piątek, 3 maja 2024r.

Pogoń popsuła Motor (fotogaleria)

Podopieczni Daniela Purzyckiego wygrali w spotkaniu wyjazdowym z Motorem Lublin 2:1.

Mecz siedlczanie zaczęli bez Adama Czerkasa, który nabawił się kontuzji.

Pierwsze minuty spotkania kontrolowała Pogoń. Potem do głosu zaczęli dochodzić gospodarze, ale wiele z tego nie wynikało. W 33 minucie biało-niebiescy wyszli na prowadzenie. Łukasz Wójcik zagrał do Damiana Guzka, który strzałem pod poprzeczkę wyprowadził swój zespół na prowadzenie. Cztery minuty później siedlczanie wygrywali już 2:0. Na strzał zdecydował się Łukasz Zaniewski, piłkę wybił przed siebie bramkarz Motoru Paweł Lipiec, ale wobec dobitki Samuelsona Odunki był już bezradny. W końcówce Krystian Wójcik mógł jeszcze podwyższyć prowadzenie, lecz zamiast uderzyć, dał zabrać sobie piłkę.

W drugiej połowie Motor za wszelką cenę chciał zmienić losy meczu. W 59 minucie rezerwowy Tomasz Sedlewski, upadł na murawie, ale arbiter nie widział przewinienia. Na dwanaście minut przed końcem pierwszej odsłony Motor zdołał strzelić kontaktowego gola. Po rzucie rożnym najprzytomniej w polu karnym siedlczan zachował się doświadczony Maciej Tataj, który umieścił piłkę w siatce. Ta bramka przyniosła wiele ożywienia w szeregach lubelskiej drużyny, jednak na szczęście Pogonistom udało się dotrzymać korzystny wynik do końcowego gwizdka sędziego.

Po spotkaniu na konferencji prasowej szkoleniowiec Motoru Przemysław Delmanowicz oddał się do dyspozycji zarządu.

Następne spotkanie Pogoń zagra w Siedlcach w najbliższy piątek 6 września o 17:00, a przeciwnikiem będzie puławska Wisła.

31.08.13, 17:00 – Lublin

II liga: Motor Lublin – Pogoń Siedlce 1:2 (0:2) Widzów: 900

Bramki: Maciej Tataj 78 – Damian Guzek 33, Samuelson Odunka 37

Motor: 33. Paweł Lipiec – 7. Grzegorz Bronowicki (52, 6. Tomasz Sedlewski), 5. Piotr Karwan, 4. Ivan Udarević, 8. Damian Falisiewicz, 13. Dawid Ptaszyński (73, 36. Rafał Król), 14. Patryk Koziara (46, 9. Michał Gamla), 30. Damian Jaroń, 11. Damian Kądzior, 25. Konrad Wrzesiński (81, 15. Kamil Wolski), 17. Maciej Tataj

Pogoń: 93. Jacek Kozaczyński junior – 16. Łukasz Wójcik (86, 3. Cezary Demianiuk), 7. Daniel Dybiec, 25. Mateusz Urbański, 15. Jarosław Ratajczak – 24. Samuelson Odunka (69, 5. Hubert Tomalski), 17. Przemysław Rodak, 10. Marcin Stromecki (90, 23. Bartosz Kaszubowski), 19. Krystian Wójcik, 22. Damian Guzek – 20. Łukasz Zaniewski (79, 14. Bartosz Tarachulski)

Żółte kartki: Piotr Karwan, Dawid Ptaszyński 63 – Łukasz Wójcik 55, Łukasz Zaniewski 57

Sędzia: Rafał Sawicki (Tarnobrzeg)