niedziela, 28 kwietnia 2024r.

Jak na lidera przystało (fotogaleria)

Pogoń II Siedlce meczem z Szydłowianką Szydłowiec zainaugurowała rundę jesienną sezonu 2013/14. Siedlczanie rozgromili przyjezdnych 6:0!

Pierwsze minuty spotkania z Szydłowianką nie zapowiadały pewnego zwycięstwa zawodników Pogoni. W tej część meczu Sebastian Jakubczyk uderzył mocno z rzutu wolnego, jednak trafił wprost w Karola Budzikura. W 11 minucie Cezary Demianiuk zagrał w pole karne, a tam w dobrej sytuacji Bartosz Kaszubowski nie trafił w futbolówkę. Dziesięć minut później Kaszubowski już się nie mylił i wpisał się na listę strzelców po uderzeniu głową. W 33 minucie po strzale Patryka Czarnoty z rzutu wolnego Budzikur z problemami sparował piłkę w bok, a tam niepilnowany Tomasz Turczyk chcąc dobijać nie trafił w światło bramki. Sześć minut później Marcin Paczkowski uderzył z rzutu wolnego i golkiper z Szydłowca z problemami wybił futbolówkę na rzut rożny. W ostatnich minutach tej odsłony Demianiuk w sytuacji sam na sam strzelił obok bramki. Na zakończenie Czarnota uderzył z dystansu nad bramką.

W drugiej połowie na boisku dominowali siedlczanie, którzy zdobyli jeszcze 5 goli. W 54 minucie po indywidualnej akcji i uderzeniu Michała Kitlińskiego bramkarz Paweł Wieczorek wybił piłkę przed siebie, a tam dopadł do niej Sylwester Buga i strzałem z pierwszej piłki podwyższył prowadzenie podopiecznych Krzysztofa Pawlusiewicza. Kilkanaście minut później Tomasz Turczyk uderzył na bramkę, piłka po rękach Budzikura leciała już w światło bramki i w ostatniej chwili z linii bramkowej wybił ją Mateusz Urbański. W 68 minucie na listę strzelców wpisał się Piotr Krawczyk, który po podaniu Demianiuka strzelił z bliskiej odległości. Osiem minut później Adrian Dziubiński zagrał na wolne pole do Kitlińskiego, a ten znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem i pewnym strzałem zdobył czwartą bramkę dla Pogoni. W 85 minucie Łukasz Janik znalazł się „oko w oko” z Budzikurem i to bramkarz Pogoni wyszedł obronną ręką z tej sytuacji. Chwilę później Demianiuk zagrał po ziemi wzdłuż bramki, a Aron Majczyna dostawił nogę i było już 5:0. Wynik meczu w 87 minucie ustalił Dziubiński, który będąc na linii pola karnego przelobował Wieczorka.

Następne spotkanie Pogoń II Siedlce rozegra w sobotę 22 marca w Wierzbicy z tamtejszym Orłem.

16.13.14, 12:05 – Siedlce (boczne boisko stadionu ROSRRiT)

IV liga: Pogoń II Siedlce – Szydłowianka Szydłowiec 6:0 (1:0)

Bramki: Bartosz Kaszubowski 21, Sylwester Buga 54, Piotr Krawczyk 68, Michał Kitliński 76, Aron Majczyna 85, Adrian Dziubiński 87

Pogoń II: 12. Karol Budzikur – 7. Tomasz Grochowski (79, 8. Sebastian Krawczyk), 2. Marcin Paczkowski, 3. Mateusz Urbański, 22. Damian Guzek – 17. Piotr Krawczyk, 9. Adrian Dziubiński (87, 16. Tomasz Nieścieruk), 23. Sylwester Buga, 5. Hubert Tomalski (46, 14. Michał Kitliński) – 18. Bartosz Kaszubowski (79, 4. Aron Majczyna), 21. Cezary Demianiuk

Szydłowianka: 1. Paweł Wieczorek – 15. Paweł Suwara, 3. Sebastian Jakubczyk, 20. Maksym Kobylarczyk, 2. Dawid Biela – 11. Tomasz Turczyk, 6. Norbert Drożdżał (63, 18. Łukasz Łaciak), 17. Michał Wiatrak, 4. Tomasz Zagórski (63, 14. Łukasz Janik), 7. Damian Szyszka (73, 10. Paweł Kobylarczyk) – 13. Patryk Czarnota

Żółte kartki: Mateusz Urbański 32, Damian Guzek 48 – Tomasz Turczyk 48, Michał Wiatrak 55, Patryk Czarnota 90

Sędzia: Łukasz Gudyn (Warszawa)