czwartek, 2 maja 2024r.

Wyjazdowa niemoc

Drużyna rezerw Pogoni przegrała w wyjazdowym spotkaniu w Raszynie z UKS Łady 2:3.

Bardzo zmobilizowani i wzmocnieni zawodnikami z pierwszej drużyny przystąpił do spotkania w Raszynie drugi garnitur Pogoni. W zespole zagrali m.in. Damian Guzek, Bartosz Tarachulski i Marcin Stromecki.

Na pierwszego gola kibice musieli czekać do 17 minuty. Wtedy to piłkę przed siebie wybił senegalski bramkarz Pape Amadou Samb, do niej dopadł Sylwester Buga i umieścił w siatce. Gospodarze odpowiedzieli bramką osiem minut później, a gola wyrównującego zdobył Dominik Skorża. W 27 minucie siedlczanie mieli rzut karny, po faulu strzelca bramki dla zespołu Ład. Do piłki ustawionej na 11 metrze podszedł doświadczony Bartosz Tarachulski i zdobył gola. Wyrównujący gol do przerwy padł w ostatniej akcji pierwszej połowy. Bartłomiej Bobowski uderzał na bramkę, wyszło mu podanie, a formalności dopełnił Michał Pyrka, który wszedł na boisko za kontuzjowanego Mateusza Krupnika.

Druga połowa się zaostrzyła. Oba zespoły próbowały stwarzać sobie okazje bramkowe i lepiej wyszło to gospodarzom. W 67 minucie Michał Pyrka faulowany był w polu karnym, a Konrad Jabłoński celnym trafieniem z „11” wyprowadził swój zespół na prowadzenie. Od tej pory gospodarze cofnęli się na własną połowę i bronili bardzo korzystnego dla nich wyniku. Ostatecznie udało się i szkoda, że kolejne wyjazdowe spotkanie kończy się dla biało-niebieskich porażką.

Kolejny mecz podopieczni Krzysztofa Pawlusiewicza zagrają dopiero za dwa tygodnie. W następnej kolejce Pogoniści pauzują, a 17 maja wyjadą do Przysuchy na mecz z Oskarem.

04.05.14, 17:00 – Raszyn (Stadion im. Kazimierza Jedynaka)

IV liga: UKS Łady – Pogoń II Siedlce 3:2 (2:2)

Bramki: Dominik Skorża 25, Michał Pyrka 45+1, Konrad Jabłoński 62 (k) – Sylwester Buga 17, Bartosz Tarachulski 27 (k)

Łady: Pape Amadou Samb – Michał Kowalczyk, Damian Daczyński, Konrad Jabłoński, Rafał Ślubowski, Bartłomiej Bobowski, Michał Bruździak, Łukasz Krupnik (90+ Karol Stolarski), Dominik Skorża, Aleksander Stolarz (76 Kamil Sadowski), Mateusz Krupnik (36 Michał Pyrka, 82 Daniel Kaczyński)

Pogoń II: Piotr Antoszczuk – Robert Kwiatkowski, Marcin Paczkowski, Damian Guzek, Aron Majczyna – Piotr Krawczyk (67 Michał Kitliński), Sylwester Buga, Kamil Dmowski, Bartosz Tarachulski, Marcin Stromecki – Bartosz Kaszubowski

Żółte kartki: Rafał Ślubowski 26, Dominik Skorża 49, Michał Bruździak 61 – Damian Guzek 52, Marcin Stromecki 90+

Sędzia: Dawid Sawicki (Radom)