czwartek, 2 maja 2024r.

Bez bramek w Limanowej (wideo)

Podopieczni Daniela Purzyckiego zremisowali bezbramkowo z Limanovią w Limanowej.

Pierwsze minuty spotkania były asekuracyjne ze strony biało-niebieskich. Siedlczanie czekali spokojnie na swoje szanse, grając przede wszystkim z kontr. Najżywszą postacią w szeregach MKP był Cezary Demianiuk, który skrzydłem próbował przedzierać się pod bramkę rywala. Z biegiem czasu siedlczanie poczynali sobie na boisku w Limanowej coraz śmielej, jednak proste błędy uniemożliwiały stworzeniu poważniejszego zagrożenia. Jedną z sytuacji dla Pogoni stworzył Jarosław Ratajczak, który bezpośrednio z rzutu rożnego stworzył wiele problemów bramkarzowi gospodarzy Waldemarowi Sotnickiemu. Kilka minut przed końcem pierwszej połowy Pogoń mogła objąć prowadzenie, kiedy to Łukasz Wójcik dośrodkował w pole karne, a Demianiuk posłał piłkę tuż obok bramki. W samej końcówce Limanovia zepchnęła Pogonistów do defensywy, jednak nic z tego nie wyszło.

W drugiej połowie początkowo mecz również był wyrównany. Okazję toczyły się raz z jednej, a raz z drugiej strony. Po dwudziestu minutach drugiej połowy większe zagrożenie zaczęli stwarzać gospodarze tego spotkania. Ich ataki były bardzo niebezpieczne i tylko czekać można było, aż w końcu piłka znajdzie drogę do bramki. W 72 minucie spotkania na boisku miała miejsce najlepsza okazja spotkania. Rafał Komorek z około 6 metrów uderzał głową na bramkę Pogoni, ale doskonale piłkę wybił siedlecki golkiper Jacek Kozaczyński junior. Kilka minut później znowu gospodarze stworzyli sobie okazję po rzucie wolnym. Siedlczanie w tym momencie cofnęli się praktycznie całym zespołem na własną połowę i bronili przed zmasowanymi atakami miejscowych. W 81 minucie okazję na gola miała Pogoń. Po dośrodkowaniu w pole karne Jakub Więzik uderzył głową na bramkę rywala, bramkarz zbił piłkę na poprzeczkę i futbolówka wyszła na rzut rożny. W końcówce meczu na strzał z 25 metrów zdecydował się Hubert Tomalski, jednak Sotnicki nie dał się zaskoczyć.

Następny mecz Pogoniści zagrają już w najbliższy czwartek o godzinie 16:30. W Siedlcach na stadionie ROSRRiT biało-niebiescy podejmą Motor Lublin.

Wczoraj piłkarze Pogoni przed wyjazdem na mecz do Limanowej zaprezentowali się w nowo otwartej Galerii Siedlce. Oto zdjęcia z tego wydarzenia.

30.03.14, 16:00 – Limanowa

II liga: Limanovia Limanowa – Pogoń Siedlce 0:0 Widzów: 700

Limanovia: 1. Waldemar Sotnicki – 24. Damian Majcher, 20. Arkadiusz Garzeł, 3. Radosław Kulewicz, 15. Mateusz Niechciał – 11. Paweł Pyciak, 9. Lifa Sadio (56, 6. Wojciech Dziadzio), 5. Łukasz Pietras, 8. Artur Skiba (69, 19. Rafał Komorek), 13. Arkadiusz Serafin (78, 18. Marcin Byszewski) – 17. Jacek Pietrzak (65, 21. Grzegorz Kmiecik)

Pogoń: 93. Jacek Kozaczyński junior – 16. Łukasz Wójcik, 7. Daniel Dybiec, 17. Przemysław Rodak, 15. Jarosław Ratajczak – 18. Samuelson Odunka (77, 31. Wojciech Wocial), 9. Piotr Kosiorowski, 19. Krystian Wójcik (74, 11. Adrian Dziubiński), 5. Hubert Tomalski (90+2, 4. Piotr Krawczyk) – 20. Łukasz Zaniewski (55, 24. Jakub Więzik), 21. Cezary Demianiuk

Żółte kartki: Łukasz Pietras 66 – Daniel Dybiec 39, Wojciech Wocial 87

Sędzia: Tomasz Krawczyk (Piotrków Trybunalski)