czwartek, 2 maja 2024r.

Show Urbaniak w Lublinie

Koszykarki MKK Siedlce po emocjonującym meczu ograły AZS UMCS Lublin.

Długo wyczekiwany i pełen podtekstów mecz z AZS UMCS w Lublinie został rozegrany przy frekwencji godnej spotkania dwóch czołowych ekip. W pierwszej piątce akademickiego klubu wyszły aż cztery zawodniczki z przeszłością w MKK. Od pierwszych minut czuć było stawkę spotkania. Po trójce Marty Urbaniak siedlczanki wyszły na prowadzenie 9:8, jednak odpowiedź Lucyny Kotonowicz z dystansu spowodowała, że AZS UMCS wygrał premierową odsłonę meczu 11:9.

Agata Chaliburda w drugiej kwarcie doprowadziła do wyrównania, a Elżbieta Mukosiej po akcji 2+1 dała prowadzenie 14:11. Akademiczki przez długi fragment nie potrafiły oszukać defensywy lidera I ligi, ale zbierały faule. Na parkiecie królowały nerwowość i niedokładność. AZS UMCS odzyskał przewagę przy stanie 17:14, lecz dwie trójki z rzędu (Lidia Niedzielska i Marta Dobrowolska) odwróciły rezultat na korzyść MKK. Skuteczność Barbary Głockiej i dziwna decyzja sędziów w końcówce doprowadziły do tego, że to gospodynie schodziły na przerwę przy prowadzeniu 24:22.

Mimo długiej rozmowy w szatni trzecia kwarta nie rozpoczęła się po myśli MKK. Lublinianki szybko wypracowały 6-punktową przewagę. Po trójce Magdy Bibrzyckiej siedlczanki przegrywały 27:32, jednak były to ostatnie dobre wiadomości przez dłuższą chwilę. Biba opuściła parkiet z powodu urazu ręki, a AZS UMCS odbudował przewagę. Trójka Niedzielskiej (32:36) była ostatnim akcentem emocjonującej przedostatniej ćwiartki.

Ostatnie 10 minut spotkania zaczęło się dla MKK w wymarzony sposób. Trójka Urbaniak dała wyczekiwane prowadzenie 37:36. Po chwili kapitan siedleckiego teamu powtórzyła swoja wyczyn i było 42:40. Show rzutów Urbaniak w rzutach zza linii 6,75 m trwało w najlepsze i po jej dubeltowym wystrzale siedlczanki wypracowały sobie 5-punktową przewagę (50:45). Na dwie minuty przed końcem za faule boisko zmuszona była opuścić Niedzielska. Urbaniak udowodniła, że akademicki klub ściągnął złe zawodniczki z Siedlec, gdy trafiła – jakżeby inaczej – za trzy na mniej niż minutę do końca meczu (53:47). MKK nieprzypadkowo notuje historyczną serię zwycięstw, co potwierdził w końcówce. Siedlczanki wygrały 54:51 i przypieczętowały triumf w grupie A.

11.01.13, 18:00 – Lublin
I liga: AZS UMCS Lublin – MKK Siedlce 51:54 (11:9, 13:13, 12:10, 15:22)
AZS UMCS: 21. Paulina Antczak 10, Lucyna Kotonowicz 9, 7. Katarzyna Furdak 8, 15. Barbara Głocka 7, 17. Magda Kaczmarska 7, 9. Grażyna Witkoś 6, 11. Monika Skrzecz 2, 12. Karolina Stanek 2, 14. Karolina Łodygowska
MKK: 25. Marta Urbaniak 19, 21. Elżbieta Mukosiej 11, 31. Lidia Niedzielska 10, 13. Agata Chaliburda 4, 7. Marta Dobrowolska 3, 10. Magda Bibrzycka 3, 11. Agnieszka Krzywoń 2, 9. Katarzyna Salska 2