czwartek, 2 maja 2024r.

Zdolni i dzielni nie tylko na uczelni

W sobotę 17 maja w Białej Podlaskiej rozegrane zostały Mistrzostwa Polski Akademickiego Związku Sportowego w podnoszeniu ciężarów, w których medale zdobywali przedstawiciele UPH Siedlce.

W Sali Ćwiczeń Siłowych Domu Studenta na pomoście wystąpiło 16 zawodniczek oraz 32 zawodników. W tej grupie znalazło się pięcioro przedstawicieli Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego w Siedlcach.

Najwięcej powodów do radości miała Natalia Kraszewska, która wygrała rywalizację w kat. 58 kg (153 kg w dwuboju; 68 + 85) i dzięki 215,4 pkt została sklasyfikowana na piątej pozycji w punktacji Sinclaira. Podobnie jak Natalia, na najwyższym stopniu podium stanęła Katarzyna Marcinkowska, która triumfowała w kat. 75 kg (141 kg w dwuboju; 62 + 79).
Z brązowymi medalami z Białej Podlaskiej wróciły: Elwira Nasiłowska w kat. 63 kg (95 kg w dwuboju; 42 + 53) i Beata Lipka w kat. 69 kg (100 kg w dwuboju; 45 + 55) oraz „rodzynek” Łukasz Ławecki w kat. 85 kg (260 kg w dwuboju; 120 + 140).