piątek, 3 maja 2024r.

Okazały pierwszy remis

Piłkarze Pogoni pierwszy raz w tym sezonie poznali smak remisu. W wyjazdowym spotkaniu z mielecką Stalą padł wynik 3:3.

Mecz od pierwszych minut był żywym widowiskiem, akcje toczyły się raz po jednej, raz po drugiej stronie murawy. Po 10 minutach meczu siedlczanie nieoczekiwanie przegrywali 0:2. Obie bramki zdobył Maciej Domański, który w lipcu 2011 roku był testowany w MKP. Pierwszego gola Pogoniści stracili po szybkim kontraataku, a drugiego po strzale z pola karnego. W 21 minucie w zespole Stali doszło do wymuszonej zmiany. Za kontuzjowanego bramkarza Wojciecha Daniela, na boisku pojawiła się legenda polskiej piłki – Bogusław Wyparło, który ma na swoim koncie 359 meczów w polskiej ekstraklasie. W 36 minucie padł gol dla Pogoni. Z rzutu wolnego dośrodkował Jarosław Ratajczak, a Daniel Dybiec w zamieszaniu podbramkowym z 5 metrów strzelił na 1:2. W końcówce pierwszej odsłony siedlczanie chcieli za wszelką cenę strzelić wyrównującego gola i się udało. Łukasz Zaniewski czubkiem buta kopnął piłkę w stronę bramki, a ta po rykoszecie znalazła drogę do siatki Wyparły.

Na początku drugiej połowy lekką przewagę zyskali siedlczanie. W 60 minucie po podaniu Krystiana Wójcika dogodną okazję na gola miał Samuelson Odunka, lecz z 5 metrów trafił w golkipera gospodarzy. Dwie minuty później Pogoń wyszła na prowadzenie. W sytuacji sam na sam znalazł się Krystian Wójcik i nie dał szans na interwencje Bogusławowi Wyparle. W 81 minucie gospodarze strzelili wyrównującego gola. Kamil Kościelny wyszedł sam na sam z Jackiem Kozaczyńskim juniorem i strzałem przy bliższym słupku wyrównał stan meczu. Za chwilę prowadzenie Stali mógł dać Domański, ale w ostatniej chwili jedne z defensorów Pogoni posłał piłkę za linię końcową. Przed końcem meczu bohaterem zespołu z Mielca mógł zostać Michał Pruchnik, lecz trafił w słupek.

Siedlczanie, mimo remisu utrzymali się na pozycji lidera i mają punkt przewagi nad drugim zespołem.

Kolejne spotkanie MKP zagra za tydzień w sobotę o 16:00, a rywalem będzie Olimpia Elbląg.

14.09.13, 18:00 – Mielec

II liga: Stal Mielec – Pogoń Siedlce 3:3 (2:2) Widzów: 3500

Bramki: Maciej Domański 8, 10, Kamil Kościelny 81 – Daniel Dybiec 36, Łukasz Zaniewski 45+2, Krystian Wójcik 62

Stal: 1. Wojciech Daniel (21, 39. Bogusław Wyparło) – 4. Szymon Kardyś, 3. Mateusz Załucki, 5. Sebastian Duda, 23. Kamil Getinger – 14. Kamil Kościelny, 17. Jakub Żubrowski, 10. Damian Skiba (54, 9. Michał Pruchnik), 6. Sebastian Głaz – 11. Maciej Domański, 16. Damian Buczyński

Pogoń: 93, Jacek Kozaczyński junior – 14. Łukasz Wójcik, 7. Daniel Dybiec, 25. Mateusz Urbański, 15. Jarosław Ratajczak (58, 11. Adrian Dziubiński) – 24. Samuelson Odunka (64, 9. Adam Czerkas), 17. Przemysław Rodak, 10. Marcin Stromecki, 19. Krystian Wójcik, 22. Damian Guzek – 20. Łukasz Zaniewski (84, 21. Cezary Demianiuk)

Żółte kartki: Jakub Żubrowski 40, Sebastian Głaz 45+2, Szymon Kardyś 48, Michał Pruchnik 68 – Mateusz Urbański 23, Krystian Wójcik 30

19 odpowiedzi

1. Wynik korzystny i lepszy niż gra. Wasza relacja jest sprzeczna z tą na stronie Stali i na stronach regionalnych tamtego okręgu piłkarskiego. Tam w relacjach podkreślają , że drużyną zdecydowanie lepszą , zwłaszcza w drugiej połowie była Stal. Oceniają, że Pogoń szczęsliwie zremisowała, bo z przebiegu meczu Stal powinna wygrać.

1. Macie fuksa że sędziowie wydrukowali wam druga bramkę po ponad 2 metrowym spalonym.
      Bo 3 punkty należały się Stali.

2. Obecni na meczu w 5 osób. Brawo dla zespołu za walkę, przegrywali 2:0 ale udało im się wyprowadzić wynik na 2:3 jednak w końcówce Stal bardzo mocno przycisnęła czego efektem była bramka na 3:3. Cieszy postawa całego zespołu który mimo otrzymania dwóch ciosów na początku meczu nie spuścił głowy tylko walczył do końca. Zamiast czytać relacje i jakieś strony regionalne zacznijcie jeździć na wyjazdy i przychodzić na mecze. Zarówno Pogoń mogła prowadzić 2:4 jak i przegrywać 5:3 ale nasz bramkarz kilka razy popisał się dobrymi interwencjami. Gdybyś był na meczu to byś wiedział – ale po co lepiej siedzieć w domu i czytać relacje = żałosne.

