niedziela, 3 marca 2024r.

Park Wodny – Duma Siedlec (fotogaleria)

Siedlecki aquapark był projektem wyczekiwanym przez wielu. Po prezentacji obiektu, na której gościliśmy, możemy z całą stanowczością stwierdzić, że nie zawiódł on oczekiwań.

Gdy 2,5 roku temu przetarg na budowę siedleckiego aquaparku wygrywała firma „Zambet” z Pułtuska nikt nie spodziewał się, że prace budowlane będą trwały tak długo. Po kłopotach tej firmy i przejęciu placu budowy przez SKANSKA doszło do finalizacji projektu i będziemy mogli cieszyć się w najbliższym czasie jednym z najnowocześniejszych tego typu obiektów w regionie. Już za nieco ponad miesiąc Agencja Rozwoju Miasta w całości przejmie budynek o wdzięcznej  nazwie Park Wodny Siedlce, a chwilę później z atrakcji wodnych skorzystać będą mogli mieszkańcy Siedlec i okolic.

Park Wodny zlokalizowany jest na terenie Regionalnego Ośrodka Sportu, Rekreacji, Rehabilitacji i Turystyki tuż obok stadionu. Dodatkowo w najbliższym sąsiedztwie powstaje całkowicie nowa pętla autobusowa, która umożliwi dogodny dojazd komunikacją miejską z każdej części Siedlec. Budynek z daleka przyciąga nowoczesną architekturą i wysoką wieżą z dwoma zjeżdżalniami. Na samym wejściu napotkamy się na fontannę, która wyróżnia się swoją nietypową formą. Całości efektu dopełni iluminacja obiektu.

Wnętrze inwestycji mieści wiele atrakcji, a zaprojektowane zostało z myślą o wygodzie przyszłych użytkowników. Przestronny hol wejściowy w połączeniu z szatnią, sklepikiem i toaletą tworzy poczucie swobody i łatwości dostępu. Ponadto wszystkie pomieszczenia zostały w pełni przystosowane dla niepełnosprawnych. Z atrakcji wodnych znajdziemy basen rekreacyjny z rwącą rzeką i biczami wodnymi, jacuzzi, brodzik dla dzieci, 2 zjeżdżalnie, basen pływacki z widownią dla 224 osób, a także saunę: parową i wodną. Dla tych, którzy preferują inną formę rozrywki Park Wodny oferować będzie kręgielnie z czterema torami, bilard oraz punkt gastronomiczny. Zlokalizowana będzie tam także sala konferencyjna z widokiem na halę basenową. A to wszystko wykonane w najwyższej jakości.  Podsumowując Park Wodny Siedlce na pewno stanie się nową wizytówką miasta oraz zachęci mieszkańców innych miast do odwiedzenia Siedlec.

Dane techniczne:

Basen pływacki

– Wymiary 25×21 m

– 8 torów

– Głębokość 1,3-2 m

Basen wielofunkcyjny

– Część do nauki pływania z gejzerem powietrznym

– Część rekreacyjna: rwąca rzeka, leżanka z masażem powietrznym, masaże wodne, gejzer powietrzny

Brodzik dla dzieci

– Głębokość 35 cm

Jacuzzi

Zjeżdżalnie

– Zewnętrzno-wewnętrzna o długości  51 m

– Zewnętrzna o długości 78 m

Sauna sucha i parowa

 

źródło: własne; foto: Piotr Niciporuk

DODAJ KOMENTARZ

2 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Popularność
Inline Feedbacks
View all comments

Czy znany już jest cennik ?

Prawdopodobnie 15zł/h słyszałem w TV Siedlce.

ZOBACZ TAKŻE

KONTRAHENCI

PATRONAT MEDIALNY

PATRONAT MEDIALNY

;