sobota, 4 maja 2024r.

Przełamania nie było

Maciej Staręga nie może przełamać niemocy i zapunktować w zawodach Pucharu Świata. W Lahti odpadł w kwalifikacjach.

W mijający weekend w fińskim Lahti odbyły się pierwsze po igrzyskach w Soczi zawody Pucharu Świata w biegach narciarskich. W sobotę zawodnicy rywalizowali w sprintach stylem dowolnych.W eliminacjach mężczyzn zwyciężył Szwed Teodor Peterson. Drugie miejsce zajął mniej znany szerszej publiczności Norweg Haavard Solaas Taugboel. Trzecią pozycję w dzisiejszych kwalifikacjach wywalczył inny Norweg Paal Golberg. Nasz Maciej Staręga był o krok od ćwierćfinału, ponieważ zajął 31. miejsce.

W finale zwyciężył wspomniany Paal Golberg. Drugie miejsce zajął Rosjanin Alexey Petukhov, a trzecie mocny norweski sprinter w stylu dowolnym, czyli Eirik Brandsdal.

źródło: własne / skipol; foto: rmf24.pl