wtorek, 30 kwietnia 2024r.

Mroczna końcówka (multimedia)

Drużyna Pogoni Siedlce zremisowała na własnym boisku z dotychczasowym wiceliderem Wigrami Suwałki 1:1.

Siedlczanie do spotkania z Wigrami przystąpiła w identycznym zestawieniu, jak w zwycięskim meczu z Garbarnią w Krakowie.

Pierwsze minuty to wyrównana gra z obu stron, wzajemne badanie sił. Groźnie pod bramką drużyny z Suwałk zrobiło się w 9 minucie, kiedy to po dośrodkowaniu Samuelsona Odunki strzelać próbował Łukasz Zaniewski, ale zabrakło mu centymetrów, aby dosięgnąć piłki. Sześć minut później Wigry powinny wyjść na prowadzenie, kiedy to po dośrodkowaniu Kamila Lauryna Adrian Karankiewicz strzelił w Jacka Kozaczyńskiego juniora. Mało brakowało, a po błędzie Karankiewicza Zaniewski nabity przez suwalskiego obrońce skierowałby piłkę do bramki. Futbolówka minęła jednak słupek Wigier. Kilka minut potem Jarosław Ratajczak uderzył w boczną siatkę. Nie minęła minuta, a przed szansą na gola stanął Odunka, który uderzył wprost tam gdzie stał bramkarz gości Karol Salik. W 33 minucie siedlczanie objęli prowadzenie. Samuelson Odunka wpadł z piłką w pole karne, na bił będącego naprzeciwko bramki Kamila Lauryna, a ten wpakował futbolówkę do własnej bramki. W końcówce pierwszej odsłony trwała walka w środku pola i siedlczanie zeszli do szatni z jednobramkowym prowadzeniem.

Drugą połowę lepiej zaczęły Wigry, a okazję na wyrównującego gola miał Sebastian Radzio, który pojawił się na boisku po przerwie. Później w dalszym ciągu lepiej na placu gry poczynali sobie goście, którzy nie mieli zamiaru tanio skóry sprzedać. Pogoń starała się przerywać i szukać swoich szans w kontratakach. W 57 minucie na strzał z dystansu zdecydował się Adrian Dziubiński, ale piłkę z problemami złapał Salik. Kilka minut później podwyższyć powinien Odunka, który najpierw trafił wprost w Salika, a przy dobitce strzelił obok prawego słupka. W 63 minucie oko w oko z bramkarzem Wigier stanął Krystian Wójcik, ale znów górą był doświadczony golkiper przyjezdnych. Sześć minut później Radzio powinien doprowadzić do remisu, gdyż minął siedleckiego golkipera i tylko Daniel Dybiec wyłuskał mu piłkę. Gdyby nie to, na tablicy widniałby wynik 1:1. Za moment po drugiej stronie boiska do siatki powinien strzelić Zaniewski, ale z kilku metrów fatalnie chybił. W 79 minucie znów okazję w tym spotkaniu miał Odunka. Z boku boiska dośrodkowywał Krystian Wójcik, a Samuelson Odunka głową strzelił obok bramki Wigier. Na sześć minut przed końcem spotkania po rzucie wolnym z boku pola karnego piłka spadła na głowę Adriana Karankiewicz, a ten skierował ją do siatki.

Następne spotkanie siedlczanie zagrają 9 listopada o 13:00 z Siarką w Tarnobrzegu.

03.11.13, 14:00 – Siedlce (stadion ROSRRiT)

II liga: Pogoń Siedlce – Wigry Suwałki 1:1 (1:0) Widzów: 2000

Bramki: Kamil Lauryn 33 (s) – Adrian Karankiewicz 84

Pogoń: 93. Jacek Kozaczyński junior – 13. Mariusz Dzienis, 7. Daniel Dybiec, 25. Mateusz Urbański, 15. Jarosław Ratajczak – 24. Samuelson Odunka (86, 6. Cezary Demianiuk), 17. Przemysław Rodak, 10. Marcin Stromecki (89, 23. Bartosz Kaszubowski), 19. Krystian Wójcik (81, 18. Wiktor Lach), 11. Adrian Dziubiński (74, 22. Damian Guzek) – 20. Łukasz Zaniewski

Wigry: 1. Karol Salik – 17. Kamil Lauryn (46, 21. Sebastian Radzio), 5. Kamil Wenger, 4. Adrian Karankiewicz, 22. Bartosz Widejko (75, 10. Dawid Makaradze) – 6. Mateusz Romachów (65, 25. Piotr Karłowicz), 8. Aleksandar Atanacković, 24. Karol Drągowski, 20. Marcin Tarnowski, 3. Artur Bogusz – 9. Tomasz Tuttas

Żółte kartki: Daniel Dybiec 13 – Kamil Wenger 38, Aleksandar Atanacković 45+1, Mateusz Romachów 65, Bartosz Widejko 72, Adrian Karankiewicz 73

20 odpowiedzi

1. „Kudelski światła” takie hasła można było słyszeć dzisiaj pod koniec meczu. Racja Panie Prezydencie. Do roboty i zakładaj na stadionie oświetlenie

2. Kozaczynski do odstrzalu kolejna bramka jego wyjmuje to co leci w niego a teraz nawet nie ruszal sie po co Ty skaczesz chlopaku po co w ogole pajacujesz wychodzisz? Ile Ty musisz strzelic bramek aby Cie zabrali z tych Siedlec – moze bysmy dali rezerwowemu bramkarzowi zagrac po to chyba on jest w GARBARNI 2 – teraz 1 no i mamy w 2 meczach 3 szmaty! I co Ty na to ?

