środa, 1 maja 2024r.

Zagrali jak lider (multimedia)

Siedlecka Pogoń zwycięstwem 2:0 z Garbarnią Kraków znacznie przybliżyła się do awansu do I ligi.

W porównaniu z ostatnim meczem Pogoni przeciwko Stalówce w wyjściowym składzie wyszedł Wojciech Wocial, który strzelił zwycięską bramkę dla biało-niebieskich. Na ławce, miejsce Wociala zajął najlepszy strzelec siedlczan Krystian Wójcik.

Siedlczanie od pierwszych minut rzucili się na bramkę Garbarni. W 7 minucie z pierwszej piłki, sprzed pola karnego uderzał Wocial, ale strzał obronił Jakub Sypniewski. Pięć minut później Łukasz Zaniewski zagrał do Roberta Kwiatkowskiego, ten zgrał do Samuelsona Odunki, jednak arbiter dopatrzył się spalonego. W 14 minucie piękny strzał oddał Hubert Tomalski, który zszedł z lewej strony do środka i uderzył w poprzeczkę. Chwilę potem także z dystansu strzelał Jarosław Ratajczak, jednak tym razem niecelnie. Pogoń na boisku panowała i nie pozwalała na wiele gościom. W 21 minucie wreszcie padła bramka dla Pogonistów. Z rzutu rożnego dośrodkowywał Wojciech Wocial, Mateusz Urbański zgrał piłkę tuż przed linię bramkową i z bliskiej odległości formalności dopełnił Łukasz Zaniewski. Po strzeleniu bramki na koncie krakowian w statystykach pojawił się pierwszy rzut rożny i pierwszy strzał – niecelny. W drugiej części pierwszej połowy gra podopiecznych Daniela Purzyckiego siadła i coraz bardziej do głosu zaczęli dochodzić przyjezdni. Pogoń poważną okazję na gola siedlczanie stworzyli sobie w 36 minucie. Wtedy Cezary Demianiuk po akcji Odunki znalazł się praktycznie sam na sam z Sypniewskim i trafił wprost w niego. W odpowiedzi, dwie minuty potem Marcin Siedlarz uderzał z 30 metrów i Jacek Kozaczyński junior zbił piłkę na rzut rożny.

Druga połowa również rozpoczęła się od ataków Pogoni. W 50 minucie siedlczanie mogli zdobyć drugą bramkę, lecz nikt nie zamknął dobrego dośrodkowania Demianiuka. Dwie minuty później w świetnej okazji znalazł się Siedlarz, jednak uderzył z bliskiej odległości tuż obok słupka. W 55 minucie faulowany w narożniku pola karnego był Krystian Wójcik i sam poszkodowany wykonał stały fragment gry. Nie przyniósł on jednak żadnej korzyści zespołowi z Siedlec. Kilka minut potem sprzed pola karnego strzelał Tomalski, ale na posterunku był Sypniewski. W 64 minucie Pogoniści doczekali się drugiego trafienia. Wojciech Wocial minął rywala przed polem karnym uderzył lewą nogą w światło bramki Garbarzy, a piłka wylądowała w okienku bramki Sypniewskiego. W 70 minucie okazję na gola miał Krystian Wójcik, ale nieznacznie się pomylił. Za moment o mało co samobójczego trafienia nie zanotował Daniel Dybiec, który wślizgiem posłał piłkę obok własnej bramki. W końcówce spotkania Pogoń kontrolowała przebieg spotkania i na nic pozwoliła gościom. Okazji na podwyższenie rezultatu nie wykorzystali Cezary Demianiuk, który fatalnie spudłował oraz Krystian Wójcik (zamiast podać, strzelał).

Najważniejszy mecz w sezonie czeka siedlczan w najbliższą niedzielę o 18:00, kiedy to w Suwałkach zmierzą się z Wigrami.

Wbrew obiegowej opinii Pogoni nie wystarczy do awansu do I ligi remis 2:2 w Suwałkach. Przy remisie (nawet wyższym niż 1:1) i równej liczbie punktów czołowej trójki zostanie stworzona mała tabela, w której sytuacja biało-niebieskich na dzień dzisiejszy nie jawi się korzystnie. Zapewnić sobie awans siedlczanie przy remisie 2:2 lub wyższym, muszą liczyć na remis w meczu Pelikan – Siarka.

