piątek, 1 marca 2024r.

Rywale zza miedzy na remis

W czwartek (9 października) rozegrano wyjątkowy mecz Kadetów w rugby, w którym dwie ekipy z naszego miasta zmierzyły się w meczu eliminacji do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży.

Mecz pomiędzy Awentą MKS Pogoń Siedlce a MKR Siedlce był bardzo zacięty i zakończył się rzadko spotykanym wynikiem w rugby, remisem 17:17. Najlepszym zawodnikiem meczu został zawodnik Pogoni – Mateusz Siekierka, który w drugiej połowie popisał się solową akcją, w której przebiegł ponad 50 metrów i mijając rywali niczym „tyczki” umieścił jajo na samym środku słupów. Młody rugbista Pogoni rozegrał znakomite zawody, zdobywając dla swojego klubu 15 pkt.

Końcowy wynik jest niespodzianką, gdyż MKR buduje swoją ekipę od kilku lat i wielu zawodników tego klubu mimo młodego wieku ma za sobą wiele rozegranych meczów w młodzikach. Z kolei kadra Pogoni dysponuje mniejszym doświadczeniem, ponieważ zawodnicy trenują dopiero od kilku miesięcy. Ciekawostką jest fakt, ze w ekipie MKR zagrało czterech byłych zawodników MKS, którzy reprezentowali klub w kategorii żaka i miniżaka. Okazją do rewanżu dla obu ekip będzie Regionalny Turniej Dzieci i Młodzieży, organizowany przez Awenta MKS Pogoń Siedlce, który zostanie rozegrany 20 października w Siedlcach.

09.10.2013 – Siedlce
Eliminacje do OOM: MKS Pogoń Siedlce – MKR Siedlce 17:17 (5:12)
Punkty: Mateusz Siekierka 15 (3 P) , Adam Dudek 2 (pd)
Pogoń: 1. Dąbrowski, 2. Błoński, 3. Trebnio, 4. Dyńka, 5. Siekierka, 6. Galimowski, 7. Mirkiewicz, 8. Kupisz, 9. Kulikowski, 10. Dudek, 11. Walewski, 12. Śledziński, 13. Ładniak, 14. Niemierka, 15. Grzegrzółka, 16. Matejko, 17. Kosmalski, 18. Skorupka

Trenerzy: Rafał Matusiak, Paweł Narojek

 

źródło i foto: MKS Pogoń Siedlce

DODAJ KOMENTARZ

1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze Popularność
Inline Feedbacks
View all comments

to nie jest zdj z tego meczu

ZOBACZ TAKŻE

KONTRAHENCI

PATRONAT MEDIALNY

PATRONAT MEDIALNY

;