wtorek, 25 czerwca 2024r.

Nowy klub szczypiorniaka w Siedlcach

No i stało się. W Siedlcach mamy drugi klub piłki ręcznej o nazwie Stowarzyszenie Piłki Ręcznej Siedlce. Bardzo prawdopodobne, że w sezonie 2014/15 zastąpi w II lidze UKS Prus Siedlce.

To o czym pisaliśmy już wcześniej, stało się faktem. 1 maja 2014 – to data rozpoczęcia działalności nowego klubu piłki ręcznej w naszym mieście – SPR. Przewodniczącym Komitetu Założycielskiego Stowarzyszenia Piłki Ręcznej był Adam Tomczuk. Prezesem została Elżbieta Tomczuk. W chwili obecnej czynione są starania, by zostały dopełnione wszelkiego rodzaju formalności.

Trenerem zespołu ma być wspomniany Tomczuk:

– Staram się o licencję trenerską klasy B. W lipcu czeka mnie egzamin i mam nadzieję, że pomyślnie go zdam – mówi główny zainteresowany.

– W zespole SPR będzie 80% zawodników UKS Prus, a pozostałe 20% utworzą uczniowie siedleckich szkół. Ja cały czas pracowałem z dziećmi w szkole podstawowej, a moja małżonka zajmowała się chłopcami grającymi w piłkę ręczną w szkole gimnazjalnej. Chcemy włączyć do zespołu tych chłopców – dodaje.

W minionym sezonie UKS Prus swoje domowe mecze rozgrywał w hali w Łosicach, bowiem żadna hala w Siedlcach (sic!) nie spełniała wymogów. W związku z budową pełnowymiarowej hali przy „Samochodówce” w Siedlcach, jest szansa, by w końcu rozgrywać mecze piłki ręcznej w naszym mieście. Tylko nie wiadomo, czy od początku sezonu.

Rodzi się pytanie co z zespołem UKS Prus Siedlce. Jak udało nam się dowiedzieć, dalej będzie istniał i ma prowadzić dwie grupy juniorskie. Niewykluczone jest, w przypadku nieprzystąpienia SPR do rozgrywek II ligi, zgłoszenia Prusa do III ligi.

 

źródło: własne / TV Wschód; foto: hej.mielec.pl

DODAJ KOMENTARZ

3 odpowiedzi

  1. Aha. Skoro Pani Tomczuk ma zostać prezesem, a Pan Tomczuk trenerem to może odrazu dodajmy ich nazwisko do nazwy drużyny?

    Nic Pan nie zmieni… tutaj potrzeba coś nowego.. nowej koncepcji, no ale czas pokaże.

ZOBACZ TAKŻE

KONTRAHENCI

PATRONAT MEDIALNY

PATRONAT MEDIALNY

;