21.05.14, 18:05 – Siedlce (stadion ROSRRiT)

II liga: Pogoń Siedlce – Garbarnia Kraków 2:0 (1:0) Widzów: 1600

Bramki: Łukasz Zaniewski 21, Wojciech Wocial 64

Pogoń: 93. Jacek Kozaczyński junior – 8. Robert Kwiatkowski, 7. Daniel Dybiec, 25. Mateusz Urbański, 15. Jarosław Ratajczak – 18. Samuelson Odunka (77, 14. Bartosz Tarachulski), 17. Przemysław Rodak, 31. Wojciech Wocial (66, 11. Adrian Dziubiński), 5. Hubert Tomalski (79, 23. Bartosz Kaszubowski) – 21. Cezary Demianiuk, 20. Łukasz Zaniewski (54, 19. Krystian Wójcik)

Garbarnia: 1. Jakub Sypniewski – 3. Norbert Piszczek (90+1, 2. Mateusz Ząbczyk), 4. Gjentijan Haxhijaj, 5. Marcin Pluta, 6. Paweł Byrski – 10. Jakub Górecki (63, 8. Adrian Fedoruk), 7. Paweł Nowak, 20. Krzysztof Kalemba, 16. Marcin Siedlarz, 17. Michał Górecki (87, 11. Tomasz Kalicki) – 9. Tomasz Ogar (75, 15. Piotr Kaczor)

31 odpowiedzi

1. na Legie ludzie z Siedlec jeżdża i na żylecie dopinguja ,w Siedlcach sie wstydzą pokrzyczeć w młynie , a ta garsta chlopcow z młyna na Pogonii odrazu ma wbijane do głowy ze musza być też za Legia , i tym wlasnie sposobem Pogoń ma najgorszy młyn i liczbe wyjazdową w Polsce biorąc pod uwage wielkosc miasta , mozemy sie porownać z Kałuszynem , choć proponuje obejrzeć filmik Mazovia Mińsk mazowiecki -viktoria Kałuszyń i zobaczyć młyn Mazovii- też sa za Legia ale radzą sobie bez niej , Radzyń podlaski bije Pogoń na głowe , nigdy nie bedzie konkretnej ekipy kibocowskiej bo jest legia i najlepiej być trendii i podłączyć sie pod konkretna ekipe jaką jest Legia niz iść dopingować Pogon u siebie i na wyjazdach

1. Nazwy klubów piszemy z wielkiej litery . Mazovia lub Victoria zbierają się w dobrych liczbach tylko na derby a reszta sezonu też nie wygląda kolorowo . Jakie ty możesz mieć pojęcie co do tego kto jeździ na Legie a kto chodzi na Pogoń bo są to te same osoby , gdyby nie osoby aktywnie śmigające tyle lat na Legie to na Pogoni nie było by ŻADNEGO dopingu więc darujcie sobie te wasze życiowe przemyślenia bo wzbudzają one tylko śmiech u osób chodzi trochę znających realia kibicowskie w Siedlcach . a teksty o lepszej ekipie Radzynia to możesz opowiadać jako bajki bo według przysłowia w dup… byłeś gówn… widziałeś . Pogoń Sied(L)ce

2. Zgadza się black jest to 100% prawdy wstyd takie miasto w niższych ligach wygląda to lepiej

3. piszesz ze zeby nie osoby latajace na Legie w Siedlcach by nie bylo wcale dopingu ? no chyba sobie jaja robisz ,wtedy by byli tylko kibice wierni Pogonii Siedlce i by byla konkretna liczba osob tak jak sie sprawa ma w Stalowej Woli , Tarnobrzegu , Chełmie , Zamościu , Łęcznej , Bełchatowie, wypisalem miasta podobne liczebnie , ba mniejsze od Siedlec , ktore daja sobie wyśmienicie rade same, to sie nazywa sukces w miastach ktore nie musze sie podlizywać do nikogo , a ani jedno miasto w wojwodztwie Mazowieckim nie podlizuje sie tak do Legii jak Siedlce , piszesz tak bo sam jestes kibicem Legii i gdyby Pogon nie awansowala tylko dalej tłukła sie po 4 ligach na starym stadionie zapewne wcale bys tam nie chodził , kazdy sie z nas śmieje ze Siedlce to przydupay Legii i kibicowsko 4 liga , no niestety to prawda

4. To pokażcie jak wy we dwóch potraficie zebrać ekipę do dopingu albo na wyjazd a nie jaracie się wioskami gdzie jedyną atrakcją w tygodniu jest mecz a po 18-astej psa z kulawą nogą nie zobaczysz na ulicy.Dla nich wyjazd to max 50 km.Dla Radzynia konkretny wyjazd to np. Sanok. a i tak wyjazd bezstresowy bo dla konkretnych ekip są nikim.Pretensje miejcie do siebie i innych pikników, że wolą inne atrakcje niż mecz Pogoni.

5. Zgodzę się z F3 dobrze prawi. Co wy macie do chłopaków co robią doping co to ich wina że większość woli z piknikami posiedzieć lub przed monitorem . Zamiast pisać głupoty to 4 litery ruszyć bo najlepiej cwaniaczka zgrywać przed monitorem . To przez takich jak wy jest mało osób na F3 zawsze wam coś nie pasi jak nie było dopingu to gadaliście gdzie jest doping , jak jest to gadacie że jest słaby ,cykory .

