niedziela, 5 maja 2024r.

Sparing w Sokołowie (fotogaleria)

Pogoniści rozegrali mecz sparingowy w Sokołowie Podlaskim z występującym w Lidze okręgowej Podlasiem i wygrali 4:0.

Mecz od początku do końca przebiegał pod dyktando biało-niebieskich. W 13 minucie MKP na prowadzenie wyprowadził po indywidualnej akcji Cezary Demianiuk. Za chwilę na bramkę Piotra Antoszczuka uderzał były piłkarz Pogoni II Siedlce Przemysław Jaczewski, ale bez problemów poradził sobie siedlecki golkiper. Po dwóch kwadransach drugiego gola zdobyła Pogoń. Piłkę z prawej strony otrzymał Demianiuk, który będąc w polu karnym ograł obrońcę i skierował futbolówkę do siatki. Sześć minut przed przerwą Demianiuk dograł do Łukasza Zaniewskiego, który trafił w słupek.

W drugiej połowie na boisku w barwach Pogoni zagrali w większości piłkarze, którzy na co dzień mniej czasu spędzają na boiskach II ligi. W 57 minucie przed szansą na podwyższenie stanął Bartosz Tarachulski, który w sytuacji sam na sam nie poradził sobie z golkiperem gospodarzy – Kamilem Rzemkiem. Kilka minut potem Robert Kwiatkowski strzałem sprzed pola karnego trafił w poprzeczkę. Dopiero w końcówce meczu siedlczanom udało się zdobyć kolejne bramki. W 81 minucie Bartosz Kaszubowski zagrał z prawej strony wprost pod nogi Tarachulskiego, który bez problemu skierował piłkę do bramki. W ostatniej akcji meczu Demianiuk świetnie wypuścił Tarachulskiego, który wyłożył Kaszubowskiemu piłkę, a ten ustalił wynik spotkania strzelając do pustej bramki.

W najbliższą sobotę podopiecznych Daniela Purzyckiego czeka spotkanie w Stalowej Woli z miejscową Stalą. Mecz rozpocznie się o godzinie 17:00.

13.05.14, 17:40 – Sokołów Podlaski (stadion MKS Podlasie)

Sparing: Podlasie Sokołów Podlaski – Pogoń Siedlce 0:4 (0:2) Widzów: 100

Bramki: Cezary Demianiuk 13, 31, Bartosz Tarachulski 81, Bartosz Kaszubowski 90

Podlasie: Michał Bołbotowski – Damian Bednarczyk, Kacper Komycz, Przemysław Supeł, Jakub Nowotniak, Daniel Klimczuk, Kamil Horowicz, Kamil Wyrozębski, Marcin Siedlecki, Przemysław Jaczewski, Patryk Wyrozębski. W II połowie grali także: Kamil Rzemek, Mateusz Omieciuch, Tomasz Ambroziak, Łukasz Buczyński, Piotr Goś, Bartłomiej Czerkas, Bartłomiej Rytel

Pogoń: Piotr Antoszczuk (46, 12. Karol Budzikur) – 16. Łukasz Wójcik (46, 8. Robert Kwiatkowski), 7. Daniel Dybiec (66, 3. Mateusz Urbański), 3. Mateusz Urbański (46, 5. Marcin Paczkowski), 15. Jarosław Ratajczak (46, 22. Damian Guzek) – 18. Samuelson Odunka (46, 23. Bartosz Kaszubowski), 17. Przemysław Rodak (46, 19. Krystian Wójcik), 11. Wojciech Wocial (46, 24. Marcin Stromecki), 5. Hubert Tomalski (46, 4. Piotr Krawczyk) – 21. Cezary Demianiuk (46, 14. Bartosz Tarachulski), 20. Łukasz Zaniewski (67, 21. Cezary Demianiuk)

Sędzia: Mirosław Świnarski (Siedlce)