niedziela, 28 kwietnia 2024r.

Dużo emocji, ale tylko remis Pogoni II (fotogaleria)

Drugi zespół Pogoni zremisował na wyjeździe ze Spartą Jazgarzew 4:4.

Spotkanie było rozgrywane na bardzo małym boisku. W pierwszych minutach obie drużyny atakowały raz po raz.  W 14 minucie mocny strzał sprzed pola karnego oddał Tomasz Ćwil, jednak pewnie w bramce zachował się Piotr Antoszczuk. Dwie minuty później Tomasz Nieścieruk stracił piłkę, którą przejął Emil Wrażeń i strzałem sprzed ”16″ wyprowadził gospodarzy na prowadzenie. Sparta długo nie cieszyła się z prowadzenia, bo chwilę później po dośrodkowaniu Piotra Krawczyka Jakub Więzik zdobył głową gola. W 18 minucie zespół z Jazgarzewa ponownie objął prowadzenie, a bramkę ponownie zdobył Wrażeń, który pokonał Antoszczuka strzałem głową. W 24 minucie Piotr Krawczyk zacentrował z rzutu rożnego w pole karne, a tam Bartosz Tarachulski wyskoczył najwyżej i celnie uderzył głową. Dwie minuty później po kombinacyjnej akcji Tarachulski zdobył bramkę, jednak sędzia odgwizdał w tej sytuacji spalonego. W 40 minucie po kontrataku i podaniu z bocznego sektora boiska Wrażeń niepilnowany wpakował futbolówkę do siatki. Ostatecznie siedlczanie schodzili na przerwę przegrywając 2:3.

Podopieczni Krzysztofa Pawlusiewicza do drugiej połowy przystąpili bardzo zmobilizowani. Siedlczanie grali ofensywnie i chcieli szybko zdobyć bramkę, ale gospodarze dobrze się bronili i wyprowadzali groźne kontry. W 56 minucie Piotr Krawczyk będąc w dobrej sytuacji uderzył w środek bramki. Cztery minuty później Piotr Krawczyk zacentrował w pole karne, a tam Marcin Paczkowski wpakował piłkę do siatki. W 62 minucie Pogoń po raz pierwszy w tym meczu wyszła na prowadzenie, a na listę strzelców ponownie wpisał się Tarachulski. W 75 minucie Paczkowski sfaulował zawodnika Sparty w polu karnym i sędzia odgwizdał rzut karny, który chwilę później pewnie wykorzystał Wrażeń. W 87 minucie gospodarze byli bliscy objęcia prowadzenia, ale piłkę po strzale Pawła Tyburskiego obronił Antoszczuk. W doliczonym czasie gry siedlczanie mogli wygrać spotkanie, ale Więzik po dośrodkowaniu Roberta Kwiatkowskiego strzelił  nad bramką.

Mimo remisu na trudnym terenie może się okazać, że Pogoń II przegra to spotkanie walkowerem. W drużynie Krzysztofa Pawlusiewicza wystąpili bowiem Bartosz Kaszubowski i Wojciech Wocial, którzy w ostatnim meczu II ligi zagrali ponad połowę spotkania. Ten fakt wykluczał więc występ tych zawodników w dzisiejszym meczu ze Spartą, a mimo to zagrali. Oficjalnej weryfikacji dokona Mazowiecki Związek Piłki Nożnej.

Mecz ostatniej kolejki siedlczanie zagrają na własnym boisku z bezpośrednim rywalem w walce o awans Mszczonowianką Mszczonów. Spotkanie odbędzie się 21 czerwca o 17:00 na bocznym boisku stadionu ROSRRiT.

14.06.14, 17:00 – Wólka Kozodawska

IV liga: Sparta Jazgarzew – Pogoń II Siedlce 4:4 (3:2) Widzów: 50

Bramki: Emil Wrażeń 16, 18, 40, 75 (k) – Jakub Więzik 17, Bartosz Tarachulski 24, 62, Marcin Paczkowski 60

Sparta: 81. Przemysław Ryczko – 13. Michał Jagodziński (84, 8. Łukasz Krzyżański), 2. Łukasz Dąbrowski, 5. Tomasz Dudek, 3. Paweł Wysocki – 7. Marcin Sokół, 6. Maciej Wójcik (73, 11. Paweł Tyburski), 9. Tomasz Ćwil, 19. Kamil Domański (69, 15. Andrzej Kacprzak), 18. Przemysław Zalewski (62, 16. Damian Szabłowski)  – 14. Emil Wrażeń

Pogoń II: 1. Piotr Antoszczuk – 15. Tomasz Nieścieruk (62, 5. Sebastian Krawczyk), 16. Łukasz Wójcik, 6. Marcin Paczkowski, 8. Robert Kwiatkowski – 17. Piotr Krawczyk (74, 7. Michał Kitliński), 13. Kamil Dmowski, 21. Wojciech Wocial, 14. Bartosz Tarachulski, 9. Jakub Więzik – 24. Bartosz Kaszubowski (60, 23. Sylwester Buga)

Żółte kartki: Łukasz Dąbrowski 44 – Kamil Dmowski 45

Sędzia: Daniel Maciejewski (Radom)