sobota, 27 kwietnia 2024r.

Mimo porażki utrzymali lidera

Drugi zespół Pogoni Siedlce przegrał w meczu ligowym z Drukarzem Warszawa 0:3.

Podopieczni Krzysztofa Pawlusiewicza źle rozpoczęli spotkanie. Już w 5 minucie po złej pułapce ofsajdowej defensorów Pogoni Jakub Muzyka wyprowadził gospodarzy na prowadzenie. Kilka minut później Maksymilian Vogtman podwyższył na 2:0 wykorzystując sytuację sam na sam z siedleckim golkiperem. W 12 minucie Michał Kitliński został sfaulowany i źle upadając wybił sobie bark, po czym musiał zostać odwieziony karetką do szpitala, gdzie przeszedł zabieg. Pogoń II Siedlce przegrywając dwoma bramki miała swoje sytuacje bramkowe, jednak zabrakło dokładności. Szansę na gola mieli: Łukasz Zaniewski, Sylwester Buga, Kamil Dmowski, Hubert Tomalski oraz Łukasz Wójcik. Ten ostatni nawet zdobył bramkę, jednak sędzia dopatrzył się pozycji spalonej. Wynik meczu w 88 minucie ustalił testowany niegdyś w Pogoni Mikołaj Tokaj, który wykorzystał błąd Huberta Radzikowskiego.

Następne spotkanie rezerwy Pogoni rozegrają w niedzielę 27 października o godzinie 11 w Siedlcach z Mazowszem Grójec.

19.10.13, 14:00 – Warszawa

IV liga: Drukarz Warszawa – Pogoń II Siedlce 3:0 (2:0)

Bramki: Jakub Muzyka 5, Maksymilian Vogtman 8, Mikołaj Tokaj 88

Drukarz: Marek Górecki – Paweł Kowalski, Marcin Kamiński, Kelvin Igwe, Paweł Trzciński – Mikołaj Tokaj, Jakub Pikulski, Jakub Muzyka (72 Rafał Szkamruk), Tomasz Giedronowicz (62 Michał Aleksandrowicz), Adam Krajewski (57 Michał Więckowski) – Maksymilian Vogtman (75 Damian Jakóbczak)

Pogoń II: Hubert Radzikowski – Łukasz Wójcik, Mateusz Steć, Marcin Paczkowski, Tomasz Grochowski – Michał Kitliński (15 Daniel Miler), Sylwester Buga, Kamil Dmowski (80 Tomasz Nieścieruk), Aron Majczyna (85 Michał Głuchowski) – Hubert Tomalski, Łukasz Zaniewski

Żółte kartki: Mikołaj Tokaj 74 – Kamil Dmowski 29, Mateusz Steć 42

Sędzia: Michał Wrochna (Radom)