piątek, 3 maja 2024r.

Poznań pod kontrolą

Pogoń Siedlce wygrała w stolicy Wielkopolski z Posnanią 26:7.

W poprzednim sezonie siedlczanie przegrali w Poznaniu pechowo, tracąc decydujące punkty w końcówce spotkania. Nauczeni doświadczeniem Pogoniści od pierwszych minut meczu uzyskali przewagę nad rywalem. Górowanie nad ekipą z Poznania nie przełożyło się na zdobycze punktowe w pierwszych 25 minutach meczu. Dopiero w końcówce pierwszej połowy przyłożenia Dawida Lorentowicza i Bartosza Nasiłowskiego dały Pogoni prowadzenie 12:0.

Po przerwie Posnania ruszyła do odrabiania strat i po okresie dobrej gry zmniejszyła prowadzenie Pogoni do stanu 12:7. Rugbistom z Wielkopolski sił starczyło tylko na krótki fragment drugiej połowy. Siedlczanie pozwolili rywalom się wyszumieć, po czym przejęli ponownie kontrolę nad meczem i dołożyli kolejne punkty. Wygrana 26:7 była jak najbardziej zasłużona, a do tego została okraszona punktem bonusowym.

Kolejne spotkanie Pogonistów zostanie rozegrane po przerwie reprezentacyjnej. Mecz z Orkanem Sochaczew zostanie rozegrany 15 września w Siedlcach.

31.08.13, 15:00 – Poznań
Ekstraliga: Posnania Poznań – Awenta MKS Pogoń Siedlce 7:26 (0:12)
Punkty: Dominik Zdun 5 (P), Daniel Trybus 2 (pd) – Tomasz Gasik 11 (P, 3 pd), Dawid Lorentowicz 5 (P), Bartosz Nasiłowski 5 (P), Konrad Pietrzyk 5 (P)
Pogoń: Michał Wierzejski (58 Emil Purzycki), Adrian Chróściel, Sebastian Mróz (75 Paweł Krasuski), Maciej Panasiuk, Paweł Antoszczuk, Grzegorz Muszyński, Norbert Kargol (58 Jakub Kryszczuk), Marek Mirosz, Konrad Pietrzyk, Dawid Lorentowicz (70 Paweł Plichta), Bartosz Nasiłowski, Tomasz Gołąb, Robert Pawelec (70 Tomasz Biernacki), Mateusz Lament (75 Robert Lotek), Tomasz Gasik