czwartek, 2 maja 2024r.

Upragniony rewanż (fotogaleria)

Dekorex do czasu meczu w Siedlcach z MKK nie poniósł porażki w grupie mistrzowskiej. Do czasu…

Koszykarki z Siedlec rozpoczęły spotkanie z Dekorexem od prowadzenia 4:0 po celnych rzutach Elżbiety Mukosiej. Doświadczone rywalki nie przejęły się tą sytuacją i odwróciły wynik na swoją korzyść – 7:4. Siedlczanki wróciły na prowadzenie po 5-punktowej serii Mukosiej. Lider I ligi osiągnął na koniec kwarty rezultat 14:12, ale w jego grze było sporo mankamentów.

Początek drugiej kwarty stał pod znakiem naporu MKK, który nie został jednak udokumentowany. Niemoc punktowa trwająca ponad kilka minut sprawiła, że siedlczanki grały niezwykle nerwowo. W połowie tej odsłony spotkania przy prowadzeniu Dekorexu 16:14 z czasu skorzystali trenerzy MKK. Przełamanie przyszło dzięki rzutowi Marty Urbaniak za trzy punkty. Kapitan MKK wyraźnie się wstrzeliła, co udowodniła w kolejnych akcjach. Do przerwy siedlczanki prowadziły 21:20.

Start drugiej połowy nie obfitował w zdobycze punktowe z obu stron. Przewaga MKK zaczęła się tworzyć dzięki skutecznym rzutom z dystansu (26:20). Dekorex momentalnie zniwelował różnicę i po rzucie z 6 metrów Leony Jankowskiej na tablicy pojawił się remis 26:26. Punkty po przechwycie Aleksandry Dziwińskiej dały przyjezdnym prowadzenie 32:30, a siedlecki duet trenerów natychmiast skorzystał z przerwy na żądanie. Po 3/4 spotkania MKK remisował z Dekorexem 32:32.

W pierwszych minutach ostatniej ćwiartki szalę na korzyść MKK ponownie przechyliła Urbaniak. Po celnych rzutach swojej kapitan siedlczanki przybliżyły się do zwycięstwa, prowadząc 36:32. MKK w kluczowym fragmencie spotkania uruchomił swoją najsilniejszą broń, czyli defensywę. Na 3 i pół minuty do końca gospodynie wygrywały 40:32. MKK kontrolował wydarzenia na parkiecie i utrzymywał bezpieczną 7-punktową przewagę (43:36). MKK nie wypuścił okazji z rąk i zwyciężył 44:38.

01.03.14, 18:00 – Siedlce (hala ARMS)
I liga: MKK Siedlce – Dekorex Pabianice 44:38 (14:12, 7:8, 11:12, 12:6)
MKK: 25. Marta Urbaniak 15, 21. Elżbieta Mukosiej 13, 7. Marta Dobrowolska 6, 11. Agnieszka Krzywoń 5, 10. Magda Bibrzycka 4, 9. Katarzyna Salska 1, 13. Agata Chaliburda, 31. Lidia Niedzielska
Dekorex: 34. Leona Jankowska 13, 10. Aleksandra Dziwińska 8, 4. Joanna Bogacka 6, 13. Angelika Kowalska 5, 11. Renata Piestrzyńska 2, 15. Dorota Sobczyk 2, 8. Joanna Szałecka 2, 5. Marta Błaszczyk, 16. Justyna Okulska