sobota, 4 maja 2024r.

Demianiuk daje trzy punkty (fotogaleria)

Pogoń Siedlce wygrała w Pulawach z tamtejszą Wisłą 1:0. Jedyną bramkę w meczu zdobył Cezary Demianiuk.

Początek spotkania to wyrównana gra obu zespołów. W 4 minucie bramkarz Wisły nabił piłką Wojciecha Wociala, ten minął golkipera, jednak wybiegł z futbolówką za linię bramkową. Trzy minuty później Jarosław Ratajczak zacentrował z rzutu rożnego, a Wocial uderzył głową tuż nad bramką. W 25 minucie po dośrodkowaniu Piotra Jabkowskiego Daniel Dybiec wybił piłkę spadającą wprost na głowę Konrada Nowaka. Chwilę później Jabkowski strzelił głową obok bramki. Po półgodzinie gry Przemysław Rodak uderzył z około 35 metrów i piłka wylądowała na górnej siatce. W 42 minucie piłkarze z Puław wybyli dośrodkowaną piłkę z rożnego na 16 metr i Krystian Wójcik z woleja strzelił nad bramką. Chwilę później Wojciech Jakubiec chcąc podać do Jakuba Zolecha, przelobował golkipera i Cezary Demianiuk skierował futbolówkę do pustej bramki. Pierwsza odsłona zakończyła się jednobramkowym prowadzeniem ekipy Daniela Purzyckiego.

Drugą połowę dobrze rozpoczęli siedlczanie. W 47 minucie Hubert Tomalski wycofał piłkę do Ratajczaka, a ten uderzył sprzed pola karnego i bramkarz z problemami interweniował. W kolejnych minutach gra się wyrównała. W 79 minucie Łukasz Wójcik dośrodkował w pole karne, a tam Łukasz Zaniewski strzelił głową tuż obok bramki. Dwie minuty przed końcem meczu Krystian Wójcik uderzył z rzutu wolnego obok bramki. W 89 minucie po szybko wyrzuconym aucie Krystian Wójcik znalazł się w polu karnym i strzelił wprost w bramkarza. Ostatecznie siedlczanie po golu Demianiuk po meczu mogli cieszyć się z wygranej.

Następne spotkanie Pogoni odbędzie się w Wielką Sobotę 19 kwietnia o 15:00 w Siedlcach, a przeciwnikiem będzie mielecka Stal.

12.04.14, 17:00 – Puławy

II liga: Wisła Puławy – Pogoń Siedlce 0:1 (0:1) Widzów: 550

Bramka: Cezary Demianiuk 43

Wisła: 1. Jakub Zolech – 2. Chris Edwards, 23. Wojciech Jakubiec, 3. Mateusz Pielach, 27. Paweł Komar (81, 13. Michał Budzyński) – 24. Paweł Jabkowski (79, 25. Konrad Szczotka), 9. Rafał Wiącek, 10. Cwetan Filipow, 21. Iwan Łytwyniuk – 11. Konrad Nowak, 22. Michał Paluch (46, 14. Szymon Martuś)

Pogoń: 93. Jacek Kozaczyński – 16. Łukasz Wójcik, 7. Daniel Dybiec, 25. Mateusz Urbański, 15. Jarosław Ratajczak – 18. Samuelson Odunka (87, 6. Marcin Paczkowski), 19. Krystian Wójcik, 17. Przemysław Rodak, 5. Hubert Tomalski (90+3, 4. Piotr Krawczyk) – 21. Cezary Demianiuk (71, 11. Adrian Dziubiński), 31. Wojciech Wocial (56, 20. Łukasz Zaniewski)

20 odpowiedzi

1. Wynik cieszy, choć sama gra pozostawiała wiele do życzenia. Mecz słaby z obu stron, masa szczęścia przy kuriozalnym golu i chaos na boisku. Ogólnie typowy mecz na remis. Pogoń w całym meczu oddała tylko jeden celny strzał na bramkę, co najlepiej oddaje poziom spotkania i „formę” naszych zawodników.

2. Jest dobrze. A gdzie jest czarnowidz Okiem realisty, namiętny krytyk Pogoni ? Czeka na swój moment, tzn przegraną Pogoni.

3. Na 200%wiem ze gość pod pseudonimem okiem realisty to słynny trenejro z świętokrzyskiego rafal wojcik
    Którego dzięki Bogu pogonili z Siedlec ,ave Pogon awans coraz bliżej
    Liczył ze nam noga podwinie się w tej wyrównanej lidze.
    Pomyłka trenerku ,wodę nosić w Mielcu
    Od Pogoni jak najdalej

4. Brawo dla chłopaków za walkę i za wygraną.
    Co do samego meczu, to było kilka fajnych zgranych akcji Pogoni po, których mogliśmy podwyższyć prowadzenie, lecz nie wiem dlaczego, ale zawodnicy tak jakby się bali uderzyć z dystansu.
    Fajny mecz zagrał ogólnie cały zespół, ale pochwały dla Demianiuka, Dybca, Odunki i Kozaczyńskiego za naprawde dobre interwencję oraz pewne łapanie piłki. Kto był na meczu ten widział co bramkarz Wisły wyprawiał śmiech na sali.
    Teraz czeka nas sytuacja, w której zobaczymy poradzi sobie Pogoń bez Krystiana Wójcika.
    Co do spraw kibicowskich, to kpiną jest to, że nasi kibice jadą na wyjazd zgody, a nie zostają wpuszczeni na stadion i to nie 1x na stadionie Puław.
    Brawo Pogoń teraz gry przeciwnicy powoli tracą punkty my musimy już piąć się w tabeli po awans.
    POWODZENIA!!!
    Gratulacje dla chłopaków oraz trenera purzyckiego i zarządu.

