wtorek, 30 kwietnia 2024r.

Twarde lądowanie na Okęciu

Pogoń II Siedlce przegrała w meczu ligowym z Okęciem Warszawa 1:2. Siedlczanie po dwóch czerwonych kartkach kończyli spotkanie w 9.

Spotkanie było rozgrywane na grząskim boisku. W pierwszej połowie bramki nie padły, ale Pogoniści stworzyli sobie kilka sytuacji. Po jednej z nich Michał Kitliński zagrał do Sylwestra Bugi, a ten wpakował piłkę do bramki, jednak sędzia dopatrzył się pozycji spalonego i bramka nie została uznana. Cały mecz ustawiła czerwona kartka w 56 minucie bramkarza Pogoni II Siedlce Huberta Radzikowskiego. W 69 minucie gospodarze po akcji prawą stroną i dośrodkowaniu w pole karnego wyszli na prowadzenie za sprawą byłego gracza Garbarni Kraków Tymoteusz Chodźko. Pogoń grając w osłabieniu próbowała zdobyć gola, jednak dobrych sytuacji nie wykorzystali: Piotr Krawczyk, czy Patryk Kisiel. W 87 minucie podopieczni Krzysztofa Pawlusiewicza doprowadzili do remisu, a bramkę strzałem bezpośrednio z rzutu wolnego zdobył Marcin Paczkowski. Minutę przed końcem regulaminowego czasu gry Adam Chojecki dotknął futbolówkę ręką w polu karnym i sędzia odgwizdał rzut karny, który chwilę później pewnie wykorzystał Piotr Biechoński.

Następne spotkanie rezerwy Pogoni rozegrają już w środę 18 września o godzinie 17 w Siedlcach z zespołem UKS Łady.

14.09.13, 11:15 – Warszawa

IV liga:  Okęcie Warszawa – Pogoń II Siedlce 2:1 (0:0)

Bramki: Tymoteusz Chodźko 69, Piotr Biechoński 90 (k) – Marcin Paczkowski 87

Okęcie: Bartłomiej Kleszcz – Michał Łuczyk, Łukasz Dziewicki, Grzegorz Dryka, Piotr Łuczyk – Marek Koćwin, Tymoteusz Chodźko, Łukasz Sobotka (69 Piotr Biechoński), Ryszard Breś, Adrian Wiercioch (76 Paweł Pytkowski) – Rafał Gajowniczek (83 Krzysztof Langowski)

Pogoń II: Hubert Radzikowski – Adam Chojecki, Mateusz Steć, Mateusz Padysz, Michał Głuchowski – Michał Kitliński, Marcin Paczkowski, Tomasz Nieścieruk (57 Przemysław Jakimiak), Sylwester Buga, Aron Majczyna (75 Patryk Kisiel) – Piotr Krawczyk

Żółte kartki: Łukasz Dziewicki 87, Krzysztof Langowski 90+1 – Marcin Paczkowski 43, Mateusz Padysz 79, Patryk Kisiel 88

Czerwone kartki: Hubert Radzikowski 56 (za faul przed polem karnym), Adam Chojecki 89 (za zagranie ręką w polu karnym)

Sędzia: Łukasz Brzeski (Radom)