wtorek, 7 maja 2024r.

Cenny punkt w Elblągu

Siedlecka Pogoń zremisowała w Elblągu z miejscową Olimpią 2:2. Tym meczu siedlczanie powiększyli swoją przewagę nad trzecim zespołem w tabeli do 11 punktów.

Pogoń spotkanie z Olimpią rozpoczęła z Krystianem Wójcikiem i Samuelsonem Odunką na ławce. W ich miejsce w podstawowej jedenastce miejsce zajęli Łukasz Zaniewski i Wojciech Wocial.

Już w 2 minucie po akcji tej ostatniej dwójki Pogoń objęła prowadzenie. Wocial podał do Zaniewskiego, a były piłkarz elbląskiej Olimpii strzelił gola. Gospodarze po szybko straconej bramce wcale się nie przestraszyli. Wręcz przeciwnie, już minutę później Kamil Kopycki był blisko wyrównującej bramki, lecz piłkę z linii bramkowej wybił jeden z defensorów Pogoni. Sześć minut później przed szansą stanął Anton Kołosow, który w sytuacji sam na sam z Jackiem Kozaczyńskim juniorem strzelił nad bramką. Już w 18 minucie trener gospodarzy zdecydował się na zmianę. Boisko opuścił Kołosow, a jego miejsce zajął Roman Maciejak, który kilka minut później wywalczył rzut karny. Do piłki ustawionej na 11 metrze podszedł Kamil Graczyk i było 1:1. Przed przerwą siedlczanie jeszcze raz groźnie próbowali zmienić wynik meczu, a konkretnie Hubert Tomalski, który uderzył obok bramki.

Tuż po zmianie stron to tym razem Olimpia szybko zdobyła gola. Kamil Graczyk odebrał piłkę obrońcy Pogoni, dograł do Kamila Kopyckiego, a ten dokonał formalności i umieścił piłkę w siatce. W 67 minucie biało-niebiescy doprowadzili do remisu. Samuelson Odunka otrzymał piłkę na prawym skrzydle, nie był pilnowany przez żadnego z obrońców i będąc w polu karnym skierował piłkę do siatki. Na boisku w dalszej części gry siedlczanie posiadali lekką przewagę, jednak nie potrafili jej udokumentować. Na trzy minuty przed końcem regulaminowego czasu gry drugą żółtą kartkę obejrzał Mateusz Urbański i musiał opuścić plac gry. Mimo osłabienia Pogoniści utrzymali remis do końcowego gwizdka i przywieźli do Siedlec cenny 1 punkt.

Kolejne spotkanie podopiecznych Daniela Purzyckiego czeka w sobotę o 17:00 w Legionowie z Legionovią.

30.04.14, 17:00 – Elbląg (Stadion Miejski)

II liga: Olimpia Elbląg – Pogoń Siedlce 2:2 (1:1)

Bramki: Kamil Graczyk 24 (k), Kamil Kopycki 47 – Łukasz Zaniewski 2, Samuelson Odunka 67

Olimpia: 30. Hieronim Zoch – 11. Michał Ressel, 5. Oleg Ichim, 2. Tomasz Lewandowski, 20. Tomasz Sambor – 16. Tomasz Sedlewski, 10. Radosław Stępień, 9. Kamil Graczyk (84, 25. Rafał Leśniewski), 3. Kamil Kopycki, 21. Maciej Prusinowski – 6. Anton Kołosow (18, 22. Roman Maciejak)

Pogoń: 93. Jacek Kozaczyński junior – 16. Łukasz Wójcik, 7. Daniel Dybiec, 25. Mateusz Urbański, 15. Jarosław Ratajczak – 31. Wojciech Wocial (52, 18. Samuelson Odunka), 17. Przemysław Rodak, 11. Adrian Dziubiński (52, 24. Jakub Więzik), 5. Hubert Tomalski (59, 10. Marcin Stromecki) – 21. Cezary Demianiuk, 20. Łukasz Zaniewski (52, 19. Krystian Wójcik)

Żółte kartki: Oleg Ichim 35, Maciej Prusinowski 89 – Mateusz Urbański 27, 87

Czerwona kartka: Mateusz Urbański 88 (za dwie żółte)

Sędzia: Tomasz Tobiański (Gdańsk)