6. Ja osobiście nie jestem aktywnym dopingującym, z powodów zdrowotno-wiekowych, ale……………nie widzę powodu do wstydu, że ktoś kibicuje Legii, a jednocześnie Pogoni. Lepiej tak niż wcale. A już kompletnie nie rozumiem krytykantów, którzy wytykają komuś podlizywanie się Legii. Każdy ma prawo wyboru, co widać na stadionie w Siedlcach. Większość kibicuje biernie, tzn. jestem na meczu i milczę, co najwyżej skrytykuję piłkarzy, klub i aktywnie dopingujących za……??????? No właśnie nie wiadomo za co. Powinniśmy się cieszyć że jest grupa zapalonych do głośnego dopingu kibiców i jak najczęściej „podłączać” się do nich, dla stworzenia lepszej atmosfery. Niestety Siedlce to miasto ludzi wszędzie szukających tych gorszych stron w życiu. Mało optymizmu i spontaniczności przejawia się również na stadionie. Podkreślam raz jeszcze, każdy ma prawo wyboru, więc jeżeli sami czegoś nie robimy, nie krytykujmy innych którzy swoim głośnym dopingiem dają duże wsparcie drużynie. A co do innych miast typu Chełm, Stalowa Wola, Zamość, Radzyń i inne ztego wschodniego i południowo-wschodniego regionu, to większość nie przeżyła atmosfery która jest np. na Legii, dlatego skupiają się bardziej na swoich drużynach. Niestety w tych regionach od dawna nie ma meczów na najwyższym poziomie rozgrywkowym.

7. Na 90 minut kibice mają bekę, że wchodzą ekipy bez wyrazu jeśli chodzi o ruch kibicowski. Będzie dobra siara na całą Polskę, Stalowa,Mielec,Sandomierz, biją nas na głowę.

1. Jaką bekę ? Jeden oszołom z „pcimia” coś napisał a ty jako drugi tutaj to sprzedajesz. Kibice nie grają tylko piłkarze i to jest najważniejsze. A ty dopingujesz Pogoń na meczach w Siedlcach przynajmniej ? Nie wspominając o wyjazdach.

8. na Legie jezdzi np. 200 osob na dany mecz Z Siedlec i tam dopinguje ,a gdzie sa te osoby w młynie na Pogoni , bo tam jest tylko 20 osob po 16 lat . a starszych nie ma ., reszta woli Legie a Pogon traktuje piknikowo , taka jest prawda ja wiem ze boli .

1. Szkoda ze taka jest prawda. Moze kiedys doczekamy 200 osobowego mlyna

9. Brawo panowie za zwycięstwo.
    Fajnie, by było jak, by Sokołów chciał sponsorować nasz klub.
    Może coś jest na rzeczy, bo z takim sponsorem mogli byśmy coś powalczyć oczywiście najpierw trzeba zrobić awans:)
    Jak byśmy zrobili już ten awans, to będzie trzeba się wzmocnić, a jest na pewno kilku ciekawych zawodników, którzy zostają w 2 lidze albo spadają do 3.

10. Ciekawe czy to prawda że K.Wójcik jest już dogadany z Jagielonnią Białystok?

11. stary lizus .mowisz ze te druzyny ze wschodniej polski tego niw doznzlaly bycia na legii , haha , bo to sa kibice prawdziwi , ktorzy nie musza sie pucować , do legiunii , legia ma 30 tysiecy kibicow ktora da sobie rade bez SIEDLEC

1. Jesteś typowym przykładem człowieka siedleckiego. Po pierwsze Legia ma tych kibiców wielokrotność 30 tysięcy. Po drugie każdy może sobie wybrać klub i formę jego dopingowania, bez względu na miejsce zamieszkania. Po trzecie to myślenie jest twoją bardzo słabą stroną, a właściwie jesteś tego pozbawiony. Współczuję ci tego ubóstwa umysłowego jako człowiek wyrozumiały.

