piątek, 14 czerwca 2024r.

Chwała zwycięzcom

Przedstawiamy najlepszych w minionym roku w oczach naszej redakcji. My wybraliśmy drużynę, odkrycie i trenerów, a nasi czytelnicy wypowiedzieli się w kwestii sportowca i sportowego sukcesu 2013 roku.

SPORTOWIEC ROKU

Sandra Pachnik

W dwuetapowym konkursie na Sportowca Roku #2013 zwyciężyła Sandra Pachnik. Zapaśniczka i sumoczka WLKS Siedlce w swoich obu konkurencjach w minionych dwunastu miesiącach zdobywała medale na imprezach ogólnopolskich.

Wyniki głosowania:
1. Sandra Pachnik (WLKS Siedlce) – 247 głosów
2. Tomasz Biernacki (Awenta MKS Pogoń Siedlce) – 191 głosów
3. Marta Urbaniak (MKK Siedlce) – 162 głosy
4. Natalia Chacińska (MKS Pogoń Siedlce) – 103 głosy
5. Bartosz Kaszubowski (MKP Pogoń II Siedlce) – 77 głosów
6. Emil Kożuchowski (Prus Siedlce) – 53 głosy
7. Karol Budzikur (MKP Pogoń II Siedlce) – 27 głosów
8. Artur Boruc (Southampton FC) – 7 głosów
9. Piotr Antoszczuk (MKP Pogoń II Siedlce) – 6 głosów
10. Krystian Wójcik (MKP Pogoń Siedlce) – 1 głos

TRENERZY ROKU

Arkadiusz Mazurkiewicz i Teodor Mollov

Duet prowadzący MKK Siedlce ma za sobą bardzo dobry rok. Co prawda I-ligowe koszykarki nie zdołały w zeszłym sezonie wejść do play-offów o awans do ekstraklasy, ale 5 miejsce w trudnym drugim sezonie dla beniaminka jest z całą pewnością sukcesem. W nowym sezonie MKK kroczy od zwycięstwa do zwycięstwa, nie mając litości dla kolejnych rywali.

DRUŻYNA ROKU

Awenta MKS Pogoń Siedlce

Rugbiści Pogoni po raz drugi z rzędu znaleźli uznanie w naszych oczach. W 2012 roku awansowali do elity, a w niedawno zakończonym roku ugruntowali swoją pozycję świecie polskiego rugby. Doceniamy nie tylko namacalny dowód umiejętności Pogonistów, jakim jest srebrny medal mistrzostw Polski w rugby 7-osobowym, ale też charaktery i nastawienie na sukces tego teamu złożonego w zdecydowanej w większości z siedlczan.

ODKRYCIE ROKU

Jakub Folwarski (MKS Pogoń Siedlce)

Wychowanek Pogoni z każdym rokiem poprawia swoje umiejętności. Tenisista stołowy w ciągu ostatnich dwunastu miesięcy zanotował kilka sukcesów indywidualnych, dodając przy okazji awans z drużyną Pogoni na zaplecze Superligi. Folwarski w rywalizacji z bardziej doświadczonymi przeciwnikami radzi sobie nadspodziewanie dobrze. Jeżeli juniorski reprezentant Polski będzie dalej dokonywał takich postępów to niedługo I-ligowe parkiety staną się dla niego za ciasne.

SPORTOWY SUKCES ROKU

Postawa piłkarzy Pogoni w II lidze wschodniej

Nasi czytelnicy uznali, że największym sukcesem minionego roku była postawa piłkarzy Pogoni w II lidze wschodniej. Podopieczni Daniela Purzyckiego zasłużyli na ten laur swoją postawą w rundzie jesiennej, w której odnosili bardzo dobre rezultaty. Na półmetku zmagań Pogoń zajmuje fotel lidera i ma realne szanse na historyczny awans do I ligi.

 

źródło: własne; foto: Maciej Sztajnert (4) / Facebook (1)

DODAJ KOMENTARZ

2 odpowiedzi

  1. Trzeba zmienic kategorie na prezesa roku bo Trenerem Mkk to Mazurkiewicz nie jest przeciez druzyna kieruje Mollov ..

  2. Mollov jest pierwszym trenerem a Mazurkiewicz drugim, ogólnie jest to DUET TRENERSKI więc czego się czepiasz?

ZOBACZ TAKŻE

KONTRAHENCI

PATRONAT MEDIALNY

PATRONAT MEDIALNY

;