piątek, 1 marca 2024r.

Tajskie popisy siedlczanek

Dobre wieści docierają do nas z dalekiej Tajlandii, gdzie od 12 marca trwają Mistrzostwa Świata Muay Thai. Trzy startujące tam zawodniczki Gladiatora Siedlce wrócą z medalami. Sprawą nierozstrzygniętą jak na razie są kolory owych medali, bowiem dwie gladiatorki staną jeszcze przed szansą wywalczenia złotych krążków!

Ewelina Jaromska-Dębińska, Judyta Niepogoda i Katarzyna Posiadała – te trzy waleczne kobiety pod wodzą coacha Andrzeja Wasilewskiego wyruszyły do Tajlandii, by skutecznie powalczyć o medale z najlepszymi na świecie w Muay Thai. Wiemy już, że ta sztuka się udała. Każda z zawodniczek wróci z regionów południowo-wschodniej Azji ze zdobyczą.

Z trzeciego miejsca na pewno może się już cieszyć Ewelina Jaromska-Dębińska (kat. 60 kg). Wprawdzie Ewelina miała szansę na finał, ale przegrała z zawodniczką z Izraela. Tym sposobem zdobyła brązowy medal.

Pozostałe gladiatorki już mają zapewnione srebrne medale, ale nie pozostają bez szans na powalczenie o złote krążki. Judyta Niepogoda startująca w kat. 57 kg pokonała w półfinale zawodniczkę z Indonezji i o mistrzostwo powalczy z broniącą tytułu Portugalką. Z kolei Katarzyna Posiadała rywalizująca w kat. 63,5 kg szykuje formę na finał z Francuzką.

Finały z udziałem obu zawodniczek zostaną rozegrane najprawdopodobniej we wtorek.

Oprócz trzech zawodniczek Gladiatora Siedlce, Polskę w Tajlandii reprezentuje także reprezentant Palestry Warszawa, Wojciech Kosowski.

Muay tai, inaczej boks tajski, boks syjamski – jest ringowym sportem walki. Jest to styl rozgrywany w stójce (zawodnik leżący na deskach nie uczestniczy w walce). Formułą walki jest wyłącznie full-contact, gdzie ciosy zadaje się z pełną siłą.

 

źródło: własne / wikipedia; foto: Gladiator Siedlce

DODAJ KOMENTARZ

1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze Popularność
Inline Feedbacks
View all comments

Ten Coatch Andrzej W to kim jest? stoczył jakieś walki? nigdzie nie mozna znaleść o jego karierze…

ZOBACZ TAKŻE

KONTRAHENCI

PATRONAT MEDIALNY

PATRONAT MEDIALNY

;