środa, 1 maja 2024r.

Korona dla testowanych (wideo)

Siedlecka Pogoń w drugim meczu sparingowym wygrała z występującą w T-Mobile Ekstraklasie Koroną Kielce 2:1. Gole dla siedlczan strzelili testowani Wojciech Wocial z Victorii Sulejówek i Kamil Dmowski z rezerw Pogoni.

Pogoniści wyjechali do Kleszczowa w ciut okrojonym składzie. Zabrakło m.in. Mateusza Urbańskiego (uraz), byłego Koroniarza Adama Czerkasa (sprawy osobiste), Mateusza Stecia (przeciążenie) oraz Piotra Krawczyka (uraz stawu skokowego).

Pierwsza połowa to lepsza gra raz jednej, raz drugiej strony. W 9 minucie gola zdobyła Korona, gdzie po rzucie rożnym kilka razy atakowany golkiper z Siedlec w końcu skapitulował po strzale Daniela Gołębiewskiego. Siedlczanie mieli też swoje okazje m.in. po strzale Krystiana Wójcika z rzutu rożnego problemy z obroną miał Ołeksij Szlakotin. W drugiej połowie gole zdobywała tylko Pogoń. W 52 minucie Wojciech Wocial znalazł się z piłką z boku pola karnego Korony, zszedł do środka i uderzył po dalszym słupku. Piłka odbiła się jeszcze od słupka i trafiła do bramki. Za chwilę po strzale Krystiana Wójcika piłka trafiła w spojenie słupka z poprzeczką. Okazję na drugiego gola dla biało-niebieskich miał też Łukasz Zaniewski, ale przegrał w pojedynku sam na sam z bramkarzem. W końcówce meczu Pogoń zdobyła zwycięską bramkę. Na strzał z około 20 metrów zdecydował się rezerwowy siedlczan Kamil Dmowski, który umieścił piłkę tuż przy słupku. Nie minęła minuta, a Pogoniści mogli zdobyć kolejnego gola. Tym razem Cezary Demianiuk trafił tylko w słupek.

W drużynie z Kielc w pierwszej połowie wystąpił Jacek Kiełb, wychowanek Pogoni. W siedleckiej ekipie natomiast zagrał grający niegdyś w Koronie ME Marcin Stromecki.

Następny sparing Pogoniści zagrają 22 stycznia (środa) w Uniejowie, a przeciwnikiem będzie także ekstraklasowy zespół – tym razem Widzew Łódź.

19.01.14, 12:00 – Kleszczów

Sparing: Korona Kielce – Pogoń Siedlce 1:2 (1:0) Widzów: 15

Bramka: Daniel Gołębiewski 9 – Wojciech Wocial 52, Kamil Dmowski 85

Korona: (I połowa) 24. Ołeksij Szlakotin – 44. Paweł Golański (28, 21. Marcin Trojanowski), 4. Piotr Malarczyk, 14. Radek Dejmek, 7. Damian Ałdaś – 25. Jacek Kiełb, 23. Vanja Marković, 18. Marcin Cebula, 5. Serhij Pyłypczuk – 11. Daniel Gołębiewski, 9. Siergiej Chiżniczenko. (II połowa) 1. Sebastian Kosiorowski – 13. Krzysztof Kiercz, 17. Pavol Staňo, 16. Artur Lenartowski, 2. Kamil Sylwestrzak – 21. Marcin Trojanowski (69, 58. Karol Angielski), 3. Maciej Załęcki, 10. Michał Janota, 22. Mateusz Janiec – 20. Maciej Korzym, 19. Przemysław Trytko

Pogoń: Jacek Kozaczyński – Łukasz Wójcik (59 Tomasz Grochowski), Daniel Dybiec (80 Kamil Dmowski), Przemysław Rodak (66 Cezary Demianiuk), Mateusz Magdziak (46 Krzysztof Cegiełka) – Samuelson Odunka (53 Hubert Tomalski), Piotr Kosiorowski (46 Wojciech Wocial), Marcin Stromecki (46 Marcin Paczkowski), Krystian Wójcik (55 Adrian Dziubiński), Jarosław Ratajczak (46 Damian Guzek) – Łukasz Zaniewski (61 Bartosz Kaszubowski)

źródło: własne / Korona Kielce; foto: Korona Kielce