wtorek, 30 kwietnia 2024r.

Szczęśliwa końcówka (fotogaleria)

Zawodnicy siedleckiej Pogoni pokonali w Łomży Olimpię Zambrów 2:1, choć całą drugą odsłonę grali w osłabieniu po czerwonej kartce dla Damiana Guzka.

Pogoń do spotkania z Olimpią zagrała w innym zestawieniu niż ostatnio. W kadrze na ten mecz zabrakło m.in. Krystiana Wójcika.

W spotkanie w Łomży lepiej weszli gospodarze, kiedy to Michał Hryszko w 3 minucie znalazł się w dogodnej sytuacji, ale jego strzał obronił Jacek Kozaczyński junior. W 31 minucie z rzutu wolnego strzelał jeden z podopiecznych Daniela Purzyckiego i trafił w poprzeczkę. Pięć minut później siedlczanie wyszli na prowadzenie, a gola zdobył będący ostatnio w dobrej dyspozycji Adam Czerkas, który w sytuacji sam na sam podciął piłkę, a ta wpadła do siatki. Radość siedlczan nie trwała długo. Dwie minuty po zdobyciu gola przez Pogoń Olimpia wyrównała. Dośrodkowanie Tomasza Jakuszewskiego, piłka trafiła na głowę Kamila Zapolnika, a ten umieścił ją w bramce. W ostatniej minucie pierwszej połowy powtórzyła się historia z meczu Znicz – Pogoń, kiedy to za dwie żółte kartki z boiska wyleciał Damian Guzek. Tak było i tym razem. Guzek sfaulował Bartosza Sobótkę i sędzia pokazał siedlczaninowi drugi żółty kartonik, a Pogoniści musieli sobie radzić resztę spotkania w osłabieniu.

W drugiej połowie, mimo że Pogoń grała w dziesiątkę gra była wyrównana, ale to gospodarze mogli wyjść na prowadzenie. W 75 minucie po dośrodkowaniu Michała Stecia z rzutu rożnego, Mariusz Gogol (sprawdzany w przeszłości przez Pogoń) strzelił w słupek. Zemściło się to w 82 minucie, kiedy to rezerwowy Łukasz Zaniewski, znalazł się z piłką w polu karnym, obrócił się i z 5 metrów zdobył drugą, a zarazem zwycięską bramkę dla MKP.

W drużynie Olimpii wystąpili byli gracze Pogoni Siedlce: Michał Steć i Bartłomiej Dołubizna.

Dzięki temu zwycięstwu siedlczanie powrócili na szczyt ligowej tabeli. Następne spotkanie biało-niebiescy rozegrają w sobotę 19 października o 15:00 w Siedlcach, a przeciwnikiem będzie Stal Stalowa Wola.

12.10.13, 15:00 – Łomża

II liga: Olimpia Zambrów – Pogoń Siedlce 1:2 (1:1) Widzów: 250

Bramki: Kamil Zapolnik 38 – Adam Czerkas 36, Łukasz Zaniewski 82

Olimpia: Piotr Czapliński – Mariusz Gogol, Bartosz Sobótka (81 Jacek Gagacki), Łukasz Piłatowski, Rafał Szczepanik, Michał Hryszko, Michał Kuczałek, Bartłomiej Dołubizna, Michał Steć, Tomasz Jakuszewski (88 Michał Poduch), Kamil Zapolnik

Pogoń: Jacek Kozaczyński junior – Mariusz Dzienis, Daniel Dybiec, Mateusz Urbański, Jarosław Ratajczak – Hubert Tomalski (46 Samuelson Odunka), Przemysław Rodak, Marcin Stromecki (90 Piotr Krawczyk), Adrian Dziubiński (73 Cezary Demianiuk), Damian Guzek – Adam Czerkas (55 Łukasz Zaniewski)

Żółte kartki: Kamil Zapolnik 75, Michał Kuczałek 89 – Damian Guzek (dwie), Łukasz Zaniewski 70, Marcin Stromecki 80

Czerwona kartka: Damian Guzek 45 (za dwie żółte)

21 odpowiedzi

1. Guzkowi to dowalić karę i do rezerw zesłać za to co on wyprawia!!! Jak taki piłkarz może robić takie rzeczy? Pytam się JAK?

2. Podobno miejscowi kibice twierdzili po meczu, że tak słabej drużyny jak Pogoń w Łomży jeszcze nie było. Ogromnej dozie szczęścia zawdzięczamy te trzy punkty. I tylko to powinno cieszyć, bo kiedy ono się skończy to będziemy powoli osuwać się w ligowej tabeli. Z taka grą dużo nie ugramy, zwłaszcza, że w perspektywie mamy mecze m.in. ze Stalą Stalowa Wola, Siarką czy Wigrami.

3. a co się dziwić. Ten trener woli się reklamować ze skodą niż trenować.Awans może i się uda, ale potem co?

