środa, 24 kwietnia 2024r.

W regionie: Naprzód gościł Polonię

Wielkim wydarzeniem jakiego w Skórcu nie było od czasu gościnnego występu w serialu „Zmiennicy” był dzisiejszy mecz z Polonią Warszawa. Miejscowy Naprzód uległ zespołowi ze stolicy 0:4.

Mecz od początku do końca meczu kontrolowali piłkarze Polonii. Już w 4 minucie po faulu Tomasza Lipińskiego goście z narożnika pola karnego mieli rzut rożny. Do piłki podszedł Dominik Lemanek i pokonał Marcina Adamiaka. Drugą bramkę przed przerwą strzelił Piotr Augustyniak, który głową wpakował piłkę do siatki po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Lemanka.

W pierwszej minucie drugiej odsłony pierwszy strzał na bramkę warszawian oddał Naprzód. Tomasz Wereda po błędzie Pawła Błesznowskiego minimalnie się pomylił. Polonia raz po raz atakowała bramkę zespołu ze Skórca i w końcówce dobiła rywala. W 79 minucie strzelał Adrian Ligienza, piłka odbiła się od Marcina Kruczka i zmylony Marcin Adamiak musiał ponownie wyjmować piłkę z siatki. W doliczonym czasie gry wynik spotkania ustalił Mateusz Gliński, który bez obstawy z bliska skierował piłkę do siatki.

Spotkanie w Skórcu oglądało około 400 widzów. Na meczu pojawiła się również 30-osobowa grupa fanatyków z Warszawy, jednak oglądali oni mecz zza płotu. Porządku w miejscowości pilnowało około 120 funkcjonariuszy policji i OSP.

12.04.14, 14:00 – Skórzec (Stadion GLUKS)

IV liga: Naprzód Skórzec – Polonia Warszawa 0:4 (0:2) Widzów: 400

Bramki: Dominik Lemanek 4, Piotr Augustyniak 21, Marcin Kruczyk 79, Mateusz Gliński 90+3

Naprzód: 20. Marcin Adamiak – 4. Tomasz Lipiński, 17. Arkadiusz Sulej, 3. Marcin Kozak, 15. Łukasz Paciorek – 10. Jakub Szymczyk (60, 23. Emil Michalak), 5. Adrian Świątek (87, 7. Michał Karpiarz), 2. Radosław Całka (76, 18. Grzegorz Iskra), 11. Mariusz Olszewski, 24. Damian Chłopek – 13. Tomasz Wereda

Polonia: 25. Paweł Błesznowski – 4. Adam Grzybowski, 18. Tony Chukwuemeka, 16. Adenyi Lekan (63, 8. Dawid Klepczyński) – 10. Mateusz Gliński, 26. Piotr Augustyniak, 99. Wojciech Antczak (83, 6. Damian Maleszyk), 7. Adrian Ligienza, 17. Dominik Lemanek (81, 22. Patryk Strus) – 11. Michał Strzałkowski (72, 44. Mateusz Sołtys), 95. Marcin Kruczyk

Żółte kartki: Tomasz Lipiński 4, Mariusz Olszewski 39, Marcin Kozak 57 – Wojciech Antczak 70

Sędzia: Dawid Sawicki (Radom)