U piłkarek po staremu (fotogaleria)

Podopieczne Michała Strzałkowskiego przegrały 9 mecz (na 9 rozegranych) w sezonie. Tym razem w spotkaniu inaugurującym rundę wiosenną w Siedlcach Pogoń uległa Piastovii Piastów aż 0:8.

Spotkanie z Piastovią było pierwszym meczem po zimowych przygotowaniach. Tydzień temu Pogonistki pauzowały, a dziś posmakowały goryczy porażki na własnym boisku. Podczas przygotowań piłkarki Pogoni przegrały sparingi z juniorami Mazowsza Miętne oraz Pogoni. Ponadto rozegrały turnieje w Mrozach, Siedlcach oraz Garwolinie.

Spotkanie przebiegało pod dyktando drużyny z Piastowa. Już w 3 minucie bramkę dającą prowadzenie zdobyła Monika Wasil. Później gospodynie starały się za wszelką cenę bronić dostępu do własnej bramki i zdało to egzamin do końca pierwszej odsłony. Szansę na wyrównanie miała raz Olga Białkowska, gdzie po błędzie Oliwii Bajno strzeliła obok lewego słupka.

Po zmianie stron rozwiązał się worek z bramkami dla przyjezdnych. W 48 minucie ponownie do bramki Olgi Kuryłek trafiła po rykoszecie Wasil. Za moment na 3:0 w sytuacji sam na sam lepsza okazała się Beata Cabaj. W 57 minucie faulu w polu karnym na Beacie Cabaj dopuściła się bramkarka Olga Kuryłek, za co sędzia Piotr Woliński podyktował rzut karny. Siedlecka golkiperka przy tym faulu doznała kontuzji i nie mogła kontynuować spotkania. Za nią w rolę bramkarki wcieliła się obrończyni Monika Plebańska. Rzut karny na bramkę zamieniła Aleksandra Bordziakowska i było 4:0. Chwilę potem dało o sobie znać nieporozumienie w szykach defensywnych gospodarzy. Weronika Szpura niefortunnie podawała do bramkarki, a piłka tuż przy słupku wturlała się do bramki. Przez ostatnie 15 minut spotkania goście jeszcze trzykrotnie ukarali siedlczanki bramkami. Autorkami bramek były Beata Cabaj, Katarzyna Chmielewska i Monika Wasil, która kompletując hattricka ustaliła wynik meczu na 0:8.

Następny mecz siedlczanki zagrają za tydzień w Szczuczynie z miejscową Wissą.

12.04.14, 11:10 – Siedlce (stadion ARMS)

II liga: Pogoń Siedlce – Piastovia Piastów 0:8 (0:1) Widzów: 10

Bramki: Monika Wasil 3, 48, 80, Beata Cabaj 50, 75, Aleksandra Bordziakowska 66 (k), Weronika Szpura 70 (s), Katarzyna Chmielewska 77

Od 65 minuty w bramce Pogoni stała Monika Plebańska.

Pogoń: 73. Olga Kuryłek (65, 11. Aleksandra Staręga) – 2. Sandra Pachnik (46, 3. Karolina Wojtczak; 86, 5. Izabela Boruc), 20. Monika Odziemczyk, 9. Monika Plebańska, 18. Milena Kupa – 17. Weronika Szpura, 10. Beata Jaroszuk, 3. Katarzyna Policińska (46, 14. Małgorzata Bareja), 5. Agnieszka Michalak – 16. Patrycja Dąbkowska (87, 18. Joanna Bernhard), 4. Olga Białkowska

Piastovia: 1. Oliwia Bajno – 3. Aleksandra Bordziakowska, 10. Beata Cabaj (81, 5. Anna Ładyńska), 7. Karolina Dunajewska, 6. Aneta Dąbrowska, 9. Katarzyna Figat (73, 18. AleksandraLeśniewska), 4. Dorota Mitrus (84, 11. Katarzyna Troszyńska), 16. Monika Wasil, 17. Iga Zbrzeźniak, 21. Maria Zdunek (58, 20. Katarzyna Chmielewska), 8. Natalia Świątko

Żółta kartka: Olga Kuryłek 62

Sędzia: Piotr Woliński (Siedlce)