4. Wszystko kiedyś się kończy. Ale koniec jednego to początek czegoś innego, nowego. Ty jako ewidentny przeciwnik „obecnego porządku w Pogoni” (piszesz już chyba trzeci raz to samo) na pewno chciałbyś aby twoje „ciemne scenariusze” sprawdziły się dlatego co jakiś czas wyrażasz swoja tendencyjną opinie. I tak będziesz pisał, aż w końcu przyjdzie porażka, może więcej i powiesz…..”a nie mówiłem”. Weż pod uwagę kilka innych istotnych i optymistycznych faktów, jakie dają nadzieję na to, że może być dobrze, lepiej niż jest. Ale po co lepiej narzekać. A fakty są takie, że pomimo nie najmocniejszego składu( moje zdanie) i trenera którego na razie ciężko ocenić, Pogoń punktuje. A taki jest cel w tym sezonie. Załapać się do jednej grupy II ligi, a jak się uda to do pierwszej. Czy w tym wszystkim istotny jest styl w jakim to się osiągnie ? Ja uważam, że nie jest. A jeżeli Pogoń ma szczęście to bardzo dobrze, bo podobno ono sprzyja lepszym. Czy myślisz, że Wigry , Stalowa Wola i Siarka są w lepszej sytuacji niż Pogoń ? Są w gorszej bo muszą grać z…….Pogonią która na dzisiaj jest liderem. I skoro oni przegrywają z innymi drużynami, to dlaczego mają nie przegrać z Pogonią, z liderem któremu sprzyja szczęście ???

5. Co macie do trenera? Ogólnie mecz bardzo słaby w naszym wykonaniu a graliśmy słabo bo niestety ale nasz „piłkarzyk Guzek” mógł by czasem pomyśleć bo nie faulował w obronie tylko 2x na połowie przeciwnika trzeba mieć trochę oleju w głowie. brawo dla chłopaków za to że w 10 się nie poddali i wydarli 3pkt nie ważne jak ważne że pkt jadą do Siedlec.

6. realista co ty wiesz o pilce …..grac przez 60 min w 10 i wygrac mecz to jest cos co nie zdazalo nam sie ,siedz przed komputerem i klikaj sam do siebie,a nie piszesz takie debilizmy!!!
    turbokozak
    masz problem z tym to tez reklamuj, trener jest jednym z najlepszych w Polsce a jak cie to boli to nie ogladaj tego ze reklamuje sie ze skoda, bo chyba niedlugo ma mercedesa reklamowac i co ty ze soba wtedy zrobisz
    FORZA POGON!!!

1. Najlepszy w Polsce? Dobre. Jak to mówią w centralnej Polsce taki gość nadaje się do machania chusteczkami pielgrzymom

7. Czy wygrywają czy nie zawsze znajdzie sie jakiś idiota aby krytykować albo piłkarzy albo trenera, nie podoba sie to nie oglądać meczy.

8. Bylem na tym meczu….Kilka refleksji na szybko.

Guzek nadaje sie do natychmiastowego psychiatrycznego leczenia.
    Bramka dla Olimpii na konto Dżuniora.Zle wyliczyl dosrodkowanie,krzyknal „moja” a napastnik gospodarzy go ubiegł strzelając z banki.
    Dobry doping naszych kibicow.

Genaralnie wiecej szczescia niz umiejetnosci bo obiektywnie druzyna Olimpii nawet grajac w rownych liczbach byla po prostu lepsza.

9. Pieknie , kolejne zwyciestwo , powrot na fotel lidera to wszystko cieszy. Na najblizszym meczu musimy pokazac , ze Siedlce zasluguja na awans pod wzgledem pilkarskim i kibicowskim , w takim razie trzeba wygrac i musi pasc rekord frekfencji w tym sezonie! Brawa dla trenera i pilkarzy ktorzy grajac w 10 „dodali” 3 pkt.

10. Do turbokozak co ten trener zły a co może Szczechowicz był lepszy przypomnij sobie ile mieliśmy pkt. rok temu po tylu kolejkach? Najlepiej siedzieć przed kompem i narzekać nawet w tedy kiedy jest dobrze zawsze jest źle . Rzygać się chce jak się czyta takie dyrdymały .

11. Boże jak to czytam to mam wrażenie jakby to była walka o awans do Ekstraklasy. To jest II liga tutaj liczą się punkty a nie to jak to gra!!! na zbieranie graczy będzie następna runda czyli rewanżową bo ona jest najważniejsza, dobrze ze jesteśmy liderami bo chłopaki wychodzą z szatni zmotywowani żeby nie stracić tego lidera, chociaż górna tabela jest wyrównana w punktach. Co do trenera prowiancie sobie Trenera Daniela do Trenera Piotra Sz. moim zdaniem to pomiędzy nimi jest przepaść w doświadczeniu jakie ma Daniel. Trener dobrze powiedział na ostatniej konferencji prasowej w Siedlcach, prawdziwy kibic kibicuje swojemu klubowi a nie zachowuje sie jak cham. Jeżeli nie podobają wam sie mecze Pogoni to siedź w domu włącz sobie radio Maryja i słuchaj tego co się dzieje na ambonie. Pozdrawiam Prawdziwych Kibiców i Trenera Daniela

