niedziela, 5 maja 2024r.

Widzew minimalnie lepszy

Podopieczni Daniela Purzyckiego przegrali z będącym na zgrupowaniu w Uniejowie Widzewem Łódź 0:1.

Do Uniejowa na spotkanie z Widzewem pojechali m.in. Mateusz Urbański i Robert Kwiatkowski, którzy nie grali w poprzednim sparingu z Koroną Kielce.

Pierwsze minuty należały do biało-niebieskich. Siedlczanie mieli swoje okazje, ale nie dane im było zdobyć gola. W 17 minucie po faulu Kamila Dmowskiego na Marcinie Kaczmarku łodzianie mieli rzut wolny z około 25 metrów od bramki. Do piłki podszedł testowany przez Widzew obrońca Marek Wasiluk i umieścił piłkę w siatce. Od tej pory reprezentant T-Mobile Ekstraklasa poczynał sobie na boisku coraz śmielej, raz po raz atakując bramkę Jacka Kozaczyńskiego juniora. Siedlczanin stanął naprzeciw braci Aleksejsa i Eduardsa Višņakovsów oraz Kaczmarka, ale nie udało im się podwyższyć prowadzenia.

W drugiej połowie w obu składach doszło do roszad i mecz stracił na atrakcyjności. Gra przeniosła się do środka pola i było mniej sytuacji bramkowych niż w pierwszej połowie. W tej części gry sztab szkoleniowy Pogoni przyglądał się Piotrowi Robakowskiemu, który od poniedziałku przebywa na testach w Pogoni. W końcówce kilkakrotnie Widzew próbował podwyższyć prowadzenie, ale młody Piotr Antoszczuk nie dał się zaskoczyć.

Następny sparing Pogoniści zagrają w sobotę w Siedlcach, a przeciwnikiem będą III-ligowe Orlęta Radzyń Podlaski.

22.01.14, 15:00 – Uniejów (Kompleks Boisk Piłkarskich im. Włodzimierza Smolarka)

Sparing: Widzew Łódź – Pogoń Siedlce 1:0 (1:0) Widzów: 50

Bramka: Marek Wasiluk 17

Widzew: Maciej Mielcarz (46 Patryk Wolański) – Patryk Stępiński (46 Marcin Kikut), Krystian Nowak (46 Rafał Augustyniak), Marek Wasiluk, Yani Urdinov (46 Piotr Mroziński) – Aleksejs Višņakovs (46 Bartłomiej Kasprzak), Kevin Lafrance (46 Maksymilian Rozwandowicz), Xhevdet Gela, Veljko Batrović (46 Łukasz Staroń), Marcin Kaczmarek (46 Mariusz Rybicki) – Eduards Višņakovs (46 Michał Jonczyk)

Pogoń: Jacek Kozaczyński junior (68 Piotr Antoszczuk) – Łukasz Wójcik (46 Robert Kwiatkowski), Daniel Dybiec (57 Mateusz Urbański), Przemysław Rodak (46 Piotr Robakowski), Jarosław Ratajczak (57 Damian Guzek) – Samuelson Odunka (60 Bartosz Kaszubowski), Piotr Kosiorowski (46 Marcin Paczkowski), Kamil Dmowski (46 Marcin Stromecki), Krystian Wójcik (60 Adrian Dziubiński), Cezary Demianiuk (50 Hubert Tomalski) – Wojciech Wocial (46 Łukasz Zaniewski)

żółte kartki (Pogoń): Kamil Dmowski 17, Samuelson Odunka

źródło: własne / WidzewToMy.net; foto: Gmina i Miasto Uniejów