niedziela, 28 kwietnia 2024r.

Nie ma mocnych na Pogonistów (multimedia)

Drugi zespół Pogoni Siedlce pokonał w finale okręgowego Pucharu Polski Czarnych Węgrów 5:1.

Początkowe minuty meczu to badanie możliwości przeciwnika. Pierwszą bardzo dobrą akcję na zdobycie bramki stworzyli biało-niebiescy. W 11 minucie Łukasz Wójcik zacentrował w pole karne, tam obrońca źle wybił futbolówkę, którą przejął Bartosz Kaszubowski i z kilku metrów trafił w poprzeczkę. Kilkanaście minut później podopieczni Krzysztofa Pawlusiewicza wyszli na prowadzenie. Po kontrze Cezary Demianiuk dograł piłkę po ziemi z prawej strony boiska, w polu karnym dobrze ustawiony był Wiktor Lach, który precyzyjnym strzałem tuż przy słupku pokonał golkipera Czarnych. W 32 minucie Lach uderzył sprzed pola karnego, futbolówka po bloku obrońcy trafiła do Tomasza Grochowskiego, który mocnym strzałem pod poprzeczkę podwyższył prowadzenie swojej drużyny. Cztery minuty później bliscy zdobycia gola byli podopieczni Roberta Parzonki. Mateusz Bartoszewski dośrodkował w pole karne, tam były piłkarz Pogoni Siedlce Rafał Komosa uderzył w poprzeczkę, a dobitkę Adama Sołowińskiego w środek bramki obronił Hubert Radzikowski. Dwie minuty przed końcem pierwszej połowy Wójcik zagrał do Lacha, a ten mając obok siebie obrońcę obrócił się i strzałem w długi róg zdobył ostatniego gola w tej odsłonie.

Goście przegrywając 0:3 do drugiej połowy przystąpili z trzema zmianami w składzie. Roszady jednak nie pomogły i to Pogoń II była zespołem, który raz po raz stwarzał sobie dobre sytuacje, a Czarni wyprowadzali jedynie kontry. W 50 minucie Grochowski zszedł ze skrzydła do środka i uderzył obok bramki. Chwilę później Bartosz Kaszubowski dośrodkował w pole karne, a tam Demianiuk w dobrej sytuacji uderzył wprost w bramkarza. W 56 minucie Rafał Komosa w sytuacji sam na sam strzelił obok bramki. Kilka chwil później strzał Kaszubowskiego z kilku metrów na róg wybił bramkarz Krzysztofa Ufnal. W 61 minucie Przemysław Głowacz oddał strzał z dystansu, jednak bez problemów obronił go Radzikowski. Cztery minuty później piłkarze z Węgrowa zdobyli honorowego gola. Łukasz Supleński, który w przeszłości był testowany w Pogoni wykorzystał błąd przy wyprowadzaniu piłki przez siedlczan i w sytuacji sam na sam uderzył celnie na bramkę. W 79 minucie Sylwester Buga dośrodkował z rzutu wolnego, Lach strzelił głową w poprzeczkę i piłkę do bramki skierował Mateusz Steć, jednak sędzia boczny zasygnalizował pozycję spaloną i bramka została nieuznana. Dwie minuty przed końcem meczu czwartą bramkę dla Pogoni II strzałem sprzed pola karnego zdobył Aron Majczyna. W 89 minucie Demianiuk został sfaulowany w polu karnym i sędzia odgwizdał rzut karny, który w doliczonym czasie gry wykorzystał Lach. Rezerwy Pogoni Siedlce po raz pierwszy w historii zdobyły okręgowy Puchar Polski. W sezonie 2011/12 siedlczanie pokonali w finale Zryw Sobolew, jednak w ekipie biało-niebieskich wystąpił nieuprawniony zawodnik i puchar trafił do Sobolewa.

30.10.13, 18:35 – Siedlce (boczne boisko stadionu ROSRRiT)

PP OZPN: Czarni Węgrów – Pogoń II Siedlce 1:5 (0:3) Widzów: 300

Bramki: Łukasz Supleński 65 – Wiktor Lach 23, 43, 90+1 (k), Tomasz Grochowski 32, Aron Majczyna 88

Czarni: 1. Krzysztof Ufnal – 2. Marcin Dyda (46, 19. Hubert Fabisiak), 16. Daniel Gierej, 6. Kamil Panufnik, 17. Tomasz Żurawiński (46, 3. Konrad Markowski) – 9. Mateusz Bartoszewski (46, 5. Łukasz Supleński), 10. Przemysław Głowacz, 11. Rafał Szydłowski, 4. Adam Dobosz (56, 14. Piotr Komosa) – 7. Rafał Komosa, 18. Adam Sołowiński

Pogoń II: 27. Hubert Radzikowski – 8. Robert Kwiatkowski, 15. Marcin Paczkowski, 3. Mateusz Steć, 16. Łukasz Wójcik – 21. Cezary Demianiuk, 7. Sylwester Buga (89, 6. Mateusz Padysz), 19. Kamil Dmowski (69, 13. Adam Chojecki), 11. Wiktor Lach, 14. Tomasz Grochowski (87, 20. Paweł Wasiluk) – 9. Bartosz Kaszubowski (72, 4. Aron Majczyna)

Sędzia: Arkadiusz Pazdyka (Siedlce)