piątek, 3 maja 2024r.

Rozbili Poloneza

Drugi zespół Pogoni wygrał w meczu kontrolnym z Polonezem Mordy 9:2.

Pogoń II ospale rozpoczęła spotkanie co poskutkowało stratą bramki już w 1 minucie, a strzelcem pierwszego gola był ex-Pogonista Rafał Konasiuk. Kilka minut później był już remis. Kamil Dmowski wykorzystał zderzenie się bramkarza gości ze swoim zawodnikiem i uderzył na pustą bramkę. W 17 minucie biało-niebiescy wyszli na prowadzenie za sprawą Tomasza Nieścieruka, który dobrze strzelił na bramkę bezradnego golkipera. Kilkanaście minut później Kamil Dmowski znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem i pewnym uderzeniem wyprowadził siedlczan na dwubramkowe prowadzenie. Pierwsza odsłona kończyła się wygraną podopiecznych Krzysztofa Pawlusiewicza 3:1.

Drugą połowę podobnie jak pierwszą dobrze rozpoczęli przyjezdni. W 49 minucie błąd defensywy Pogoni wykorzystał Daniel Paczuski, który strzałem pomiędzy nogami Przemysława Jakimiaka zdobył drugiego gola dla swojego zespołu. W dalszej części meczu Pogoniści zdobyli jeszcze 6 bramek. W 51 minucie Patryk Kisiel został sfaulowany w polu karnym i sędzia odgwizdał „11”. Chwilę później rzut karny na bramkę zamienił Kamil Dmowski. Czternaście minut później Kamil Dmowski tym razem asystował, a na listę strzelców wpisał się Kisiel, który umieścił futbolówkę w siatce strzałem z bliskiej odległości. W 70 minucie Kamil Dmowski uderzył bardzo mocno z dystansu w poprzeczkę, piłka odbiła się i spadła pod nogi Jana Gospodarczyka, który po fatalnym błędzie bramkarza zdobył szóstą bramkę. Kilka minut później gola po podaniu Arona Majczyny, który został zgłoszony do rozgrywek II ligi bramkę strzelił Mateusz Dmowski. Sześć minut przed końcem meczu swojego czwartego gola zdobył Kamil Dmowski. Wynik meczu w 88 minucie ustalił Kisiel, który wykorzystał dobre podanie Majczyny.

W ekipie Pogoni wystąpił Łukasz Suchożebrski, który powrócił do treningów po przerwie w grze oraz Kamil Dmowski, który zostanie wypożyczony do Pogoni z Legii Warszawa. W Polonezie zagrali byli Pogoniści: Rafał Konasiuk, Piotr Karniszewski oraz Łukasz Cielemęcki, a także Daniel Paczuski, który występował w przeszłości w Mazowszu Siedlce.

03.09.13, 19:00 – Siedlce (boczne boisko stadionu ROSRRiT)

Sparing: Pogoń II Siedlce – Polonez Mordy 9:2 (3:1)

Bramki: Kamil Dmowski 5, 30, 52 (k), 84, Tomasz Nieścieruk 17, Patryk Kisiel 65, 88, Jan Gospodarczyk 70, Mateusz Dmowski 76 – Rafał Konasiuk 1, Daniel Paczuski 49

Pogoń II: Eryk Bednarski (46, Przemysław Jakimiak) – Kamil Mamcarz (90, zawodnik testowany), Mateusz Dmowski, Kamil Centkowski (46, Patryk Świniarski), Michał Głuchowski (46, Łukasz Suchożebrski) – Daniel Miler (62, Jan Gospodarczyk), Adam Chojecki (42, Paweł Wasiluk), Tomasz Nieścieruk (46, Patryk Kisiel), Kamil Dmowski, Aron Majczyna (88, Łukasz Książek) – Michał Czarczyński (62, Łukasz Czarnocki)

Sędzia: Mateusz Padysz (Siedlce)