poniedziałek, 29 kwietnia 2024r.

Nie obronili lidera (fotogaleria)

W meczu na zakończenie sezonu podopieczni Daniela Purzyckiego przegrali z Pelikanem Łowicz 1:4. Siedlczan w tabeli wyprzedziły Wigry Suwałki, które razem z Pogonią będą w nowym sezonie grać w I lidze.

Przeciwnikiem Pogoni była drużyna, która już doznała goryczy spadku do III ligi. Siedlczanie do Łowicza pojechali w okrojonym składzie, gdyż kilku graczy oddelegowanych zostało na rezerwy, które w tym samym czasie walczyły o punkty w Grójcu. Na ławce znaleźli się debiutanci, który do tej pory grali w Pogoni II i kontuzjowany w ostatnim czasie Piotr Kosiorowski.

Początek spotkania należał do gospodarzy, ale to siedlczanie strzelili bramkę. Świetnie w sytuacji zachował się Bartosz Kaszubowski, który wyprowadził Pogonistów na prowadzenie. Po zdobyciu bramki lepiej zaczęli grać siedlczanie, którzy często angażowali w grę napastników, ale zabrakło skuteczności. Od 17 minuty Pogoń musiała grać w osłabieniu, gdyż za faul przed polem karnym i dyskusję dwie żółte kartki otrzymał Daniel Dybiec. Po rozegraniu rzutu wolnego przez Pelikan nic groźnego się nie działo. Tempo gry w drugiej części pierwszej połowy siadło. Upał jaki panował w Łowiczu dał się we znaki piłkarzom i dlatego obie strony skoncentrowały się na ataku pozycyjnym. W 37 minucie Pelikan był blisko wyrównania, jednak strzał jednego z graczy gospodarzy trafił w poprzeczkę bramki Jacka Kozaczyńskiego juniora. W doliczonym czasie gry gospodarzom udało się zdobyć wyrównującą bramkę. Do siatki piłkę skierował Maciej Wyszogrodzki i po chwili sędzia zarządził przerwę.

Tuż po wznowieniu gry na prowadzenie wyszli gospodarze. Na bramkę Kozaczyńskiego juniora strzelał Maciej Wyszogrodzki, bramkarz Pogoni odbił piłkę przed siebie i Damian Nowak celnie dobił strzał kolegi. Nie minęły trzy minuty, a łowiczanie cieszyli się z kolejnej bramki. Tym razem gola strzelił Patryk Pomianowski. Siedlczanie po szybko straconych bramkach próbowali się otrząsnąć, ale m.in. Wojciech Wocial nie potrafił skierować piłki do siatki. Dalszy okres gry należał do gospodarzy, którzy grając w przewadze bardzo często zagrażali bramce siedlczan. Pogonistom została gra z kontr, jednak nie udało się żadnej wykorzystać. W 88 minucie Pelikan dobił siedlczan, kiedy to po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Konrad Kowalczyk głową skierował piłkę do bramki.

W Pogoni zadebiutowało dzisiaj czterech wychowanków: Adam Chojecki, Patryk Ciulak, Sebastian Krawczyk (brat Piotra, do Pogoni trafił z Naprzodu Skórzec) i Tomasz Nieścieruk.

08.06.14, 17:00 – Łowicz

II liga: Pelikan Łowicz – Pogoń Siedlce 4:1 (1:1) Widzów: 250

Bramki: Maciej Wyszogrodzki 45+2, Damian Nowak 49, Patryk Pomianowski 52, Konrad Kowalczyk 88 – Bartosz Kaszubowski 7

Pelikan: 12. Przemysław Perzyna – 19. Konrad Kowalczyk, 4. Mykoła Dremluk, 22. Daniel Bończak (47, 20. Michał Gamla), 17. Michał Adamczyk – 11. Maciej Wyszogrodzki, 3. Piotr Koman, 8. Patryk Pomianowski (88, 7. Krystian Mycka), 6. Mariusz Solecki, 10. Damian Nowak (85, 5. Tomasz Dąbrowski) – 16. Patryk Bojańczyk (62, 14. Damian Kosiorek)

Pogoń: 93. Jacek Kozaczyński junior – 20. Łukasz Zaniewski, 7. Daniel Dybiec, 25. Mateusz Urbański, 15. Jarosław Ratajczak – 31. Wojciech Wocial (66, 13. Patryk Ciulak), 17. Przemysław Rodak, 19. Krystian Wójcik, 11. Adrian Dziubiński (58, 5. Sebastian Krawczyk) – 21. Cezary Demianiuk, 23. Bartosz Kaszubowski (51, 16. Tomasz Nieścieruk; 89, 4. Adam Chojecki)

Żółte kartki: Mykoła Dremluk 13, Piotr Koman 36, Konrad Kowalczyk 74 – Daniel Dybiec 17, 17, Przemysław Rodak 56, Łukasz Zaniewski 77, Cezary Demianiuk 90

Czerwona kartka: Daniel Dybiec 17 (za dwie żółte)

Sędzia: Robert Podlecki (Lublin)