niedziela, 3 marca 2024r.

Potrzeba 16 zawodnika (fotogaleria)

W piątkowe południe na sali konferencyjnej umiejscowionej w Parku Wodnym Siedlce odbyła się konferencja prasowa w sprawie meczu Polska – Mołdawia.

Było to trzecie spotkanie z dziennikarzami organizatorów meczu, który zostanie rozegrany w Siedlcach w sobotę 5 kwietnia. Prowadzący konferencję Robert Małolepszy – menadżer PR reprezentacji Polski – rozpoczął od wymienienia kilku sukcesów rugby w 2013 roku. Minione dwanaście miesięcy były czasem aktywnych działań medialnych przedstawicieli tej dyscypliny sportu, która coraz śmielej przebija się do największych mediów mainstreamowych. Wspomniane też zostało poprzednie spotkanie przeprowadzane na Stadionie Narodowy. Relacja z tego wydarzenia silnie promującego Siedlce została opisana przez największe krajowe serwisy i zaprezentowana w kilku kanałach telewizyjnych.

Wśród zaproszonych gości znaleźli się m.in. prezydent Siedlec Wojciech Kudelski, wiceprezes Polskiego Związku Rugby Robert Pietrzak oraz reprezentanci Polski, w tym siedlczanin Adrian Chróściel. – Od 8 meczów nie przegraliśmy meczu na własnym terenie. Nasza ostatnia porażka przydarzyła się z Mołdawią, co pokazuje jak wymagający jest to rywal. Na zgrupowaniach staramy się wyeliminować błędy w naszej grze, aby 5 kwietnia z uśmiechem schodzić z boiska – powiedział filar biało-czerwonych i Pogoni.

O historycznym aspekcie wizyty kadry rugby w Polsce opowiedział współzałożyciel tej dyscypliny w Siedlcach, a obecnie Przewodniczący Rady Miasta Henryk Niedziółka: – Będzie to piąte spotkanie reprezentacji Polski w Siedlcach – kolejno grały w naszym mieście NRD, Belgia, Rosja i Malta. Mecz z tym ostatnim rywalem był wielkim świętem, mimo sporych braków jakie miał stadion przy ulicy Wojskowej. Spotkanie zgromadziło ponad 3000 osób i myślę, że 5 kwietnia będzie podobnie, a mecz z Mołdawią zostanie nam w pamięci na długo.

Kilka spraw technicznych związanych z meczem. Biało-czerwoni od 1 do 4 kwietnia będą przebywać na zgrupowaniu w hotelu Ossa w Rawie Mazowieckiej. W Siedlcach kadrowicze pojawią się dzień przed starciem z Mołdawią. W trakcie zgrupowania Polaków odwiedzą Thierry Janeczek i Didier Retiére, którzy są uznanymi francuskimi trenerami i postarają się swoimi wskazówkami wspomóc biało-czerwonych. Bilety na spotkanie można nabywać na stronie ebilet.pl. Od 24 kwietnia wejściówki będzie można nabywać w Ośrodku Sportu Parku Wodnego Siedlce, a w dniu meczowym od 10 w dwóch kasach na stadionie. Cena biletu to 20 złotych. Osoby poniżej 14 roku życia mogą wejść za darmo, ale tylko w zorganizowanej grupie pod opieką dorosłego.

Mecz Polska – Mołdawia będzie głównym punktem sportowego dnia na siedleckich obiektach, ale nie jedynym. Od 10:00 rozpoczną się imprezy towarzyszące, wśród których będą Międzynarodowy Turniej w rugby 7-osobowym z udziałem Polski, Polski U-19, Rumunii, Rumunii U-19 i Litwy, Turniej Rugby Tag dla młodzieży szkolnej oraz Turniej Weteranów. – Gdziekolwiek nie pójdziemy w Siedlcach to jesteśmy ciepło przyjmowani, stąd z organizacją tych wszystkich atrakcji nie było problemów. W meczu z Mołdawią serca będą potrzebne, aby kibice stali się 16 zawodnikiem i pomogli naszym reprezentantom w odniesieniu zwycięstwa – przekonywał menadżer reprezentacji Maciej Brażuk.

źródło: własne; foto: Maciej Sztajnert

DODAJ KOMENTARZ

1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze Popularność
Inline Feedbacks
View all comments

Gdańsk przyjeżdża do Siedlec 🙂 to pewne! Już nie możemy się doczekać!!

ZOBACZ TAKŻE

KONTRAHENCI

PATRONAT MEDIALNY

PATRONAT MEDIALNY

;