinni go inaczej potraktowac. Dla mnie osobiscie zachawanie zarzadu to zenada, szkoda gadac

  7. Sprawa jest prosta, po tym zderzeniu głowami na meczu Agu trafił do szpitala gdzie mu powiedziano, że ma zakaz gry w piłkę ze względu na uraz głowy jakiego doznał.
    W klubie „zarząd” doszedł do wniosku, że taki ktoś jest już niepotrzebny:-(

  8. Niestety budżet klubu na bieżący sezon jest mniejszy. Trzeba było obniżyć kontrakty zawodników. Ponadto trener „przywiózł” swoich ludzi (Tomalski, Dybiec ) Agu dostał propozycję niższego kontraktu(znacznie) i nie zgodził się.

ZOBACZ TAKŻE

KONTRAHENCI

PATRONAT MEDIALNY

PATRONAT MEDIALNY

;