12. Nie piszcie głupot, że w młynie są tylko młodzi po 16 lat bo jest też nasza ekipa Old Department ze średnia wieku 30/40 +. Pamiętam młodych 15-16 letnich chłopaków, którzy przed 3 laty zapisywali sie po raz pierwszy na wyjazd.Teraz pokończyli 18 i nadal jeżdżą. Potrzeba lat aby rozwinął się ruch kibicowski w Siedlcach. Ta jedna sierota co niby miała bekę niech spojrzy na swoich kibiców. w I lidze są kibicowsko mocne ekipy są też miejscowości typu Stróże, Brzesko, Nieciecza czy Niepołomice gdzie na meczu jest 200-300 osób. P.s. Zubek to zapytaj te osoby, które jeżdżą na Legię gdzie są na meczach Pogoni a nie nas pytasz. Jak ktoś wcześniej trafnie napisał każdy ma prawo wyboru i nikogo to nie boli.Każdy dokonuje własnych wyborów i za nie odpowiada.Pytania kieruj do tych, którzy nie chodzą na Pogoń i nie są w młynie dlaczego wybierają inne atrakcje i imprezy a nie mecze Pogoni

13. F3, muszę się z Tobą zgodzić, a nawet bardzo chcę. Wielki szacun za to co robisz dla „ruchu kibicowskiego” w Siedlcach. Począwszy od fajnych akcji dotyczących rozwoju klubu po daleki wyjazd do Limanowej.
    Wielki szacun raz jeszcze.
    ps. pamiętam o fladze 😉

14. Czytając te komentarze dochodzę do wniosku że najlepiej jest krytykować i narzekać. Proszę zwrócić uwagę jaki postęp dokonał się w klubie w ciągu ostatnich 5 lat. Wtedy mieliśmy drużynę w 4 lidze, bez stadionu ze średnią frekwencją 300 osób. Dziś mamy fajny stadion, na każdym meczu jest prawie 2000 ludzi a zespół stoi przed realną szansą awansu do 1 ligi. I jeszcze kwestia krytyki pod adresem młyna. Jeżeli ktoś uważa że grupa która prowadzi doping robi to źle lub jest za mała, to niech zorganizuje lepszą. Nie ma też żadnego sensu porównywanie naszego młyna do Stalowej Woli, Tarnobrzega czy Mielca. Te kluby 20 lat temu i więcej grały w ekstraklasie, więc tam tradycje kibicowskie kultywuje już kolejne pokolenie. My wciąż jeszcze się uczymy.
    Bez względu na to jakim wynikiem zakończy się mecz w Suwałkach, do spotkania z Siarką będziemy przystępować jako lider tabeli. Niech każdy zareklamuje ten mecz wśród znajomych. Jest w mieście spora grupa ludzi która interesuje się piłką ale na żadnym meczu jeszcze nie byli. Jest idealna okazja aby to zmienić. Jeżeli na stadion przyjdzie komplet ludzi to w parze z dobrą grą zespołu można stworzyć wspaniałe widowisko. Dziękuję.

15. To co… zorganizowana grupa juz pojechala do Suwałk? 🙁

Oby tylko psy nie robiły problemów z wjazdem do miasta aut na „WS” ani podczas kupowania biletów…Czasem lepiej byc „niezorganizowanym” 🙂

Do zobaczenia na biegunie.

16. stary jasne kazdy ma prawo wyboru , i wlasnie dlatego Pogoń ma najslabszy młyn w polsce przy 80 tysiecznym mieście , a czemu?? bo jest legia ktorej liża pupe, to jest prawda , kazdy moze mieć swoją opinie

1. A Ty jesteś w tym młynie, czy tylko narzekasz, nie wiadomo na co i na kogo ?

17. jest ekipa old departamend 4 kolesi na krzyż jednooki i wszyscy starzy kawalerzy , co nie maja innego celu w zyciu niz Pogon bo tylko to im zostalo

18. bzyku to miej do nich pretensje, że podlizują się Legii. Co z tego, że jednooki 🙂 ja nie widzę problemu, są ludzie na wózkach co kibicują swoim klubom ktoś jest kawalerem to jakiś problem ? na razie nie ma obowiązku posiadania żony i dzieci

19. I na koniec jeszcze jedno wam powiem. Ciągle będą ludzie jak oczko czy inny leszcz robić głupie wpisy. Sami nie byli na żadnym wyjeździe i nigdy nie będą,Mają pretensje,że a to młyna nie ma a to młyn za mały itd. mają pretensję,że ludzie jeżdżą na Legię a na Pogoni stoją na górze. To pokażcie co potraficie sami zorganizować chętnie to zobaczę.P.s. a w ekipie Old Department jes 12-15 osób i jutro meldujemy się w Suwałkach.Pozdrówki dla wszystkich kibiców Pogoni. Widzimy się na Siarce.

20. Taka jest różnica między wami a tym biednym sfrustrowanym facetem, że wy macie białoniebieskie serca a on grubą żonę i stado rozwydrzonych bachorów. Wy macie pasję a on nie ma mózgu.Powodzenia na trasie i bezpiecznego powrotu chłopaki.

21. POGOŃ nie wejdzie do I ligi bo Łowicz przegra z Siarką, MY Wigry pogonimy Pogoń, Pogoń przegra z Siarką u siebie i z Łowiczem.