poniedziałek, 29 kwietnia 2024r.

Więzik daje trzy punkty

Pogoń II Siedlce pokonała na własnym boisku Drukarza Warszawa 2:1. Dwie bramki dla biało-niebieskich zdobył Jakub Więzik.

Spotkanie było rozgrywane przy padającym deszczu i ciężko było obu zespołom budować ofensywne akcje. W 13 minucie Marcin Paczkowski uderzył mocno z dystansu, jednak piłka przeleciała obok bramki. Cztery minuty później Kamil Dmowski podał do Piotra Krawczyka, ten strzelił w długi róg i golkiper z Warszawy sparował piłkę na rzut rożny. W 25 minucie Marcin Stromecki uderzył z rzutu wolnego z około 20 metrów minimalnie obok bramki. Chwilę później zawodnik gości strzelił mocno z dystansu, ale Karol Budzikur nie miał problemów z obronieniem tej piłki. W 31 minucie podopieczni Krzysztofa Pawlusiewicza wyszli na prowadzenie. Michał Kitliński podał do Jakuba Więzika, a ten uderzeniem sprzed pola karnego pomiędzy nogami bramkarza zdobył swojego pierwszego gola. Siedlczanie długo nie cieszyli się z prowadzenia, ponieważ już pięć minut później przyjezdni doprowadzili do remisu, a na listę strzelców wpisał się Rafał Szkamruk, który po kontrze przelobował bramkarza Pogoni. Trzy minuty przed końcem pierwszej połowy Sylwester Buga zacentrował z rzutu rożnego w pole karne i piłkę z trudem na rzut rożny wypiąstkował golkiper przyjezdnych. Chwilę później Dmowski będąc w dogodnej sytuacji strzelił w poprzeczkę.

Pierwszy groźny strzał w drugiej połowie oddał Buga, jednak na posterunku w tej sytuacji był Daniel Kawa. W 64 minucie po kombinacyjne akcji Dmowski zagrał w pole karne do Krawczyka, a ten polu karnym uderzył obok bramki. Siedem minut później Paczkowski strzelił z rzutu wolnego i bramkarz Drukarza z problemami przeniósł piłkę nad poprzeczką. W 77 minucie po dwójkowej akcji Dmowski – Bartosz Kaszubowski, ten pierwszy będąc w „16” uderzył obok bramki. Dwie minuty później Kaszubowski zacentrował w pole karne, a Więzik z pięciu metrów głową nie trafił w światło bramki. Gdy się wydawało, że mecz zakończy się remisem to w ostatniej akcji meczu Buga dośrodkował z rzutu rożnego, a piłkę do siatki głowa z bliskiej odległości do siatki wpakował Więzik.

Następne spotkanie Pogoń II Siedlce rozegra w niedzielę  8 czerwca o godzinie 17:00 na wyjeździe z Mazowszem Grójec.

01.06.14, 19:40 – Siedlce (boczne boisko stadionu ROSRRiT)

IV liga: Pogoń II Siedlce – Drukarz Warszawa 2:1 (1:1) Widzów: 40

Bramki: Jakub Więzik 31, 90+3 – Rafał Szkamruk 36

Pogoń II: 12. Karol Budzikur – 14. Tomasz Nieścieruk, 6. Marcin Paczkowski, 22. Damian Guzek, 16. Łukasz Wójcik – 13. Kamil Dmowski, 23. Sylwester Buga, 8. Marcin Stromecki (90+1, 4. Adam Chojecki), 24. Jakub Więzik, 7. Michał Kitliński – 17. Piotr Krawczyk (76, 23. Bartosz Kaszubowski)

Żółte kartki: Kamil Dmowski 32, Marcin Paczkowski 89 – Jakub Pikulski 58, Damian Jakóbczak 84, Daniel Kawa 90+4

Sędzia: Dawid Sawicki (Radom)