sobota, 4 maja 2024r.

Wygrali z Puławami

Podopieczni Daniela Purzyckiego w kolejnym meczu sparingowym wygrali z Wisłą Puławy 2:1.

Od pierwszych minut w spotkaniu szansę na pokazanie się po raz pierwszy otrzymali napastnicy: testowany od wczoraj Maciej Górski i pozyskany niedawno Maciej Tataj.

W meczu przewagę utrzymywali siedlczanie, zaś Wisła próbowała swoich szans z kontr. Okazję na bramkę mieli Maciej Górski i Krystian Wójcik, jednak na posterunku był Michał Leszczyński. Puławianie również mogli objąć prowadzenie, ale w sytuacji sam na sam z którymś napastników Wisły obronną ręką wyszedł Jacek Kozaczyński junior. W dalszej części pierwszej połowy Pogoniści w dalszym ciągu przeważali, jednak nic z tego nie wynikało. Zawodnikom z Siedlec wyraźnie brakowało jeszcze czucia piłki i zgrania.

Po przerwie sztab szkoleniowy Pogoni dokonał sześciu zmian. W 56 minucie siedlczanie objęli prowadzenie. Wprowadzony Hubert Tomalski dośrodkował w pole karne, tam piłkę przejął testowany Maciej Górski, który z 7 metrów skierował piłkę do siatki. Kilka minut później po karygodnym błędzie padło wyrównanie. Siedlecki obrońca z testowanym bramkarzem Mateuszem Tobjaszem najwidoczniej przedobrzyli, bo ten drugi skierował piłkę do własnej bramki. Mimo remisu to Pogoń ciągle przeważała i chciała udowodnić, że to jej należy się zwycięstwo. W końcówce spotkania tempo gry wyraźnie siadło, ale w 81 minucie siedlczanie ponownie wyszli na prowadzenie. Dwóch pozyskanych tego lata zawodników przyczyniło się do zdobycia zwycięskiej bramki. Asystę zaliczył Paweł Drażba, który dośrodkował wprost na głowę Tomasza Lewandowskiego, a ten po koźle umieścił piłkę w bramce Wisły. W końcówce dał o sobie znać jeszcze Maciej Tataj, ale jego strzał piękną paradą obronił golkiper Wisły.

Kolejny sparing siedlczan czeka w najbliższą środę, gdzie w Miętnem zmierzą się z Olimpią Zambrów.

05.07.14, 11:00 – Miętne (stadion POS)

Sparing: Pogoń Siedlce – Wisła Puławy 2:1 (0:0)

Bramki: Maciej Górski 56, Tomasz Lewandowski 81 – Mateusz Tobjasz 62 (s)

Pogoń: Jacek Kozaczyński junior (46 Mateusz Tobjasz) – Piotr Kosiorowski (46 Łukasz Wójcik), Daniel Dybiec (81 Sebastian Olczak), Tomasz Lewandowski (85 Jarosław Ratajczak), Jarosław Ratajczak (46 Damian Guzek) – Adrian Dziubiński (60 Paweł Drażba), Sebastian Olczak (46 Wojciech Wocial), Krystian Wójcik (61 Piotr Kosiorowski), Paweł Drażba (46 Hubert Tomalski) – Maciej Górski (61 Maciej Tataj), Maciej Tataj (46 Cezary Demianiuk)

Wisła: (I połowa) Michał Leszczyński – Chris Edwards, Jason Gorskie, Mateusz Pielach, Iwan Łytwyniuk, Paweł Zięba, Rafał Wiącek, Cwetan Filipow, Konrad Szczotka, Jarosław Niezgoda, Konrad Nowak. (II połowa) Mikołaj Smyłek – zawodnik testowany, Mateusz Antoniak, Mateusz Pielach, Mateusz Kozieł, Paweł Jabkowski, Maciej Machalski, Arkadiusz Maksymiuk, Karol Kalita, Szymon Martuś (75 Dawid Pożak), Arkadiusz Drapsa

Sędzia: Paweł Walecki (Siedlce)

źródło: własne / LubGol.pl; foto: Maciej Sztajnert