1. Tak sędzia wam pomagał. Po takiej grze Stal powinna mieć 3 punkty. Sędzia nie uznał prawidłowej bramki i jeszcze uznał bramkę po spalonym tak ewidentnym. zapraszam na oglądnięcie sytuacji gdzie dwóch zawodników pogoni jest na ewidentnym spalonym. Sędzia miał [cenzura] na oczach. Tego nikt nie ma prawa zanegować.

3. Pogon podniosła sie po stracie dwóch goli, jest zespołem który walczy do końca. Pogon była bardziej zdeterminowana ale stał miała super kibiców, którzy cały czas dopingowali.
    Brawo pogon!

4. Twój wpis niczego nie dowodzi i nie zmienia, w kwestii przebiegu meczu. Czy ktoś jest na meczu czy nie to mecz wygląda tak samo. Różnić się może jedynie jego ocena. Dla kibica „swojej drużyny” zawsze pod wpływem emocji ocena jest mało obiektywna. Dlatego są jeszcze relacje tzw.obiektywne, które piszą ludzie nie związani emocjonalnie z żadnym z zespołów . Czy myślisz Że tylko Ty bywasz na meczach, zarówno w Siedlcach jak i wyjazdowych ? Mocno się mylisz, są tacy co jeżdżą na mecze indywidualnie i nie muszą się z tym obnosić. Stal była zespołem lepszym w przekroju całego meczu i to wyrażnie i bardziej Stali należało się zwycięstwo niż Pogoni remis. Czy to Ci się podoba czy nie taka jest prawda o tym meczu.

5. Zdobyliśmy cenny punkt z wymagającym przeciwnikiem i dalej mamy lidera i z tego trzeba sie cieszyć. Trzeba motywować chłopaków bo nie raz jeszcze przyjdą słabsze dni a nie ciagle narzekać.

6. Obie ekipy miały po kilka szans na zmianę wyniku.Stal przy prowadzeniu 2:0 cofnęła się i praktycznie od 15 minuty do końca I połowy Pogoń atakowała non stop przebywając długimi fragmentami na połowie Stali.W II w ciągu kilku minut Pogoń miała 2-3 setki Podobnie Stal pod koniec spotkania tak więc remis zasłużony.Co do tekstu ” Czy ktoś jest na meczu czy nie to mecz wygląda tak samo ” ok tylko ty siedząc w necie na relacji live następnie gorączkowo szukając opisów przebiegu gry niepotrzebnie zabierasz głos i rozkminiasz przebieg gry. Gdyby Stal była lepsza podwyższyła by na 3:0 i pozamiatane a tak skończyło się remisem.Stali życzę powodzenia, mają wiele ciekawych rozwiązań na wykończenie akcji.Dla Pogoni szacunek, że podniosła się po 10 minucie spotkania. Dziekówka dla bramkarza za wiele dobrych interwencji oraz za grę całej drużynie.Oczywiście są tacy co poza nami jeżdżą na mecze, ale są to dosłownie 2-3 osoby. (Pozdrówki dla Z. jeżeli byleś wczoraj na meczu podobnie jak w Rzeszowie i Lublinie :)) Natomiast ty nie pisz o nich ” że są takie osoby ” bo My o tym/nich wiemy tylko sam rusz 4 litery na wyjazd.

1. Tak sędziego blask jupiterów oślepił. Ale w drukarni pracuje się przy sztucznym świetle.
      Koniec z takimi patałachami.

7. ojeju macie pretensje o tą 2 bramke , sędziowie się mylili i będą się mylic , jesteście beniaminkiem i zawsze takie kluby jak wasze gryzą glebe by tylko wygrać ,to normalne , a wy piszecie na waszych forach ze powinno być 5-2 , jak by miało być to by było a jest remis i tak zostanie , prawda jest taka ze jak przyjedziecie na wiosne do Siedlec to będzie bankowy łomot ze 3- 0 i tyle , bo tutaj praktycznie każdy przegrywa ,wieęcej pokory pograjcie w tej lidze ze 3 sezony i dopiero się wypowiadajcie , jest u was to samo jak Radomiak awansował wszystko na hurraa

8. Najlepiej to mieć pretensje do sędziego a nie do swoich kopaczy.Portal z Mielca wrzuca fotkę z info o 2 metrowym spalonym a wszyscy podłapują głupi tekst i się spinają.Pomyślcie zanim zaczniecie wypisywać bzdury. 2 zawodników Pogoni wracało spacerkiem na swoją połowę boiska w chwili dośrodkowania nie brali udziału w akcji. Do dośrodkowania ” wystartował ” chyba Odunka, który jest również na tej fotce i nie był na spalonym.

1. Dzięki za link. Dla tych co kategorycznie twierdzą, że był spalony przy drugiej bramce dla Pogoni niech popatrzą na 3:51 – czy to aby nie zawodnik Stali pechowo dośrodkował do zawodnika przeciwników ? – wtedy spalonego przecież nie ma.