środa, 8 maja 2024r.

Kula dał fulla (fotogaleria)

Piłkarze Pogoni wygrali po emocjonującej końcówce na własnym boisku z outsiderem II ligi Radomiakiem Radom 1:0. W doliczonym czasie bramkę dla Pogoni strzelił z rzutu karnego Krystian Wójcik.

Wyjściowy skład siedleckiej Pogoni znowu zaskoczył zebranych na stadionie ROSRRiT kibiców. W wyjściowej jedenastce wyszli na boisko m.in. Piotr Krawczyk oraz Cezary Demianiuk.

Pierwszą okazję na bramkę siedlczanie stworzyli już w 2 minucie, kiedy to Cezary Demianiuk dośrodkował w pole karne, a Adrian Dziubiński z bliskiej odległości nie zdołał pokonać Michała Kuli. Później grę prowadzili siedlczanie i próbowali atakiem pozycyjnym zagrozić bramce drużynie z Radomia. W 10 minucie na strzał sprzed pola karnego zdecydował się Demianiuk, ale uderzył za lekko i piłka wylądowała w rękach golkipera. Kilka minut później z dystansu strzelał Piotr Kosiorowski, ale piłka została zablokowana i Pogoniści mieli rzut rożny. Po dośrodkowaniu z niego główkował Przemysław Rodak, lecz bardzo niecelnie. Następnie w dalszym ciągu spotkanie toczyło się pod dyktando Pogoni, jednak brakowało zawsze ostatniego podania, by otworzyć wynik meczu. W 32 minucie w pole karne gości dośrodkowywał Kosiorowski, a Dziubiński głową strzelił ponad bramką. Dwie minuty potem, z rzutu wolnego dośrodkowywał Jarosław Ratajczak, a Daniel Dybiec skierował piłkę do siatki. Użył do tego ręki, więc gola nie było, a zawodnik otrzymał za to żółtą kartkę. W końcówce Pogoniści starali się zagrozić bramce Kuli strzałami z dystansu, jednak za każdym razem piłka leciała nad bramką. Najgroźniejszą akcja dla Radomiaka wydarzyła się w 41 minucie. Wtedy rajd ze swojej połowy boiska wykonał Jakub Cieciura, piłka trafiła na wolne pole do Dariusza Brągiela, a ten uderzył wprost w Jacka Kozaczyńskiego juniora.

Już na początku drugiej połowy znać o sobie dali ofensorzy Pogoni. Piotr Krawczyk z bliskiej odległości uderzał na bramkę Zielonych, ale tam gdzie trzeba był Michał Kula. Na drugą połowę zjawili się kibice gości i zarówno na boisku jak i na trybunach zrobiło się ciekawiej. W 62 minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego i strzale Marcina Orłowskiego duże problemy miał Kozaczyński junior, który zdołał przenieść piłkę nad poprzeczką. Sześć minut później ponownie Orłowski stanął przed szansą zdobycia gola, ale z bliskiej odległości nie trafił czysto w piłkę i piłkę złapał siedlecki golkiper. Tragicznie dla siedlczan mogła się skończyć pomyłka Kozaczyńskiego juniora, który podał piłkę do Orłowskiego, a ten minął bramkarza Pogoni i tylko desperacja obrońców Pogoni ustrzegła biało-niebieskich przed stratą gola. Powinno być 0:1. Na kwadrans przed końcem po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Krystiana Wójcika Samuelson Odunka mógł zdobyć gola, ale strzelił w środek bramki i Kula nie miał problemów z obroną. W 84 minucie Łukasz Zaniewski wypuścił w polu karnym Bartosza Kaszubowskiego, a ten fatalnie spudłował. Minutę później Odunka wrzucał w pole karne, a tam Kaszubowski głową posłał piłkę nad bramką. W 88 minucie nastąpiła przełomowa chwila. Łukasz Zaniewski wychodził sam na sam z bramkarzem, a golkiper gości sfaulował siedleckiego napastnika. Sędzia tego spotkania pokazał jemu czerwoną kartkę, a siedlczanom przyznał rzut karny, którego wykorzystał Krystian Wójcik.