P.S – Co do DZUNIORA lepiej niech pomysli nad „moja” i dopiero zacznie lapać

12. nie mam nic do trenera ale nie mów o doświadczeniu bo akurat Purzycki nie ma żadnego doświadczenia, to jego pierwszy klub gdzie jest trenerem seniorów

13. Nie rozumiem jednego. Czy tutaj wypowiadają się kibice czy raczej anty. Ogólnie nie kibicuje piłce nożnej i nie oglądam jej, ale jako Siedlczanin życzę im awansu podczas tej durnej reorganizacji ligi, z tego względu że i tak koszty wzrosną z wyjazdami i utrzymaniem drużyny.
    Moim zdaniem dla kibica najważniejsze są zwycięstwa, więc pomimo słabszej gry raczej powinni się cieszyć ze szczęścia i 3 ptk, fotelu lidera. Co do zawodników jednak chciałbym też widzieć naszych wychowanków bo z tego co sie orientuje MKP ma wiele grup a niewielu gra. Więc mimo słabszej postawy nie rozumiem dlaczego czepiają się niekiedy Kozaczyńskiego, czy teraz Guzka. Każdy gra na ile potrafi i wydaje mi się, że również obaj z siebie dają co mogą. Zamiast obelg może należą się jakieś słowa wsparcia dla nich. Może i prezes nie chce mieć lepszego bramkarza (jak w Barcelonie), ale skoro trener jakoś nie postuluje widocznie ten wystarcza na tą ligę. A co do trenera uważam, że nie on przygotował drużynę do sezonu, ale teraz on odpowiada za skład wyjściowy i skoro są punkty to jakieś słowa uznania dla niego się należą. Jakby przegrywał to psy by niektórzy wieszali, a jak wygrywa to dalej im źle bo kolega prezesa, bo syna wstawia, bo szczęście. Coś z niktórymi jest nie tak..

14. Byłem na tym meczu i nie zgadzam się z niektórymi komentarzami. Przede wszystkim nie byliśmy drużyną gorszą nawet po stracie zawodnika. Konsekwentnie rozbijaliśmy ataki bardzo marnej Olimpii, która nie miała pomysłu na gre, i udało się wyjść z kontrą na 2 do 1.
    Poza tym nasz bramkarz Jacuś jest naprawde cienki najpierw trzeba się zastanowić obliczyc czy zdążę do piłki a nie drzeć ryja „moja” za każdym razem( przypominam Stal Rzeszów 90min.) Guzek 2 ewidentne faule na połowie przeciwnika zasłużona czerwień… ale i tak najważniejsze 3 pkt. Bardzo dobry i kulturalny doping naszych kibiców w liczbie ok 50 osób. Olimpia bez dopingu i może z 50osób na trybunach. I proszę nie narzekać na trenera i prezesa i wszystko wokoło bo mamy LIDERA!!!! co mają powiedzieć w Zambrowie o 4 porażkach z rzędu??

15. Czy wy jesteście normalni? Jestesmy liderem, wygrywamy mecze, znajdujemy nowych sponsorów, widać ze od czasu zatrudnienia Purzyckiego cos sie w końcu ruszyło fo przodu z tego zaścianka a wy i tak cos wynajdujecie. Nie pasuje to tak jak któryś powiedział słuchać radia Maryja a nie udawać znawców. Do boju Pogon!

16. ” Podobno miejscowi kibice twierdzili po meczu, że tak słabej drużyny jak Pogoń w Łomży jeszcze nie było.” Jacy kibice jak tam ze 30 pikników siedziało 🙂 Co do samego meczu to był wyrównany sporo walki kilka składnych akcji po jednej i drugiej stronie szczególnie Odunka popisał się kilkoma efektownymi akcjami. Damian Guzek wiadomo sa emocje, walka reaguje się odruchowo 🙁 ,Co do Juniora pisałem to już kilka razy tzn. od meczu w Radomiu dobra gra Juniora w bramce i na przedpolu. W każdym meczy 2-3 raz ratuje zespól przed strata bramki. Wiadomo są i błędy jednak coraz mniej i to cieszy.Nie spinajcie się o to czy tamto.Twoje Miast Twój Klub.Chętnych zapraszamy do młyna i na wyjazdy.Pozdr.

17. A ja nie mam nic przeciwko żeby Pogoń grała źle jak z Zambrowem o ile zawsze będzie wygrywać.Później nikt nie pamięta w jakim stylu się przegrało, ale za to wszyscy pamiętają o przegranej.

18. Podzielam opinie 'matyjasa’, najwazniejsze sa punkty. Brawa dla zawodnikow i trenera za ciagla walke, trzymamy kciuki za nastepny mecz.