piątek, 3 maja 2024r.

Ursus wygrał w loterii (fotogaleria)

Pogoń II Siedlce przegrała w meczu pucharowym z Ursusem Warszawa po rzutach karnych 5:6.

Początkowe minuty to wyrównana gra obu zespołów. Pierwszy celny strzał w meczu oddali przyjezdni. W 7 minucie Kamil Rytel uderzył sprzed pola karnego, jednak dobrze interweniował Piotr Antoszczuk. Pięć minut później w dobrej sytuacji znalazł się Tomasz Grochowski, który po podaniu Piotra Krawczyka strzelił wprost w bramkarza. W 15 minucie po dośrodkowaniu Jarosława Łowickiego w pole karne Marcin Tomczykowski uderzeniem głową wyprowadził Ursus na prowadzenie. W 38 minucie sędzia główny Kamil Wolski po konsultacji z sędzią bocznym odgwizdał rzut karny za dotknięcie piłki ręką w „16” przez zawodnika z Warszawy. Chwilę później „11” pewnie wykorzystał Piotr Krawczyk. Cztery minuty przed końcem pierwsze połowy Kamil Dmowski znalazł się w sytuacji sam na sam z golkiperem, jednak strzelił za lekko.

Drugą połowę lepiej rozpoczęli goście. Już w 47 minucie po zamieszaniu w polu karnym i strzale piłkarza Ursusa Antoszczuk sparował piłkę na róg. Pięć minut później Bartosz Kaszubowski minął rywala po czym będąc w dobrej sytuacji uderzył nad bramką. W 56 minucie Sylwester Buga strzałem bezpośrednio z rzutu rożnego wyprowadził biało-niebieskich na prowadzenie. Kilkanaście minut później Marcin Paczkowski uderzył z rzutu wolnego mocno, jednak w środek bramki. W 75 minucie Tomasz Nieścieruk zagrał na wolne pole do Kaszubowskiego, ten będąc sam na sam z bramkarzem strzelił obok bramki. W 81 minucie Łowicki zacentrował w pole karne, a tam Artur Anusik pokonał Antoszczuka uderzeniem głową. Regulaminowy czas gry zakończył się remisem 2:2 i do rozstrzygnięcia było potrzebne kolejne 30 minut.

Już w pierwszej minucie dogrywki Kaszubowski wygrał pojedynek bark w bark z obrońcą Ursusa i strzałem z bliskiej odległości zdobył trzeciego gola dla Pogoni II Siedlce. W 103 minucie po szybkiej kontrze Michał Kitliński uderzył w bramkarza. Pięć minut później po strzale z dystansu Piotra Krawczyka Damian Krzyżewski z problemami przeniósł futblówkę nad poprzeczką. W 113 minucie Antoszczuk mocno kopnął piłkę do Kitlińskiego, ten zgrał ją do Kaszubowskiego, który uderzył obok interweniującego golkipera, jednak piłkę lecącą do bramki w ostatniej chwili wybił piłkarz z Warszawy. W 115 minuce Sebastian Krawczyk brutalnie sfaulował Kamila Rytla i został ukarany czerwoną kartką. Dwie minut później Łowicki dograł do Anusika, a ten z około ośmiu metrów doprowadził do remisu. Dogrywka zakońcyła się remisem 3:3 i o wyniku meczu zadecydowały rzuty karne, które lepiej wykonywali piłkarze ze stolicy.

Jedenastki w zespole Pogoni II zmarnowali Piotr Krawczyk i Michał Kitliński.

30.04.14, 16:30 – Siedlce (stadion ROSRRiT)

PP MZPN: Pogoń II Siedlce – Ursus Warszawa 3:3 pd. k. 5-6 (1:1, 2:2, 3:2) Widzów: 100

Bramki: Piotr Krawczyk 39 (k), Sylwester Buga 56, Bartosz Kaszubowski 91 – Marcin Tomczykowski 15, Artur Anusik 81, 117

Karne: 0-0 Piotr Krawczyk (obroniony), 0-0 Jakub Lesiak (obroniony), 1-0 Sylwester Buga, 1-1 Sebastian Bulik, 2-1 Kamil Dmowski, 2-2 Grzegorz Skowroński, 3-2 Aron Majczyna, 3-3 Artur Anusik, 4-3 Marcin Paczkowski, 4-4 Jarosław Łowicki, 5-4 Bartosz Kaszubowski, 5-5 Krzysztof Cegiełka, 5-5 Michał Kitliński (obroniony), 5-6 Patryk Wietrak

Pogoń II: 1. Piotr Antoszczuk – 8. Robert Kwiatkowski (74, 15. Tomasz Nieścieruk), 2. Marcin Paczkowski, 4. Adam Chojecki, 11. Aron Majczyna – 9. Tomasz Grochowski (56, 5. Sebastian Krawczyk), 13. Kamil Dmowski, 23. Sylwester Buga, 17. Piotr Krawczyk, 7. Michał Kitliński – 21. Bartosz Kaszubowski

Ursus: 1. Damian Krzyżewski – 16. Jakub Kabala, 4. Krzysztof Cegiełka, 15. Jakub Kapczyński (105, 6. Grzegorz Skowroński), 8. Jarosław Łowicki – 18. Marcin Tomczykowski, 10. Jakub Lesiak, 13. Sebastian Sikora (100, 14. Sebastian Bulik), 5. Andrzej Reszke (58, 3. Patryk Wietrak), 7. Kamil Rytel – 9. Radosław Jankiewicz (61, 2. Artur Anusik)

Żółte kartki: Marcin Paczkowski 24, Piotr Antoszczuk 109, Adam Chojecki 110 – Jakub Kabala 16

Czerwona kartka: Sebastian Krawczyk 115 (za brutalny faul)

Sędzia: Kamil Wolski (Siedlce)