W Radomiaku wystąpił były Pogonista Aleksiej Dubina, z kolei w barwach biało-niebieskich byli zawodnicy zespołu z Radomia: Łukasz Wójcik, Samuelson Odunka oraz Wojciech Wocial.

Następne spotkanie siedlczanie zagrają w Limanowej z miejscową Limanovią. Mecz zaplanowano na niedzielę 30 marca o godzinie 16:00.

23.03.14, 15:00 – Siedlce (stadion ROSRRiT)

II liga: Pogoń Siedlce – Radomiak Radom 1:0 (0:0) Widzów: 2300

Bramki: Krystian Wójcik 90+3 (k)

Pogoń: 93. Jacek Kozaczyński junior – 16. Łukasz Wójcik (78, 24. Jakub Więzik), 7. Daniel Dybiec, 17. Przemysław Rodak, 15. Jarosław Ratajczak – 18. Samuelson Odunka, 9. Piotr Kosiorowski, 19. Krystian Wójcik, 4. Piotr Krawczyk (70, 23. Bartosz Kaszubowski) – 11. Adrian Dziubiński (62, 20. Łukasz Zaniewski), 21. Cezary Demianiuk

Radomiak: 1. Michał Kula – 2. Aleksiej Dubina, 13. Michał Markowski, 27. Piotr Robakowski, 17. Grzegorz Wojdyga – 8. Jakub Cieciura (90+2, 12. Dawid Marzec), 16. Mateusz Orzechowski (90+4, 9. Leândro), 28. Łukasz Białożyt, 21. Dariusz Brągiel – 11. Marcin Orłowski, 24. Szymon Stanisławski

Żółte kartki: Łukasz Wójcik 7, Daniel Dybiec 35, Piotr Kosiorowski 64, Łukasz Zaniewski 76 – Piotr Robakowski 82

Czerwona kartka: Michał Kula 88 (za faul)

39 odpowiedzi

1. Bardzo słaby Radomiak Pogoń niewiele lepsza.Chwała Bogu iż Radomiak nie wykorzystał 500% sytuacji po błędzie Juniora.Cieszy tylko wynik i publika licznie zgromadzona.Brak sytuacji klarownych oraz pomysłu na grę.Jeżeli zarząd Pogonii nie zmieni decyzji na wpuszczanie na konferencje pomeczową kibiców z kartą członkowską inie wyjdzie naprzeciw kibicom ,to niedługo na mecze będzie przychodziło po 300osób.Obudzicie się z ręką w nocniku.Pogoń to nie tylko zarząd i prasa ale przedewszystkim Kibice.Trochę rozumu

2. Szkoda niewykorzystanych sytuacji bo wynik mógłby byc lepszy ale cieszy 3 punkty!
    Miejmy nadzieje ze niemoc strzelecka teraz sie odblokuje. Do boju Pogon!

3. Pioter Krawczyk, co za drewno, idz grać do Skórca ty beztalenciu…

1. ale pajac z Ciebie… presja gosciu wiesz co to znaczy?? pierwszy raz w podstawowym skladzie w meczu ktory byl 'za 6pkt’…
      Ma smykale tylko musi masy nabrac i bedzie krecil takich matolow jak i TY.
      Bardzo wazne 3pkt lecz gra nie zachwyca, powiem wiecej zero pomyslu na gre, 0 z przodu!

1. Adek. Nie obrazaj mnie. Wyrazilem tylko swoja opinie. A jesli masz ochote sie spotkac to zapraszam na boisko do Lecznej

4. Liczą się punkty, bo gra Pogoni pozostawiała wiele do życzenia. Cały mecz przypominał „bicie głową w mur”, ale całe szczęście, że skończyło się jak się skończyło. Nie zmienia to jednak faktu, że do Limanowej nie będziemy jechać jako faworyci, bo jak wygląda nasza gra na wyjazdach to wszyscy dobrze wiemy. Jeśli przywieziemy stamtąd remis to będzie bardzo dobrze. Najbliższe mecze pokażą nam o co gramy i walczymy w tym sezonie. Oby to dzisiejsze zwycięstwo nie było tylko małym przerywnikiem w porażkach i remisach. Zobaczymy.

