piątek, 3 maja 2024r.

Komplet punktów w Kozienicach

W meczu 22 kolejki IV ligi mazowieckiej grupy południowej Pogoń II Siedlce zmierzyła się w Kozienicach z tamtejszą Energią. Siedlczanie wygrali to spotkanie 2:1.

Mecz miał wyrównany przebieg do momentu, gdy Pogoń II Siedlce zdobyła bramkę. W 20 minucie Jakub Więzik wykończył składną akcję biało-niebieskich uderzeniem z 15 metrów. Gospodarze wyrównali w 55 minucie, kiedy to bramkę po rzucie rożnym zdobył Patryk Walasek. Pięć minut później podopieczni Krzysztofa Pawlusiewicza zdobyli zwycięskiego gola, a na listę strzelców po raz drugi wpisał się Więzik, który przelobował golkipera Energii. Pięć minut przed końcem okazję na podwyższenie prowadzenia miał Wojciech Wocial, jednak w dobrej sytuacji został przepchnięty przez rywala i nie zdołał oddać strzału. W teamie Pogoni dobrych sytuacji nie wykorzystali jeszcze Sylwester Buga oraz Kamil Dmowski. Zespół z Kozienice także miał swoje okazje, ale dobrze w bramce spisywał się Piotr Antoszczuk.

Następne spotkanie Pogoń II Siedlce rozegra w niedzielę 13 kwietnia o godzinie 11 w Siedlcach z Victorią Sulejówek.

05.04.14, 15:00 – Kozienice

IV liga: Energia Kozienice – Pogoń II Siedlce 1:2 (0:1) Widzów: 300

Bramki: Patryk Walasek 55 – Jakub Więzik 20, 60

Energia: Michał Domański – Łukasz Szary, Patryk Walasek, Bartłomiej Siwak, Wojciech Kupiec – Wojciech Nowocień, Andrzej Kalinka, Dawid Stawczyk (74 Artur Strąg), Eugeniusz Kołodziejczyk, Bartosz Zawadzki – Damian Stanisławski (56 Kacper Nowocień)

Pogoń II: 1. Piotr Antoszczuk – 9. Tomasz Grochowski, 2. Marcin Paczkowski, 22. Damian Guzek, 8. Aron Majczyna (83 Sebastian Krawczyk) – 5. Wojciech Wocial (90, 19. Adam Chojecki), 23. Sylwester Buga, 11. Adrian Dziubiński, 13. Kamil Dmowski (90, 15. Tomasz Nieścieruk), 17. Piotr Krawczyk (81, 3. Michał Kitliński) – 7. Jakub Więzik

Żółti kartki: Wojciech Nowocień 30, Bartosz Zawadzki 34, Kacper Nowocień 75 – Adrian Dziubiński 27

Sędzia: Kamil Chmielewski (Warszawa)