czwartek, 2 maja 2024r.

Siódmy mecz, siódme zwycięstwo (multimedia)

Piłkarze rezerw Pogoni Siedlce wygrali na własnym boisku z Wilgą Garwolin 2:1 mimo, że od czwartej minuty po czerwonej kartce dla Wiktora Lacha grali w osłabieniu.

Siedlczanie do spotkania przystąpili bez pewnego punktu drużyny Sylwestra Bugi, który musiał pauzować za nadmiar żółtych kartek. W 4 minucie Wiktor Lach sfaulował rywala w polu karnym za co sędzia ukarał go czerwoną kartką i odgwizdał rzut karny, który w 6 minucie pewnie wykorzystał testowany kiedyś w Pogoni obrońca Hubert Świder. Biało-niebiescy grając w osłabieniu dzielnie walczyli. W 9 minucie Mariusz Dzienis uderzeniem z prawej strony pola karnego trafił w słupek. Dziesięć minut później Pogoniści doprowadzili do remisu. Michał Kitliński wycofał piłkę do Piotra Krawczyka, a ten strzałem z 25 metrów nie dał szans na dobrą interwencję golkiperowi Wilgi. W 27 minucie Adrian Dziubiński uderzył z rzutu wolnego tuż nad bramką. Kilka minut później strzał z bliskiej odległości byłego zawodnika Pogoni Piotra Talara na róg wybił Karol Budzikur. W pierwszej odsłonie więcej goli nie padło.

Podopieczni Krzysztofa Pawlusiewicza bardzo dobrze rozpoczęli drugą połowę. W 48 minucie Cezary Demianiuk po rajdzie prawą stroną strzelił w poprzeczkę. Kilka chwil później uderzenie Dzienisa zablokował zawodnik przyjezdnych. W 68 minucie siedlczanie zdobyli jak się później okazało zwycięskiego gola. Krawczyk uderzył z rzutu wolnego, bramkarz „wypluł” piłkę do której doszedł Demianiuk, który uderzył na bramkę, a futbolówka odbiła się od obrońcy i szczęśliwie wpadła do bramki. W 76 minucie po raz kolejny z dystansu strzelał Krawczyk i Łukasz Mariak z problami sparował na bok to uderzenie. Chwilę później Łukasz Puciłowski otrzymał piłkę wychodząc na czystą pozycję, jednak dobrze spisał się Budzikur, który uprzedził pomocnika z Garwolina. Mecz zakończył się wygraną rezerw Pogoni 2:1.

W przyszłym tygodniu siedlecki team rozegra dwa spotkania. W środę 11 września o godzinie 16:30 rozegra na wyjeździe mecz w ramach Pucharu Polski z MKS Małkinia. Natomiast w sobotę 14 września o godzinie 11:00 zagra mecz ligowy w Warszawie z tamtejszym Okęciem.

07.09.13, 11:00 – Siedlce (stadion ARMS)

IV liga: Pogoń II Siedlce – Wilga Garwolin 2:1 (1:1)

Bramki: Piotr Krawczyk 19, Cezary Demianiuk 68 – Hubert Świder 6 (k)

Pogoń II: 12. Karol Budzikur – 10. Mariusz Dzienis, 22. Marcin Paczkowski, 6. Mateusz Padysz, 7. Tomasz Grochowski – 14. Michał Kitliński (86, 22. Michał Głuchowski), 11. Adrian Dziubiński, 23. Wiktor Lach, 21. Cezary Demianiuk – 17. Piotr Krawczyk (90+2, 5. Adam Chojecki), 15. Bartosz Kaszubowski (66, 20. Tomasz Nieścieruk)

Wilga: 1. Łukasz Mariak – 11. Piotr Talar, 6. Łukasz Kargul, 13. Hubert Świder, 3. Bartłomiej Szczęśniak (46, 9. Jakub Wachnicki) – 8. Piotr Baranowski (46, 14. Sebastian Papiernik), 10. Bartłomiej Kowalski, 15. Kacper Kowalski (64, 5. Krystian Parzyszek), 17. Łukasz Puciłowski, 7. Arkadiusz Zalewski – 16. Michał Kępka

Żółte kartki: Piotr Krawczyk 43 – Piotr Talar 26, Piotr Baranowski 40, Hubert Świder 67, Łukasz Puciłowski 90

Czerwona kartka: Wiktor Lach 4 (za faul w polu karnym)