5. Adek. Wez ty mnie nie rozsmieszaj….a moze ty to Krawczyk….von do Skorca

6. Krawczyk to chłopak który ma w tej chwili papiery na grę w 2 lidze.Trochę ogrania i będzie super.Brawo trenerze

7. Dlaczego Kibice Radomiaka nie zostali wpuszczeni na stadion?

8. Bo na siedlecki stadion jest zakaz wpuszczania trzody chlewnej (: :D:D:D

9. Gdyby Piotrek byl za slaby na 2 lige to na pewno by trener na niego nie stawial. Nie bez powodu byl jednym z najlepszych w rezerwach, na sparingach tez wiele pokazal. Dajcie chlopakowi czas.

10. Krawczyk potrzebuje czasu i super ze dostał szanse. Każdy jest mądry w gębie i pierwszy aby krytykować, co z was za kibice? Ciagle wam cos nie pasuje!!! Wspierać drużyne, byc z klubem na dobre i złe, to jest prawdziwy KIBIC!!!! Pogon Siedlce!

11. Golebiarze chooy wam w twarze…..kto nie skacze ten z Radomia hej.jej

12. kozak popełnił błąd ale obronił sam na sam dalej jestem za tym że brakuje Czerkasa był na meczu ciagnie go do Pogoni i możliwe jest że jeżeli awansujemy to wróci bo go potrzebujemy jego odejście było spowodowane tym że Purzycki dał mu karę 3000 zł za to że na trening przyjechał po 3 dniach a mial 2 dni wolnego .musi wrócić stromecki krystian wojcik gra z tylu nie na swojej pozycji rodak drewno gra zamiast urbanskiego guzek nie gra a jest lepszy od łukasza wójcika więzik to pomyłka jakąś chyba że zacznie strzelać .Zaniewski dużo się poprawił co cieszy wywalczony karny asysta że stała czeka nas ciężki mecz z limanovia skąd musi być 1 pkt przynajmniej bo stalowa wola może nas dojść w przypadku porażki i Wigry

13. dobre z tą trzodą chlewną , haha , ale co fakt to fakt oni jak przyjeżdzają gdzie kolwiek to strasznie zalani , menelstwo pierwsza liga , a nie weszli bo w Siedlcach klatka jest na nieco 100 osob i by przyjechalo ich wiele wiecej do Radomia nie jest daleko , a tak przyjechali ci co z góry wiedzieli ze beda stać pod stadionem , zasada wszyscy albo nikt

14. Kibicuje drużynie z całego serca i życzę awansu, ale:
    Nie da się go zrobić grając tak młodymi i niedoświadczonymi zawodnikami. Brak Urbańskiego,(Stromeckiego – kontuzja) czy Guzka, a najbardziej niestety widać brak Dzienisa i Czerkiego.
    Warto, by się zastanowić nad młodym Kitlińskim nieźle sobie radzi w 2 zespole, bo wq mnie jest lepszy niż Krawczyk.
    Nie wiem dlaczego, ale pogoń wygląda na drużynę strasznie słabą pod względem fizycznym, bo nie nadążają wracać, przez co idą bardzo groźne kontry dla przeciwnika no i słabą z formą Wójcika.
    Życze chłopakom powodzenia, ale trener musi zgrywać 1 skład, a nie w każdym spotkaniu zmieniać połowe składu.
    Duży plus dla Demianiuka, bo, mimo że nie strzelił może bramki, to chłopak nabrał szybkości i doświadczenia i piłka go szuka.