3. Brawo pogon, ale brak świateł wola o pomstę do nieba. Niech pan prezydent wykłada kase i to jak najdzybciej!!!!

4. Pierwsza połowa – mecz wyrównany ze wskazaniem na Pogoń, druga – absolutna dominacja Wigier. Pogoń schowana za podwójną (a nawet potrójną) gardą broniła się momentami desperacko, zepchnięta już nie tylko na własna połowę, ale momentami na własne pole karne. Z drugiej strony, gdyby któraś z naszych kontr zakończyła się bramką, to trzy punkty byłyby nasze. Z taka grą to w Tarnobrzegu z cała pewnością przegramy. Obym się mylił.

5. Widzę ze pan realista nie odpuszcza – czeka na porażkę aby pojechać ze wszystkimi. Zastanawiam sie nad jednym: jakiej drużynie pan kibicuje bo na pewno nie Pogonii.

Brawo Pogon aby tak dalej!

6. I znowu nie byliśmy lepsi a szczęście nam dopisało lecz brak koncentracji do końca jedna głupia sytuacja i tracimy ważne punkty na własne życzenie.O bramkarzuniu to szkoda już pisać bo to i tak nic nieda.Cała liga się śmieje i się zastanawia jak to jest że cienki bramkarz a maja lidera i jeszcze to powołanie za co? Niema środka i niema ataku. Zaniewski się mota bezproduktywnie po boisku.Trzymajmy kciuki w przyszłym meczu będzie ciężko.Prezesie załatw oświetlenie bo dziś mizernie to wyglądało a śmiesznie że boczne oświetlone jak lotnisko a na głównym ciemno.

7. Jak już to większa część winy za stracona bramkę ponosi obrona. Będąc we dwóch przy jednym napastniku co chwila faulowali w okolicach 20 metra. Wrzutki wrzutki i jedna na dziesięć wejdzie. Ta akurat była nisko bita. Piłka znalazła lukę miedzy kilkoma zawodnikami. Tak bywa. Tak to jest ja zespół cofa się na 20-30 metr. Gramy ” tym ” co mamy a wiadomo, że są braki w obronie i ataku. O bramkarzu już pisałem – ratował nam tyłek nie raz nie dwa widać progres. Ktoś z was ” łapie lepiej ” niech zgłasza się do klubu może na wiosnę stanie między słupkami :).

8. Chciałbym się wypowiedzieć na temat Pogoni, a szczególnie na temat krytyków prezesa
    ( zaznaczam, że jestem bezstronny ). Wielu krytykuje, szczególnie po przegranym meczu lub nawet zremisowanym, komentarzy jest bardzo dużo ( oczywiście mało jest obiektywnych ). Natomiast po wygranej szczątkowe komentarze ( bo nie ma o czym pisać ), nie ma jak sobie ulżyć. Przypomnijcie sobie gdzie byliśmy jakiś czas temu, wtedy
    byliśmy prawie w okręgówce, było dobrze bo nie było wielkich wymagań. Oczywiście, prezes też popełnia błędy tak jak każdy z nas, nie ma ludzi nieomylnych. Jest to pasjonat, dla niego ten Klub to całe życie, on tym żyje a nie tylko siedzi za biurkiem 8 godzin i do domu a wyniki czyta w telegazecie. Krytyka jest potrzebna ale konstruktywna. Bronią go wyniki. W pozycji Pogoni cały czas jest progres ( co ma powiedzieć wielu milionerów którzy wkładają ogromne pieniądze a wyniku nie ma , co mają powiedzieć kibice tych klubów ), a kiedyś byliśmy w ciemnej du***, śmiano się z nas, że tak duże miasto a jesteśmy tak nisko. Co wy sądzicie na ten temat?

9. O jakiej ty progresji piszesz?! Tyle co on spieprzył w tej bramce to woła o pomstę. Małpę by postawił w bramce to by miała większy progres. Trzy lata stoi i drażni wszystkich.

