poniedziałek, 29 kwietnia 2024r.

Trzynaste na koniec trzynastego

Koszykarki MKK Siedlce w ostatnim spotkaniu w 2013 roku zanotowały trzynastą ligową wygraną z rzędu.

KKS mocno nastawiał się na liderki z Siedlec, ale już od pierwszej minuty podopieczne Arkadiusza Mazurkiewicza i Todora Mollova zaznaczyły swoją przewagę. Wynik 5:0 dla MKK został osiągnięty po trójce Magdy Bibrzyckiej i dwójce Elżbiety Mukosiej. W kolejnych minutach oba zespoły nie potrafiły zdobyć punktów z gry. Siedlczanki prowadziły już 10:1, ale skuteczna gra Kariny Różyńskiej (11 punktów w pierwszej kwarcie) zbliżyła do siebie oba zespoły. Końcówka premierowej ćwiartki należała jednak do MKK, który w ostatnich kilkudziesięciu sekundach zdobył 7 punktów z rzędu, dzięki czemu ustalił rezultat na 25:16.

Po chwili przerwy obraz gry nie uległ diametralnej zmianie. Nadal pierwsze skrzypce w ekipie KKS grała Różyńska, ale nawet jej wysokie indywidualne umiejętności nie wprowadziły nerwowości w szeregi MKK. W zespole lidera I ligi z Siedlec fenomenalną formę prezentowała Mukosiej, która do przerwy uzbierała 18 punktów. Skrzydłowa MKK nie tylko trafiała, ale także asystowała i wymuszała faule na przeciwniczkach. Do przerwy siedlczanki prowadziły 41:26 i były na jak najlepszej drodze do odniesienia 13 zwycięstwa z rzędu.

W trzeciej kwarcie olsztynianki robiły co mogły, aby złapać kontakt z MKK. Doświadczone koszykarki z Siedlec niezbyt przejęły się próbami rywalek i dalej robiły swoje. W połowie kwarty limit fauli przekroczyła Iwona Polak i była zmuszona opuścić boisko. MKK kontrolował boiskowe wydarzenia i budował swoją przewagę, która przed ostatnią odsłoną spotkania przekroczyła 20 punktów (62:40).

MKK przeważał nad KKS i niemożliwe było, aby team z Siedlec dał sobie wydrzeć z rąk zwycięstwo w ostatniej kwarcie. Olsztynianki walczyły zaciekle o poprawienie rezultatu, ale przewaga siedlczanek nie malała, a w końcówce zaczęła rosnąć. KKS stracił dwie zawodniczki za 5 fauli – Joannę Markiewicz i Dominikę Spittal. Klub z Siedlec z tej samej przyczyny osłabiły Katarzyna Salska i Agnieszka Krzywoń. W końcówce meczu na parkiecie pojawiły się rezerwowe zawodniczki, a po końcowej syrenie cały MKK mógł cieszyć się ze zwycięstwa 86:58.

20.12.13, 17:00 – Olsztyn
I liga: KKS Olsztyn – MKK Siedlce 58:86 (16:25, 10:16, 14:21, 18:24)
KKS: 4. Karina Różyńska 19, 7. Joanna Markiewicz 12, 9. Aneta Burandt 9, 17. Ksenia Zajączkowska 9, 8. Natalia Żukowska 3, 11. Iwona Polak 2, 18. Dominika Spittal 2, 14. Anna Todys 2, 5. Amelia Wełnicka, 10. Jolanta Wichłacz
MKK: 21. Elżbieta Mukosiej 24, 10. Magda Bibrzycka 21, 13. Agata Chaliburda 18, 25. Marta Urbaniak 10, 9. Katarzyna Salska 7, 31. Lidia Niedzielska 4, 7. Marta Dobrowolska 2, 11. Agnieszka Krzywoń, 6. Dominika Paczkowska, 24. Dominika Prochenka