środa, 17 sierpnia 2022

Mazovia Cup: SKK zagra w finale (fotogaleria)

W pierwszym półfinałowym spotkaniu turnieju Mazovia Cup, SKK Siedlce pokonał Legię Warszawa.

Kolejną edycję turnieju Mazovia Cup otworzył pojedynek dwóch beniaminków: SKK oraz Legii. Przez trzy kwarty spotkanie było niesamowicie wyrównane. Prowadzenie zmieniało się wielokrotnie i żadna ze stron nie potrafiła wypracować sobie większej przewagi. O losie półfinałowej potyczki przeważyła czwarta kwarta, która przebiegała pod dyktando zespołu Wiesława Głuszczaka. Kolejny świetny mecz rozegrał Karol Dębski, który zaliczył double-doule. Nie zawiódł kapitan Kamil Sulima, który w trzeciej kwarcie poderwał drużynę do walki.

W drugiej parze Znicz Basket Pruszków rywalizował z UTH Rosą Radom. Znicz Basket Pruszków przegrał z UTH Rosa Radom 80-82 (14-19, 17-20, 17-20, 32-23). W związku z powyższym SKK zagra z UTH Rosa Radom w finale (17:15), a Znicz spotka się z Legią w meczu o 3 miejsce (15:00).