Mazowsze u stóp Pogoni (fotogaleria)

Dublerzy siedleckiej Pogoni w kolejnym meczu na szczycie wygrali w Siedlcach z wiceliderem – Mazowszem Grójec 2:1.

Pierwsze zagrożenie pod bramką Mazowsza Pogoniści stworzyli po rzucie wolnym, kiedy to jeden z defensorów o mało co nie pokonał Piotra Praska. Trzy minuty później biało-niebiescy wyszli na prowadzenie. Zza pola karnego na strzał zdecydował się Piotr Krawczyk i trafił do siatki gości. Niestety, w tej akcji napastnik nabawił się kontuzji i musiał opuścić boisko. Kolejną szansę na gola dla Pogoni II miał Sylwester Buga, jednak bezpośrednio z rzutu rożnego trafił w górną siatkę. W 19 minucie strzelał ponownie Buga, piłka odbiła się od Bartosza Kaszubowskiego, ale świetną paradą popisał się bramkarz Mazowsza. Kolejną szansę Pogoń miała po strzale Wiktora Lacha, ale piłka powędrowała obok lewego słupka. Podobnym skutkiem zakończył się strzał Tomasza Grochowskiego. W 30 minucie po dośrodkowaniu Cezarego Demianiuka Hubert Tomalski skierował piłkę głową obok bramki Praska.  Pierwszy celny strzał goście oddali w 35 minucie, po którym za chwilę mieli także pierwszy rzut rożny. W 40 minucie po błędzie siedleckiej defensywy okazję na gola miał Tomasz Jaskólski, który uderzył fatalnie. W doliczonym czasie gry, na 2:0 strzelił Marcin Paczkowski, który wykorzystał podanie Roberta Kwiatkowskiego i po rykoszecie umieścił piłkę w siatce.

Druga połowa początkowo miała wyrównany przebieg. Po kilkunastu minutach gra siedlczan zaczynała przypominać wczorajszy mecz z Garbarnią. W 58 minucie błąd w środku pola popełnił Wiktor Lach i Paweł Grodzki uderzył tylko obok bramki Karola Budzikura. Za moment Tomasz Jaskólski z bliskiej odległości trafił w boczną siatkę. W 59 minucie znowu strata w środku pola, a Jaskólskiego powstrzymał Budzikur. Po rzucie rożnym ponownie Jaskólski bezpośrednio z tego samego fragmentu gry trafił w poprzeczkę. W 64 minucie po dośrodkowaniu Demianiuka zabrakło niewiele, żeby Kaszubowski lub Grochowski zamknął akcję. Cztery minuty później na strzał z linii pola karnego zdecydował się Hubert Tomalski, ale świetną paradą popisał się Piotr Prasek i obronił strzał siedlczanina. W końcówce meczu goście próbowali zmienić los meczu poprzez strzały z dystansu, ale były one niecelne. W ostatniej minucie doliczonego czasu gry po rzucie wolnym Macieja Mazurkiewicza przyjezdni zdobyli kontaktową a zarazem honorową bramkę dla Mazowsza.

Następny mecz Pogoń II zagra ponownie na własnym boisku, a przeciwnikiem będzie Sparta Jazgarzew. Mecz odbędzie się 3 listopada o 17:30.

27.10.13, 13:00 – Siedlce (stadion ROSRRiT)

IV liga: Pogoń II Siedlce – Mazowsze Grójec 2:1 (2:0) Widzów: 100

Bramki: Piotr Krawczyk 8, Marcin Paczkowski 45+3 – Maciej Mazurkiewicz 90+3

Pogoń II: 12. Karol Budzikur – 8. Robert Kwiatkowski, 15. Marcin Paczkowski, 16. Łukasz Wójcik, 22. Damian Guzek (46, 3. Mateusz Steć) – 21. Cezary Demianiuk, 7. Sylwester Buga, 11. Wiktor Lach (62, 19. Kamil Dmowski), 5. Hubert Tomalski – 17. Piotr Krawczyk (13, 14. Tomasz Grochowski), 9. Bartosz Kaszubowski (80, 4. Aron Majczyna)

Mazowsze: 1. Piotr Prasek – 3. Maciej Mazurkiewicz, 15. Mateusz Stolarek, 4. Marcin Wiatrak, 18. Dariusz Mortka – 13. Seweryn Kalinowski, 11. Michał Dusiński (32, 2. Arkadiusz Gałka), 17. Maciej Lesisz, 9. Paweł Grodzki (62, 16. Igor Mińkowski), 5. Daniel Złoch – 10. Tomasz Jaskólski

Żółte kartki: Seweryn Kalinowski 12

Sędzia: Paweł Rupniewski (Warszawa)