środa, 1 maja 2024r.

Zmierzyli się z Wisłą (wideo)

Podopieczni Daniela Purzyckiego przegrali mecz sparingowy z I-ligową Wisłą w Płocku 0:3.

Siedlczanie do meczu przystąpili bez m.in. Jacka Kozaczyńskiego juniora, który ma kontuzję kolana oraz Marcina Stromeckiego, który do treningów powróci zapewne pod koniec przygotowań. Pierwszego gola Pogoniści stracili w 33 minucie po rozegraniu rzutu wolnego i strzale w sytuacji sam na sam Łukasza Sekulskiego. Do przerwy gra była wyrównana więcej i goli nie padło. Po zmianie stron, gra również toczyła się głównie w środku pola, ale błędy Pogonistom przytrafiły się w ostatnich minutach spotkania. Skutkiem tego były dwa trafienia dla Nafciarzy. Najpierw, w 80 minucie Filip Burkhardt po podaniu Tomasza Grudnia podwyższył na 2:0, a w końcówce meczu po dośrodkowaniu w pole karne Cezarego Stefańczyka Daniel Dybiec niefortunnie skierował piłkę do własnej bramki.

Od poniedziałku zawodnicy pod wodzą trenera Daniela Purzyckiego rozpoczną drugi obóz dochodzeniowy, który podobnie jak poprzedni odbędzie się w Siedlcach.

Następny mecz kontrolny Pogoń zagra za tydzień, w sobotę a rywalem będzie również I-ligowiec – Dolcan Ząbki. Mecz odbędzie się w Warszawie lub w Siedlcach.

15.02.14, 11:00 – Płock (boczne boisko Stadionu im. Kazimierza Górskiego)

Sparing: Wisła Płock – Pogoń Siedlce 3:0 (1:0)

Bramki: Łukasz Sekulski 33, Filip Burkhardt 80, Daniel Dybiec 90 (s)

Wisła: (I połowa) 87. Seweryn Kiełpin – 16. Fabian Hiszpański, 23. Paweł Magdoń, 14. Marko Radić, 26. Dawid Abramowicz – 7. Krzysztof Janus, 4. Jacek Góralski, 18. Piotr Wlazło, 6. Albert Taar, 22. Łukasz Kacprzycki – 9. Łukasz Sekulski. (II połowa) 93. Daniel Szczepankiewicz – 20. Cezary Stefańczyk, 23. Paweł Magdoń, 5. Bartłomiej Sielewski, 24. Kamil Hempel – 13. Tomasz Grudzień, 18. Piotr Wlazło, 25. Filip Burkhardt, 10. Janusz Dziedzic (70, 17. Damian Dombrowski), 8. Paweł Kaczmarek – 11. Marcin Krzywicki

Pogoń: Karol Budzikur – 8. Robert Kwiatkowski, 7. Daniel Dybiec, 6. Mateusz Urbański (46 Piotr Kosiorowski), 15. Jarosław Ratajczak – 18. Samuelson Odunka (65 Cezary Demianiuk), 17. Przemysław Rodak (75 Marcin Paczkowski), 19. Krystian Wójcik (46 Adrian Dziubiński), 22. Wojciech Wocial (46 Kamil Dmowski), 5. Hubert Tomalski (70 Bartosz Tarachulski) – 20. Łukasz Zaniewski (46 Jakub Więzik)

źródło: własne / SSKWP / Wisła Płock; foto: Maciej Sztajnert