15. Radomiak nie wszedł bo nie miał listy imiennej…co do liczby przyjechał ich autokar i parę aut…na pewno mniej jak stali Rzeszów czy Stali Stalowa Wola, wiec sektor by ich pomieścił….

16. Radomiak podobnie jak w poprzednim roku nie wszedł bo nie przesłał listy imiennej. Radomiak wiedział, że do klatki wejdzie tylko 145 osób pomimo tego zapotrzebowanie zrobił na ponad 200 biletów bo tyle mniej więcej deklarowało wyjazd.Nie robi się zapisów z informacją – Ruszają zapisy na wyjazd do miejscowości X sektor gości liczy 10 miejsc kto pierwszy ten lepszy.W takim wypadku mija się z celem wysyłanie listy imiennej.W myśl zasady wchodzą wszyscy albo nikt.Dotyczy to każdej ekipy tzn. zapisuje się na wyjazd więcej osób niż liczy jakiś sektor gości to jedzie się pod płot czy siatkę a nie na zbiórce robi segregację ten jedzie a ten nie.Wszyscy są równi.Mała pojemność naszej klatki to problem dla większych ekip.Gdyby klatka u nas liczyła np. 500 osób każda ekipa mogłaby robić zapotrzebowanie na bilety na całość czyli 500. Zapisałoby się 250 osób i po zamknięciu listy można wysyłać ja do klubu. W przypadku takim jak wczoraj lub 2 tyg. wcześniej w Zambrowie różnego rodzaju służby utrudniają przejazdy kibiców i wejście pod ” siatkę „. Zajmijcie się dyskusją dotyczącą tematu a nie zbędną napieką i wnikaniem kto co jak i dlaczego nie wszedł do klatki.

17. Niewiem jak koleś z Radomiaka nie trafił sytułacji w której okiwał wszystkich razem ze sobą ahhahahahah
    Pozdro

18. F10 no tak tylko ty jestes kumaty i znasz sie na wejsciach kibicow , i czesto bywales na kibicowskim szlaku , miales 200 awantur z milicja ,ponad 300 wyjazdow po calej polsce, pojechal raz z Puławami do Zambrowa po drodze milicja utrudniła mu dojazd do Zambrowa ze dojechal na koniec 2 polowy i juz wielki spec , nie udzielajcie sie kto co i jak bo góru F10 wie najlepiej

19. Pogoń to młoda ekipa (kibicowsko), sukces zespołu pozwoli (może) wzmocnić scenę kibicowską regionu.

20. kolo78 jeżeli twój tekst dotyczył informacji odnośnie (nie)wejścia do klatki Radomiaka to raczej pomyliłeś adres. Co do liczby wyjazdów tez nie trafiłeś. Jest w Siedlcach ekipa, która była na wszystkich meczach wyjazdowych, była zatrzymywana-sprawdzana wielokrotnie, wielokrotnie załatwiała sobie wejścia na stadion i nie kojarzę cie jakoś z tych wyjazdów. Info o zajęciu się swoimi sprawami dotyczyło jałowej dyskusji w stylu ” dlaczego Radomiak nie wszedł na sektor gości ” Kibice siedleccy mają inne ważniejsze tematy do dyskusji czy przemyślenia chociażby gra Pogoni.

21. Do „Patryk” Czerkasa nagle ciągnie do Pogonii???? Nie badz śmieszny? Gdzie był jak cały zespol trenował? Ciagle olewal wszystko i mącił w zespole! Jemu zależy aby kasa sie zgadzała! Uważał sie za wielkiego piłkarza i wazne było wszystko inne tylko nie dobro drużyny! Jak jest taki super to czemu nie strzelił jeszcze nic dla Legionowa????

22. „W doliczonym czasie bramkę dla Pogoni strzelił z rzutu karnego Krystian Wójcik.” – to nie było w doliczonym czasie tylko w 88 minucie.

