piątek, 1 marca 2024r.

Wielkanocny Turniej Rugby Tag

Tuż przed świętami w Zespole Oświatowym w Nowych Iganiach rozegrany został Wielkanocny Turniej Rugby Tag o Puchar Wójta Gminy Siedlce. Pomysłodawcą i głównym organizatorem był nauczyciel wychowania fizycznego Piotr Szkop.

Fundatorem trofea turniejowego dla zwycięzcy był Wójt Gminy Siedlce Mirosław Bieniek, zaś pozostałe nagrody zostały ufundowane przez firmy HD Plus i Kryspol oraz Radę Rodziców przy ZO w Nowych Iganiach. Nagrody indywidualne dla najlepszych zawodników turnieju (koszulki, kalendarze i proporczyki) ufundował MKS Pogoń Siedlce reprezentowany przez trenera Rafała Matusiaka.

Do udziału w Turnieju zostały zaproszone reprezentacje szkół gimnazjalnych z miasta Siedlce i powiatu siedleckiego: Gimnazjum nr 1 Siedlce, Gimnazjum nr 4 Siedlce, Gimnazjum nr 1 Sokołów Podlaski, Gimnazjum w Strzale, Gimnazjum w Stoku Lackim oraz gospodarz Turnieju Gimnazjum w Nowych Iganiach. Równolegle z trwaniem Turnieju uczniowie szkoły jak również nauczyciele i zaproszeni goście mogli oglądać prezentowaną przez Jacka Wierzbickiego (MKR Siedlce) wystawę anglojęzycznych publikacji rugby na świecie oraz proporczyki z międzynarodowych spotkań rugby.

Rywalizacja toczyła się systemem „każdy z każdym”. Mecze były rozgrywane 2x2min. bez zatrzymywania czasu. Poziom rozgrywek toczył się na dwóch poziomach. Pierwszy poziom był zawyżony, dzięki bardzo dobrej grze ekip z Siedlec i Sokołowa Podlaskiego, natomiast drugi był trochę niższy. Zespoły reprezentujące wyższy poziom zagrań taktycznych głównie dzięki zawodnikom Miejskiego Klubu Rugby i Awenta MKS Pogoń, zarówno w składzie siedleckich gimnazjów, jak i sokołowskiego, trzon reprezentacji stanowili zawodnicy w/w klubów. Mimo to walka toczyła się momentami bardzo wyrównana, reprezentacje powiatu stawiały silny opór i ambitnie podchodziły do każdego spotkania, walcząc bardzo zaciekle.

Zgodnie z przewidywaniami pozycjami medalowymi podzieliły się szkoły miejskie. Puchary, medale oraz wszystkie pozostałe cenne nagrody wręczała Dyrektor Zespołu Oświatowego Maria Harke oraz Przewodnicząca Rady Rodziców przy ZO w Nowych Iganiach Anna Wróblewska.

Turniej był bardzo ciekawą i interesującą formą spędzenia czasu dla blisko 50 zawodników i około 50 obserwujących kibiców. Można mieć nadzieje, że Wielkanocny Turniej Rugby Tag zapisze się na stałe w tradycji szkoły, a z czasem będzie mógł odbywać się na świeżym powietrzu.

Kolejność końcowa turnieju:
1. PG nr 1 Siedlce                                         13 pkt
2. PG nr 4 Siedlce                                         13 pkt
3. PG nr 1 Sokołów Podlaski                        12 pkt
4. PG Nowe Iganie                                         9 pkt
5. PG Strzała                                                  7 pkt
6. PG Stok Lacki                                             6 pkt

 

źródło i foto: MKS Pogoń Siedlce

DODAJ KOMENTARZ

1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze Popularność
Inline Feedbacks
View all comments

Powiedzial bym tak gimnazjum nr 1 w sokolowie by wygralo wszystko ale coz sedzia byl przeciwny tej drużynie

ZOBACZ TAKŻE

KONTRAHENCI

PATRONAT MEDIALNY

PATRONAT MEDIALNY

;