sobota, 4 maja 2024r.

Akademicy odprawieni (fotogaleria)

Koszykarze SKK Siedlce udanie rozpoczęli sezon w II lidze. Do wygranej SKK poprowadził Karol Dębski.

42 to w zasadzie liczba sobotniego meczu SKK z AZS AWF Kraków. Możnaby zapytać skąd wzięła się ta liczba, skoro nie pojawia się ani w końcowym wyniku, ani w różnicy koszy między jednym, a drugim zespołem. Spieszymy z wyjaśnieniem. 42 to współczynnik eval uwzględniający wszystkie elementy koszykarskiego rzemiosła. Im wyższy wskaźnik, tym lepszy występ gracza (uwzględniając punkty, zbiórki, asysty itp.). Taki właśnie bardzo wysoki (z naciskiem na bardzo) eval osiągnął w dzisiejszym meczu Karol Dębski. Złożyło się na niego 22 punkty, 22 (!) zbiórki, 6 asyst, 3 przechwyty.

Koncert gry Dębski rozpoczął już w pierwszej kwarcie, kiedy to do spółki z Wojciechem Osińskim „rozklepali” krakowską obronę. Wynik 23:6 nie wymaga specjalnego komentarza. Goście pudłowali niemiłosiernie, a w naszym zespole gra układała się dzięki punktom zdobywanym głównie przez wyżej wspomnianych.

Wszystko wydawało się być pod kontrolą, ale tylko pozornie. Przyjezdni niemrawo, ale jednak zaczęli odrabiać straty. Stało się to od połowy drugiej kwarty. Ta sztuka była możliwa dzięki niefrasobliwości naszych graczy, którzy poszli w ślady swoich rywali z początkowych minut spotkania. W dodatku mnożyły się faule i straty. Akademicy zmniejszyli dystans do 6 „oczek” (37:31).

Po przerwie był jeszcze niebezpieczny moment kiedy to goście mogli „dojść” (przy stanie 41:36), ale tak się nie stało. Kilka udanych akcji Marcina Nędziego plus dobra dyspozycja Karola Dębskiego pozwoliły gospodarzom rozpoczynać decydującą kwartę przy stanie 57:46.

Właściwie ostatnie dziesięć minut przebiegało pod kontrolą SKK. Cenne punkty do całego dorobku drużyny dołożył rozgrywający Dawid Neumann, dobrą zmianę dał Aaron Weres i zwycięstwo 79:61 stało się faktem.

Na wygraną złożyła się nie tylko doskonała dyspozycja Dębskiego, ale też wygrana rywalizacja pod obiema tablicami (w zbiórkach 43:19 dla SKK), dobra gra zespołowa (17 asyst) i wysoka skuteczność rzutowa z gry (prawie 50%). Ten pozytywny obrazek nieco zasmucają dwie liczby: 55 i 19. Ta pierwsza to procentowa skuteczność w rzutach osobistych, zaś ta druga to liczb strat. Tak czy owak – jest zwycięstwo w nowej II-ligowej rzeczywistości. I oby tak do końca sezonu.

05.10.13, 18:30 – Siedlce (hala ARMS)

II liga: SKK Siedlce – AZS AWF Kraków 79:61 (23:6, 14:25, 20:15, 22:15)

SKK: 6. Karol Dębski 22 (22 zbiórki, 6 asyst), 5. Kamil Sulima 15,  15. Wojciech Osiński 12, 25. Aaron Weres 10, 21. Marcin Nędzi 9 (3 bloki), 24. Dawid Neumann 8, 7. Łukasz Ratajczak 3, 11. Tomasz Gałan, 13. Mateusz Bal

AZS AWF: 7. Konrad Pilch 16, 9. Mateusz Piech 10, 14. Przemysław Ostrowski 10, 15. Tomasz Bryzek 7, 4. Jakub Dwernicki 7, 6. Tomasz Suski 7, 12. Michał Sumara 4, 5. Konrad Mamcarczyk, 8. Michał Szewczyk, 10. Bartosz Szczytyński