23. Pogoń rzeczywiście musi zmienić pewne rzeczy w grze ,choć wynik cieszy, ale z taką grą to będzie ciężko.Gdy zobaczyłem skład ,to aż się przestraszyłem, ale nie które zmiany były pozytywne jak chociażby Demianiuka, który zaskoczył pozytywnie.Krawczyk to może nie drewno ale co innego treningi na luzie a co innego mecz o punkty i presja.On po prostu był letni ani nie pomógł ani zaszkodził a tu nie ma ani miejsca ani czasu.Zgodzę się z kolegą Kibic1 że po uzupełnieniu kilku formacji ta drużyna pokaże jeszcze charakter.Brakuje Guzka tego z dobrych czasów,Stromeckiego który walczył o środek pola i przydał by się jeszcze obrońca typu Nowak ale takiego nie mamy.Może trzeba dać szansę jeszcze Urbańskiemu, no i Więzikowi bo ciężko o ocenę zawodnika, który wchodzi na ostatnie 15 min.Ma dobre warunki fizyczne i jak nie idzie z gry ,to może przydał by się przy stałych fragmentach gry.

24. Gra wyglądała bardzo mizernie, mam nadzieję jednak że z chłopaków zejdzie presja z racji tych trzech punktów. Liga jest wyrównana i każdy może ograć każdego. Teraz ciężki wyjazd do Limanowej, podobno nie dość że kiepskie tam boisko to i bez oświetlenia więc nie rozumiem pomysłu grania spotkania o 16, już w meczu ze Stalówką pod koniec ledwo było coś widać.

Trochę bym zmienił skład jeśli chodzi o personalia, brakuje prawej obrony, Wójcik zostawia straszne luki, Kwiatek jest za wolny, Dzienis fajnie tam ogarniał. Na środku obrony Rodak spisuje się przeciętnie, jednak Urbański z początku jesieni to był gość niemal nie do przejścia 😉 Demianiuk fajnie pokazał walkę i to że jest szybki (tylko niech się już nie kiwa sam ze sobą). Może na 9 to nie jest idealny pomysł bo wiele tam nie dał drużynie ale może skrzydło, np lewe gdzie też jest wielka niewiadoma. Wójcik zatracił coś formę, nie dość że grał mocno cofnięty to mało dobrych zagrań, średnie stałe fragmenty i mnóstwo strat – oby powrót Stromeckiego sprawił że chłopakom będzie się luźniej grało.

Teraz tylko ściskać kciuki za punkty w Limanowej i jedziemy dalej 🙂 Zastanawia mnie czemu tak mizernie fizycznie wyglądają chłopaki, taki ciężki okres przygotowawczy czy jak? Niby Purzycki sporo angielskiej piłki podgląda to by się zgadzało ale świeżości to im jednak brakuje.

PS: Ktoś pisał że gramy słabiutko na wyjazdach. Dla ciekawskich powiem że taka liga, wszyscy grają miernie na wyjazdach ale żeby nie być gołosłownym – lepiej od nas (średnia 1.3 pkt na mecz) gra tylko: Wisła Puławy (1.72), Garbarnia Kraków (1.5) Stal Mielec (1.45) i Stal Rzeszów (1.4).

25. Gra Pogoni daleka od tego co zespół prezentował w rundzie jesiennej. Z Radomiakiem zwycięstwo dosyć szczęśliwe ( jestem pewien że nie każdy sędzia tego karnego by podyktował) i gdyby ich napastnik nie zmarnował sytuacji przed pustą bramką, to pewnie punktów by nie było. Brakuje bardzo Dzienisa na obronie. Mam też nadzieję że Stromecki szybko wróci. A w Limanowej o jakikolwiek punkt będzie bardzo ciężko. I jeszcze kwestia frekwencji. Na meczu spiker podawał że mecz ogląda 2023 osoby. W artykule jest podana liczba 2300. Czyżby doliczono kibiców z Radomia którzy stali za płotem?

26. transfery to pomylka szczechowicz lepsze robil dziubinski krystian nowak dzienis np

ewidentny brak czerkiego ktory byc moze wroci jak awansujemy brak urbanskiego guzka dzienisa nawet ekweueme