1. kolego „doF3” naucz się czytać ze zrozumieniem… on tj. „sss” nie pisze w swoim komentarzu o bramkarzy Jacku Kozaczyńskim tylko o prezesie klubu Pogoń Siedlce Jacku Kozaczyńskim…. ehhh

10. Ciebie może drażni innych nie. Gdybyś widział wszystkie mecze w realu nie gadałbyś głupot. Potrafisz lepiej droga wolna. Myślisz, że jakby Boruc stanął w bramce łapałby wszystko. sss trafnie podsumował klimat u nas. Gdzie byliśmy kilka sezonów temu a gdzie jesteśmy teraz. Jest doping, jest atmosfera. Jesteśmy widoczni na wszystkich meczach wyjazdowych a ty dalej płaczesz. Mamy to co widać po tabeli i na trybunach. Na LM przyjdzie jeszcze czas :).

11. Wszystko pięknie poza wrzaskiem ,,Raz sierpem…” po minucie ciszy ku Mazowieckiemu. Kultury trochę i taktu! Takie chamstwo nie powinno być wpuszczane na stadion. Gdyby nie ten człowiek to byś jeden z drugim żył dziś w innej Polsce!
    Druga sprawa – kibole nie mają chyba wrodzonego intelektu, bo głupotą jest śpiewanie ,,legła w-wa” gdy sędzia jest z Poznania, to wcale nie pomaga. Życie nie toczy się wokół stolycy i poza nią mało kto tak ,,kocha ległę” jak wyżej wspomniani ,,fani”. wystarczy wyjechać poza Mazowsze. Na Śląsku, w Krakowie, we Wrocławiu czy w Gdańsku nikogo nie obchodzi legia:)
    Trzecia rzecz, czas oduczyć się przeklonów i wyzwisk, wchodzimy do I ligi i byłoby wstydem dla miasta, gdyby w Orange Sport oglądano takie przyśpiewki.Pozytywnym akcentem jest reszta oprawy – brawo:)

12. ” Na Śląsku, w Krakowie, we Wrocławiu czy w Gdańsku nikogo nie obchodzi legia:)” a co nas obchodzą w.w. miasta ??? w jakim kontekście o nich piszesz ? co do I ligi to chyba nie byłeś na żadnym meczu. Jeżeli spotkają się dwie ekipy, które przepadają za sobą nie ma znaczenia, że jest jakaś transmisja. Co do sędziego z Poznania to ci się udało. Większej głupoty nie przeczytałem natomiast minuta ciszy powinna być nie ku czci Mazowieckiego bo jemu oddały hołd władze podczas ceremonii pogrzebowej ale Gerarda Cieślika. Co do byłego premiera źle nie powinno wypowiadać się o zmarłych. Co jednak co do okrzyków m.innymi Lecha, Sląska, Lechii i innych to nie były bez powodu. M.innymi dzięki komu komunistyczni zbrodniarze nigdy nie zostali rozliczeni, dzięki któremu Czesław Kiszczak, minister w jego rządzie, urządzał sobie wesołe ogniska, gdzie za opał służyły akta bezpieki a komuniści uciskający Polaków rozpoczęli życie w III RP z czystą kartą pełnili dalej ważne funkcje publiczne itd. jak np. kto miał pomysł późniejszego ” wyjścia ” wojsk sowieckich z Polski.To nie miejsce na ten temat więc daj sobie spokój.

13. Dajcie spokój bramkarzowi. W meczu z Wigrami bronił bardzo przyzwoicie. Tylko brak
    skuteczności spowodował że nie wygraliśmy, bo sytuacje przecież były. Zgadzam się
    z komentarzami sss i F3. Kilka lat temu graliśmy w IV lidze a na mecze przychodziła garstka osób. Dziś jesteśmy liderem II ligi, mamy nowy stadion (niestety bez oświetlenia które
    bardzo by się przydało), są kibice, jest atmosfera. Jak dobrze pójdzie, następny sezon
    będzie w I lidze. Cieszmy się tym co mamy.

14. Przez te trzy lata, to i małpa nie gorzej by broniła z cyrku. Tatuś ,skutecznie wyciął konkurencję.

15. mylisz się panie ,,prezydencie” (bo zapewne Ty jeden wiesz kiedy i dla kogo załoba narodowa), mało wiesz o sympatiach kibicowskich w w.w. miastach, a jeśli nie czujesz sytuacji, gdzie cała Polska ległę je… to już twój problem. krzycz sobie legia ale nie w Siedlcach, tu jest POGOŃ dzieciaczku:)I naucz się wreszcie historii bo mi zakompleksionym jarkiem zajechało:)

16. nie interesuje mnie co robi cała Polska siedleccy kibice są za Legia od lat czy komuś się to podoba czy nie i tak zostanie, o sympatiach kibicowskich wiem sporo nie martw się o to, historię znam i nie chodzi tu o Jarka czy innych, kibice w tych i innych miastach dali jasny przekaz, że nie wszystko wyglądało tak jak media ” dziś ” przekazywały a co do dzieciaka to nie trafiłeś więcej lat chodzę i jeżdżę na meczy niż ty żyjesz.

17. Wyniki 1 i 2 zespołu rewelacja . Obiekty rewelacja .Kibice rewelacja .Czekałem na to 31 lat .