5. demianiuk , wocial , tomalski , odunka tej ofensywy żaden zespół w tej lidze nie zatrzyma …
    obrona jak najbardziej na tak ogolnie walka chlopakow daje 3 pkt . pozdrawiam gosc

6. na 300 % okiem realisty to ktoś ze sportsiedlce albo z pogoni, jeździ na wyjazdy i ma z pierwszej ręki info, a mecz był słaby i na remis

7. Typowy mecz walki.Niezłe widowisko na poziomie 2ligi.Spotkały się ze sobą dwa równorzędne zespoły.Bramka kuriozum po wielbłądzie.Brawo dla Pogoni .Nadal uważam iż w tym zespole robi różnicę Cezary Demianiuk.Jest go wszędzie pełno.Na wyróżnienie zasługują Dybiec Urbański Ratajczak no i świetny Jacek Kozaczyński.Czuje w bramce się coraz lepiej.Dobrze komunikuje się z obroną,coraz lepsza gra na przedpolu .Wyrasta na gwiazdę tego zespołu.Chyba zeszła presja odpowiedzialności z tego chłopaka.Naswoim wysokim poziomie Krystian oraz Odunka.Brak mi w tym zespole pewnego Guzka oraz powracającego do zdrowia Stromeckiego.Wdobrym kierunku też idzie gra Tomalskiego.Czekamy teraz na Stal Mielec pamiętajmy o wielkim szacunku dla tego zasłużonego klubu.POGOŃ do ZWYCIęSTWA!!!!!!

8. Wielkie dzięki dla Puław za gościnę. Pogoń & Wisła.Dobre zachowanie prezesa Wisły i kierownika sportowego. Decyzja prezesa ” wchodzą razem do klatki kibice Pogoni i Wisły.” Niestety jeden „szefo ” ochroniarzy bojąc się nie wiadomo czego chciał aby obie ekipy kibicowały na trybunach oddzielnie.Co do zachowania miejscowej milicji chyba jako jedyni w swoim postępowaniu tkwią w latach 80-siątych. Pozdrowienia dla wszystkich wyjazdowiczów. P.S. Motyl trzymaj się, mam nadzieję, że doszedłeś do siebie 🙂

9. A dlaczego Guzek ma grać? Jest słabszy od Ratajczaka i słusznie grzeje ławę, na jesień nie dość że masa błędów to i te czerwone kartki które osłabiały zespół..

10. Prosze was sprawdźcie ip okiem realisty i powiedzcie ze ten śmieszny trenerek rafal w.jcik podszywać sie lubi ,falszywiec ,proponuje wszystkim to go odpowiednio przywitać !!!
    Trzeba mieć tupet…
    Co do występów Pogoni to co robią od momentu objęcia zespołu przez Purzyckiego pozytywnie zaskakuje cała piłkarska Polskę
    Mamy gwiazdy wychowanków ,zawodnicy średnie klasy grają super i o to w tym chodzi
    Zarząd trenerzy piłkarze kibice duże brawa za ten sezon

Pozdrowić

11. Na 400% „okiem realisty” to musi być jakiś trener, zawodnik, działacz, urzędnik, sędzia (właściwe podkreślić). Ciekawe skąd „Apek” ma takie info…proponuje też sprawdzić przy okazji właśnie jego, bo to może też znany trener? Kto wie…
    Pozdrawiam

12. Zamiast zachodzić w głowę kim jest realista, zwróćcie uwagę jak idealnie dla nas ułożyły się wyniki innych spotkań. I Siarka i cała „grupa pościgowa” straciły punkty w tej kolejce.

1. Trudno się z tym nie zgodzić, ale to tylko dwa punkty nad Siarką i trochę więcej nad całą grupa pościgową. Obawiam się, że z Mielcem nie wygramy, a po 3-4 następnych meczach już nas dogonią. Na razie szczęście nam dopisuje i inni grają „dla nas”, ale o kolejne zwycięstwa będzie coraz ciężej. Presja i oczekiwania są zbyt duże i oby to nie spętało nóg naszym zawodnikom. W dalszym ciągu twierdzę, że z cała pewnością jednym z zespołów, które awansują będzie Siarka, natomiast tym drugim, ktoś z tej trójki – Wigry, Stal Mielec, Pogoń Siedlce. Najbliższe 5-6 kolejek zweryfikuje możliwości i cele poszczególnych ekip i pokaże, kto i o co będzie grał. Procentowo szanse Pogoni na awans oceniam na 30%-35%.