niedziela, 28 kwietnia 2024r.

Orzeł zadziobał

W meczu 20 kolejki IV ligi mazowieckiej gr. południowej Pogoń II Siedlce przegrała w Wierzbicy z tamtejszym Orłem 2:5.

Pogoniści w spotkaniu z Orłem bardzo słabo zagrali w obronie. W 10 minucie Przemysław Śliwiński strącił głową dośrodkowaną piłkę z rzutu wolnego i wyprowadził gospodarzy na prowadzenie. Sześć minut później ponownie na listę strzelców wpisał się Śliwiński, który skierował futbolówkę do bramki po podaniu z bocznego sektora boiska. W 24 minucie Śliwiński po nieporozumieniu Piotra Antoszczuka i Mateusza Urbańskiego skompletował klasycznego hat-tricka. Pięć minut później czwartego gola dla gospodarzy zdobył Jakub Kosela. Cztery minuty przed końcem pierwszej odsłony podopieczni Krzysztofa Pawlusiewicza strzelili bramkę, a gola po dośrodkowaniu głową strzelił Hubert Tomalski. Okazję na bramkę w tej połowie miał jeszcze Bartosz Kaszubowski, jednak w jego uderzeniu zabrakło dokładności.

W drugiej połowie siedlczanie próbowali gonić wynik, jednak było to bardzo trudne zadanie. W 51 minucie Tomalski bardzo ładnym uderzeniem z dystansu w okienko pokonał golkipera Orła. Ostatniego gola w tym meczu zdobyli gospodarze, kiedy to w 62 minucie bramkę po błędzie siedleckiej defensywy zdobył Paweł Czarnecki. W ekipie Pogoni okazje na gola mieli jeszcze: trzykrotnie Tomalski (raz uderzył w poprzeczkę), Tomasz Grochowski oraz Kamil Dmowski. Ostatecznie siedlczanie przegrali 2:5.

Następne spotkanie Pogoń II Siedlce rozegra w sobotę 29 marca o godzinie 11 w Siedlcach z Józefovią Józefów.

22.03.14, 15:00 – Wierzbica

IV liga: Orzeł Wierzbica – Pogoń II Siedlce 5:2 (4:1)

Bramki: Przemysław Śliwiński 10, 16, 24, Jakub Kosela 29, Paweł Czarnecki 62 – Hubert Tomalski 41, 51

Pogoń II: Piotr Antoszczuk – Tomasz Grochowski, Marcin Paczkowski, Mateusz Urbański (46 Damian Guzek), Aron Majczyna (75 Patryk Kisiel) – Michał Kitliński, Tomasz Nieścieruk (60 Patryk Ciulak), Sylwester Buga, Kamil Dmowski, Hubert Tomalski – Bartosz Kaszubowski (46 Sebastian Krawczyk)

Żółte kartki: Jakub Kosela 40, Patryk Wachowicz 66, Paweł Czarnecki 80 – Kamil Dmowski 25, Piotr Antoszczuk 40, Hubert Tomalski 87

Sędzia: Krzysztof Żuber (Warszawa)