sobota, 15 czerwca 2024r.

To będzie wydarzenie roku (fotogaleria)

W środę w godzinach popołudniowych w sali konferencyjnej siedleckiego aquaparku odbył się briefing prasowy, na którym poruszono kilka wstępnych tematów związanych z organizacją meczu seniorskiej reprezentacji Polski w Siedlcach.

Umowa na organizację meczu pomiędzy głównym organizatorem Polskim Związkiem Rugby a pozostałymi stronami, czyli miastem Siedlce i MKS Pogoń Siedlce jest pewna, ale część szczegóły wymaga jeszcze ustaleń. – Mamy nadzieję, że mecz Polski z Mołdawią będzie sportowym wydarzeniem roku w Siedlcach – wyraził swoje oczekiwania Robert Małolepszy, menadżer PR w reprezentacji Polski.

– Jesteśmy w przeddzień podpisania umowy z Agencją Rozwoju Miasta na organizację meczu, który odbędzie się 5 kwietnia. Chcielibyśmy, żeby to było wydarzenie, które przyciągnie rzeszę kibiców, a jednocześnie dopełni to co teraz w Siedlcach się dzieje w rugby. Obiekty na europejskim poziomie, postawa drużyny Pogoni walczącej o mistrzostwo kraju też budzi uznanie, a zwieńczeniem tego wszystkiego jest obecność w składzie reprezentacji Polski 5 zawodników grających na co dzień w Siedlcach. Szukaliśmy miejsca przez ostatnie 2 miesiące. Swoje oferty złożyła Gdynia, Gdańsk, Łódź, ale zdecydowaliśmy się na Siedlce. Chcemy dążyć do tego, żeby nasze widowiska dorównywały poziomem obiektom, jakie mamy w tym mieście – powiedział wielokrotny reprezentant Polski, a obecnie menadżer reprezentacji Maciej Brażuk.

P2055887 (Kopiowanie)

Jako kolejni głos zabrali przedstawiciele strony siedleckiej. – Jeżeli nadarza się okazja na zorganizowanie meczu międzypaństwowego w oficjalnym terminie to trudno z niej nie skorzystać. W zeszłym roku gościliśmy olimpijską reprezentację Polski w piłce nożnej, a teraz będziemy mieli okazję oglądać rugbistów. Będzie to kolejna szansa do promocji miasta i obiektów – stwierdził prezes ARMS Mariusz Gruda. – Klimat rugby panujący w naszym mieście jest zasługą prezydenta i radnych miasta Siedlce. Seniorzy zajmują drugie miejsce w Ekstralidze, będziemy walczyć o medale. Uważam nawet, że porażką będzie dla nas brązowy medal. Mecz reprezentacji będzie uświetnieniem obchodów 70-lecia istnienia MKS i 35-lecie sekcji rugby – przypomniał dyrektor Pogoni Dariusz Suski.

P2055900 (Kopiowanie)

Na zakończenie głos ponownie zabrał Małolepszy, który przybliżył sytuację Polski w grupie eliminacyjnej Pucharu Świata. Uczciwie przyznał, że biało-czerwoni nie będą faworytem w starciu z Mołdawią. Menadżer reprezentacji zdradził, że do Siedlec zawitają kamery Polsatu, który prawdopodobnie na antenie kanału Polsat Sport News przeprowadzi relację z tego wydarzenia. – Mamy w planach kilka spektakularnych akcji promocyjnych. Poza konferencjami w Siedlcach planujemy zorganizowanie spotkania z dziennikarzami w Warszawie. Jednym z naszym celów jest promocja rugby, ale przy tym promocja miasta-organizatora. Chcemy zorganizować konferencję na Stadionie Narodowym, na której media ogólnopolskie poznają szczegóły meczu Polska – Mołdawia i to co Siedlce mają do zaoferowania – zapowiedział Małolepszy.

Polacy nie będą przebywać na zgrupowaniu w Siedlcach, gdyż będą korzystać z gościnności Hotelu Ossa w Rawie Mazowieckiej, który jest jednym ze sponsorów reprezentacji. – Naszym wspólnym celem jest wypromowanie tego meczu do wydarzenia miesiąca, a nawet roku w Siedlcach – zakończył Robert Małolepszy.

 

źródło: własne; foto: Maciej Sztajnert

DODAJ KOMENTARZ

2 odpowiedzi

  1. Będzie zabawa, będzie się działo, no i kibiców będzie niemało 😀

  2. spokojnie nie podniecajmy się, Polsat Sport News to defakto 3 kanał sportowy grupy Polsat więc i oglądalność ma na poziomie np. Orange Sport, choć należy pamiętać, że jest dostępny w cyfrowej TV naziemnej (jako jedyny kanał sportowy w Polsce).

    2) Polsat Sport był już u nas m.in. na meczu reprezentacji rugby Polska – Malta (na nie istniejącym już boisku przy ul. Wojskowej 5) w 2007 roku oraz rok wcześniej na hali przy Prusa 6 kiedy to Krzysztof „Diablo” Włodarczyk w walce wieczoru zmierzył się Amerykaninem Imamu Mayfield-em (walka ta była pokazywana na żywo na głównym kanale „otwartego” Polsatu).

    3) na 5 kwietnia zaplanowano mecz MKP Pogoń Siedlce z Motorem Lublin zapewne mecz zostanie rozegrany dzień później lub wcześniej, ale pamiętajmy, że jest to mecz podwyższonego ryzyka z racji przyjazdu kibiców z Lublina.

    4) mecz i tak nie będzie pokazany (o ile będzie) w tzw. prime time (po godzinie 20.00) bo siedlecki stadion nie ma oświetlenia !!! po za tym stadion ma pojemność (krzesełek) 2 900 – 140 miejsc w tzw. „klace” czyli sektorze gości i od tego cały sektor VIP (ok. 200 miejsc) ile zostanie w wolnej sprzedaży ?? może 2,5 tys biletów i żeby cała organizacja się zwróciła (koszty dojazdu, zakwaterowania, organizacji) bilety będą w cenie ok. 40 -50 zł (czyli nie mało jak na warunki siedleckie).

    także bez „podpalania” a mecz i tak za darmo przy piwku będzie można zobaczyć sobie w telewizorze.

ZOBACZ TAKŻE

KONTRAHENCI

PATRONAT MEDIALNY

PATRONAT MEDIALNY

;