poniedziałek, 26 lutego 2024r.

Folwarski multimedalistą, srebrna Pogoń

Wychowankowie Pogoni Siedlce przed rokiem cieszyli się z brązowego medalu drużynowych Mistrzostw Polski juniorów w tenisie stołowym. W tym roku spisali się jeszcze lepiej, bowiem z mistrzostw w Lidzbarku Warmińskim wrócą ze srebrnymi medalami. Ponadto niekwestionowaną gwiazdą mistrzostw był Jakub Folwarski, który zdobył w sumie cztery medale.

W ubiegłym roku Kraków, a w obecnym Lidzbark Warmiński gościł najlepszych młodych adeptów tenisa stołowego w Polsce. Wszystko za sprawą Indywidualnych i Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorek i Juniorów w tejże dyscyplinie. Bardzo dobrze w tych mistrzostwach spisali się siedleccy pingpongiści. Drużyna Pogoni zdobyła srebrny medal, a Jakub Folwarski stawał na podium także w singlu, deblu i mikście.


Team Pogoni Siedlce w składzie: Jakub Folwarski, Tomasz Tomaszuk, Kamil Kurowski w turnieju drużynowym najpierw bez najmniejszych problemów przebrnął przez rozgrywki grupowe pokonując Ostródziankę Ostróda 3:1 (Folwarski x2, Kurowski) i wygrywając z Sovitem I Białystok 3:0 (Tomaszuk, Folwarski, Kurowski).

W ćwierćfinale siedlczanie ograli Pogoń Lębork 3:1 (Folwarski, Tomaszuk, Kurowski), a w półfinale w pokonanym polu zostawili Odrę Głoska 3:2 (Folwarski x2, Kurowski). Z kolei w wielkim finale trafili na Energę-Manekin Toruń – rywala, z którym przegrali przed rokiem na etapie półfinału. Tym razem także nie udało się pokonać torunian (1:3, Folwarski), ale srebrne medale są z całą pewnością sukcesem młodych pingpongistów Pogoni i świadczą o ich postępie w rozwoju. Trzecie miejsce zajęła Olimpia-Unia Grudziądz.

idmp_j_foto05

Oto co pisaliśmy o sukcesie juniorów Pogoni przed rokiem -> czytaj TUTAJ


W grze podwójnej także rywalizowali wszyscy siedlczanie. Tomasz Tomaszuk z Janem Szymczykiem przebrnęli przez I rundę, 1/8, by w 1/4 finału ulec parze Adam Dosz/Sławomir Dosz.

Kamil Kurowski w duecie z Jakubem Benzefem dotarli do 1/4 finału, by w nim ulec finalistom: Kreft/Zatówka.

Do półfinału dotarł duet Jakub Folwarski/Marek Badowski, a w nim pomścił debel Tomaszuk/Szymczyk pokonując parę Adam Dosz/Sławomir Dosz. W finale Folwarski z Badowskim stanęli oko w oko z Damianem Kreftem i Patrykiem Zatówką, którzy wcześniej pokonali debel Kurowski/Benzef. Po zaciętym pojedynku Jakubowi Folwarskiemu i Markowi Badowskiemu udało się wygrać w stosunku 3:2 i zdobyć złoty medal w deblu.


W grze singlowej Tomasz Tomaszuk w 1/32 pokonał Wiktora Nawrockiego 4:0, w 1/16 wygrał z Piotrem Stępińskim 4:3, a w 1/8 triumfował nad Jakubem Benzefem 4:3. Dopiero w 1/4 musiał uznać wyższość finalisty Marka Badowskiego ulegając 1:4.

Kamil Kurowski w 1/32 pokonał 4:0 Grzegorza Felkela, w 1/16 wygrał 4:0 z Michałem Moczko, zaś w 1/8 przegrał 1:4 z Patrykiem Zatówką.

Jakub Folwarski w 1/32 wygrał z Szymonem Kołodziejem 4:0, następnie w 1/16 zwyciężył 4:0 Jakuba Masłowskiego, by w 1/8 ograć 4:1 Sławomira Dosza, a w 1/4 pokonał 4:2 Krzysztofa Włóczko. Dopiero w półfinale nie sprostał Markowi Badowskiemu (1:4), ale ostatecznie zakończył zmagania z brązowym krążkiem.


Nasi reprezentanci przystąpili także do zmagań w grze mieszanej. Jakub Folwarski z Aleksandrą Falarz spisał się znakomicie bowiem dotarł do samego finału pokonując w 1/8 mikst Kamil Kurowski/Dominika Banaś. W finale nie udało się sprostać mikstowi: Patryk Zatówka/Natalia Bajor, ale i tak srebrny medal jest sukcesem Folwarskiego, który okazał się jedną z gwiazd mistrzostw.

Tomasz Tomaszuk z Martą Chrabąszcz odpadli w 1/8 finału.

 

źródło: własne / PZTS; foto: PZTS

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE

KONTRAHENCI

PATRONAT MEDIALNY

PATRONAT MEDIALNY

;