piątek, 3 maja 2024r.

Historyczny triumf MKK

MKK Siedlce w ekstraklasowym debiucie zanotował historyczne zwycięstwo. Podopieczne Teodora Mollova i Arkadiusza Mazurkiewicza w niezłym stylu rozprawiły się z Widzewem Łódź.

Gra Widzewa w pierwszych minutach opierała się na maksymalnym wykorzystaniu koszykarek zza oceanu. O ile doświadczona Adrianne Ross była w miarę skutecznie zatrzymywana, to już Sarah Boothe napsuła sporo krwi siedlczankom. Wysoka Amerykanka w 5 minut rzuciła 8 punktów, a jej cały dorobek w pierwszej połowie zamknął się na 16 punktach. Mimo bardzo dobrej gry Boothe to MKK wygrał pierwszą kwartę. Wynik długo oscylował w okolicach remisu, ale celna trójka Eminy Demirović pomogła w wygraniu ćwiartki 17:15.

Łodzianki wyszły na prowadzenie w pierwszych minutach drugiej kwarty. Podopieczne Mollova i Mazurkiewicza w tym czasie nie mogły znaleźć drogi do kosza, jednak impas nie trwał przesadnie długo. Anna Zarycka do spółki z Magdą Bibrzycką rozstrzelały Widzew. Ukrainka z euroligowym doświadczeniem nie tylko była skuteczna w ofensywie, ale i na tablicach (double-double). Do przerwy beniaminek Tauron Basket Ligi Kobiet wygrywał 40:31.

Po pauzie MKK poprawił grę w defensywie. Co ważne udało się wyłączyć Boothe, która po przerwie zdobyła zaledwie 4 punkty, a na dodatek opuściła boisko przed czasem, po tym jak przekroczyła limit fauli. Grające bez zbędnej tremy koszykarki z Siedlec grały pewnie, wykorzystując liczne błędy Widzewa. Po trójce Eureki Brooks MKK osiągnął rezultat 54:39. Doświadczona Katarzyna Kenig robiła co mogła, ale 13-punktowa przewaga po pół godzinie gry nie dawała gospodyniom realnych nadziei na końcowe zwycięstwo.

W ostatniej odsłonie spotkania siedlczanki nie pozwoliły łodziankom na marzenie o skutecznej pogoni. MKK grał na wysokiej koncentracji, dzięki czemu łatwiej było o kontrolę bezpiecznej przewagi. W kwarcie numer 4 dobrze na parkiet wprowadziła się Heather Butler. Rozgrywająca z USA trafiła dwie trójki, potwierdzając siłę siedlczanek w tym elemencie. Dość powiedzieć, że aż 12 na 22 rzutów zza linii 6,75 metra było celnych w wykonaniu naszych koszykarek. MKK wygrał 75:56 z Widzewem na jego hali. Wynik przechodzi do annałów siedleckiego sportu, gdyż jest pierwszym triumfem odniesionym na najwyższym poziomie w naszym kraju.

04.10.14, 17:30 – Łódź
TBLK: Widzew Łódź – MKK Siedlce 56:75 (15:17, 16:23, 12:16, 13:19)
Widzew: 42. Sarah Boothe 20, 8. Katarzyna Kenig 11, 10. Roksana Schmidt 11, 15. Joanna Łabuz 6, 33. Adrianne Ross 6, 17. Wiktoria Zapart 2, 31. Lidia Niedzielska, 9. Ewelina Okonek, 12. Beata Paranowska, 25. Wioleta Płócienniczak
MKK: 13. Anna Zarycka 16 (11 zbiórek), 10. Magda Bibrzycka 13, 4. Eureka Brooks 12, 5. Amy Jaeschke 8, 21. Elżbieta Mukosiej 8, 8. Emina Demirović 7, 12. Heather Butler 6, 22. Paulina Misiek 3, 11. Olivia Tomiałowicz 2, 9. Katarzyna Salska