poniedziałek, 29 kwietnia 2024r.

Dominowanie nad Poznaniem (multimedia)

W pierwszym meczu sezonu 14/15 Ekstraligi rugbiści siedleckiej Pogoni wygrali 47:14 z Posnanią Poznań.

W inauguracyjnym spotkaniu po raz pierwszy na ławce trenerskiej siedlczan zasiadł Andrzej Kozak. Poza nim emocje debiutu przeżywali: Jakub Bobruk, Artiem Hlynka i Michał Węzka. Punktowanie dla Pogoni w nowym sezonie rozpoczęło się od karnego przyłożenia, które w 5 minucie było efektem dobrej akcji młyna. Chwilę później podwyższył Mateusz Lament. W 12 minucie ten sam zawodnik miał okazję na powiększenie swojej zdobyczy punktowej, ale przestrzelił karnego. Lament zrehabilitował się w jednej z kolejnych akcji, gdy podwyższył po przyłożeniu Piotra Psuja. Przewaga Pogoni nad drużyną ze stolicy Wielkopolski nie podlegała dyskusji, jednak na udokumentowanie tego trzeba było czekać do końcówki pierwszej połowy. Akcję 5+2 zaliczyli Jakub Kryszczuk do spółki z Lamentem. Do przerwy MKS prowadził 21:0.

Druga połowy zaczęła się od wzajemnej wymiany ciosów, która jednak nie zmieniła wyniku spotkania. W 50 minucie Sebastian Gruszczyński uciekł siedleckim obrońcom i przyłożył pomiędzy słupami. Idealna pozycja dla kopacza została wykorzystana przez Daniela Gdulę. Siedlczanie momentalnie odpowiedzieli za sprawą skutecznej szarży Psuja. W 58 minucie debiut w barwach Pogoni zaliczył Hubert Wójtowicz, który zastąpił kontuzjowanego Sebastiana Mroza. Uraz kolegi chyba zdekoncentrował siedlczan, ponieważ w kolejnej akcji stracili punkty. Po stronie Posnanii ponownie w rolach głównych wystąpili Gruszczyński i Gdula. Pogoń nie dała rozwinąć skrzydeł teamowi z Wielkopolski. W 62 minucie przyłożył i podwyższył Lament. Na kwadrans przed końcem wicemistrzowie Polski prowadzili 33:14. Po skutecznej akcji Sebastiana Smolińskiego i kopie Przemysława Rajewskiego Pogoń powiększyła różnicę pomiędzy zespołami. Ten drugi w końcówce spotkania zaliczył akcję 5+2. Siedleccy rugbiści wygrali 47:14 i zaczęli sezon – zgodnie z planami – od kompletu punktów.

W najbliższy weekend rywalem Pogoni w wyjazdowym spotkaniu będzie Lechia Gdańsk. Oba zespoły jeszcze niedawno mierzyły się w boju o złote medale mistrzostw Polski, a teraz zmierzą się na niwie ligowej. Tydzień później liga pauzuje z powodu meczu reprezentacji. W ścisłej kadrze Polski na mecz ze Szwecją znalazł się Adrian Chróściel oraz wychowankowie Pogoni – Kamil Bobryk i Michał Mirosz.

23.08.14, 16:00 – Siedlce (stadion ROSRRiT)
Ekstraliga: Awenta MKS Pogoń Siedlce – Posnania Poznań 47:14 (14:0)
Punkty: Mateusz Lament 13 (P, 4 pd), Piotr Psuj 10 (2 P), Przemysław Rajewski 9 (P, 2 pd), Jakub Kryszczuk 5 (P), Sebastian Smoliński 5 (P), karne przyłożenie 5 – Sebastian Gruszczyński 10 (2 P), Daniel Gdula 4 (2 pd)
Pogoń: 20. Paweł Krasuski (47, 18. Sebastian Krupa), 2. Adrian Chróściel (71, 1. Kamil Łódzki), 3. Sebastian Mróz (58, 17. Hubert Wójtowicz), 4. Dawid Dybowski (60, 10. Emil Purzycki), 5. Sebastian Smoliński, 6. Norbert Kargol, 7. Jakub Kryszczuk (41, 19. Rafał Biernacki), 8. Marek Mirosz, 9. Jakub Bobruk (71, 23. Konrad Szupłak), 16. Tomasz Gołąb, 11. Mateusz Lament (64, 21. Tomasz Biernacki), 12. Artiem Hlynka, 13. Piotr Psuj, 14. Bartosz Nasiłowski (41, 22.Przemysław Rajewski), 15. Michał Węzka
Posnania: 21. Mikołaj Łuczak, 2. Mateusz Jafra (30, 17. Dominik Machlik), 23. Michał Stangret, 4. Tomasz Nowak, 5. Jędrzej Paul, 6. Dariusz Schnaider (71, 18. Hubert Olejnik), 7. Hugon Noszczyk, 8. Dominik Zdun, 9. Karol Kokotkiewicz, 10. Daniel Gdula, 11. Maciej Bandurski, 12. Robert Bosiacki, 13. Sebastian Gruszczyński, 14. Bartosz Kubalewski, 15. Wojciech Kapustka